Pomoc:Skórki

This page is a translated version of the page Help:Skins and the translation is 93% complete.
PD Uwaga: Jeżeli edytujesz tę stronę, to umieszczając na niej treści wyrażasz nieodwołalną zgodę na udostępnianie Twojego materiału na podstawie wolnej licencji CC0. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj Strony Pomocy w Domenie Publicznej. PD

Skórki pozwalają na ustalenie wyglądu interfejsu MediaWiki. Choć wygląd i uczucia różnią się w zależności od skórki, ogólnie wszystkie skórki mają te same komponenty interfejsu. Każda skórka może pokazać każdy element interfejsu inaczej, poprzez pokazywanie go w innym kolorze lub położeniu na stronie.

Aby wypróbować dostępne skórki oraz je wybierać, kliknij link Preferencje, gdy jesteś zalogowany, a następnie wybierz zakładkę "Wygląd". Możesz podejrzeć styl przed wybraniem z sekcji "Skórka", klikając na link "podgląd" znajdujący się obok każdej nazwy.

Domyślne skórki

Zobacz też $wgDefaultSkin#Dostępne skórki

Domyślnie MediaWiki udostępnia kilka skórek. See Skins for the list of skins.

Pomimo że możesz wybrać taką skórkę, jaką chcesz, weź pod uwagę, że niektóre wiki dostarczają szablony lub elementy układu, które nie będą wyświetlały się, tak jak powinny w niektórych z tych skórek. Ogólnie rzecz biorąc, pozostawiając skórkę Wektor (lub inną domyślną dla wiki) utwierdzi Cię, że strony wyświetlają się tak jak zamierzono.

Dostosowywanie

Użytkownicy znający Kaskadowe Arkusze Stylów (CSS) mogą dostosować plik stylu poprzez utworzenie podstrony do swojej strony użytkownika, której tytuł zawiera nazwę skórki + rozszerzenie .css, np. "User:Twoja_nazwa/vector.css. CSS umieszczony w tym arkuszu ma pierwszeństwo nad CSS skórki. To wymaga, żeby administrator strony włączył tę funkcję.

Zobacz też