Nápověda:Zobrazení

This page is a translated version of the page Help:Skins and the translation is 100% complete.
PD Poznámka: Úpravou této stránky souhlasíte s uvolněním vašeho příspěvku pod licencí CC0. Více informací získáte na stránce nápovědy veřejné domény. PD

Zobrazení (vzhled) určuje, jak budou stránky MediaWiki a její rozhraní vypadat. I když se na první pohled zdá, že každé zobrazení vypadá a funguje jinak, používají všechny stejné komponenty rozhraní. Každé ale může zobrazovat jednu a tu samou komponentu rozhraní jinak, může se lišit nejenom barvou, ale i zcela jiným umístěním na stránce.

Chcete-li vyzkoušet dostupné vzhledy a změnit vzhled, klikněte po přihlášení na odkaz Nastavení a poté klikněte na kartu "Vzhled". Dostupné vzhledy si můžete prohlédnout před jejich výběrem v sekci "Vzhled" kliknutím na odkaz "Náhled" vedle každého zobrazení.

Výchozí zobrazení

Viz také $wgDefaultSkin#Dostupné vzhledy

Ve výchozím nastavení MediaWiki obsahuje několik vzhledů. Seznam vzhledů viz Zobrazení.

I když si můžete vybrat libovolný vzhled, mějte na paměti, že některé wikiny budou obsahovat šablony nebo prvky rozvržení, které se v některých z těchto vzhledů nezobrazí tak, jak bylo zamýšleno. Obecně řečeno, držet se vektoru (nebo jakéhokoli výchozího vzhledu wiki) zajistí, že stránky uvidíte tak, jak bylo zamýšleno.

Uživatelské přizpůsobení

Uživatelé obeznámení s použitím kaskádových stylů (CSS) si mohou upravit aktuální soubor stylů tak, že vytvoří ve svém uživatelském prostoru podstránku s názvem tématu a příponou .css, např. "User:Vašejméno/vector.css". CSS umístěné na tomto listu přepíše CSS vzhledu. To vyžaduje, aby váš administrátor webu tuto funkci povolil.

Související odkazy