Довідка:Безпека/Файли PDF

This page is a translated version of the page Help:Security/PDF files and the translation is 100% complete.
PD Зверніть увагу! Коли Ви редагуєте цю сторінку, то погоджуєтесь робити свій внесок під ліцензією CC0. Детальніше про умови ліцензії можна дізнатися на сторінці довідки.
PD

Файловий формат PDF має певні проблеми безпеки і конфіденційності, які треба брати до уваги, перш ніж відкривати такі файли. Файли PDF можуть містити складні інтерактивні функції, які можуть ініціювати підключення до Інтернету програмного забезпечення для читання PDF та розкрити третій стороні IP-адресу та іншу особисту інформацію користувача. Зловмисний автор PDF може використовувати цю функціональність для поєднання місця розташування в мережі до імен користувачів wiki або іншим чином порушувати конфіденційність читача.

PDF має складну внутрішню структуру, що робить практично неможливим виявлення небезпечних файлів; читачеві, що усвідомлює конфіденційність, залишається вживати заходів безпеки. Здатність PDF-файлу відкрити приватну інформацію залежить від вашого вибору програмного забезпечення для перегляду PDF. В цілому, переглядачі PDF з меншою функціональністю безпечніші; читачі PDF, вбудовані у веб-браузери Firefox та Chrome, є найбезпечнішим вибором.

Старіші версії Adobe Acrobat та Adobe Reader зі своїми типовими налаштуваннями є небезпечними. Adobe Acrobat XI, DC та новіші версії сповіщають користувача перед підключенням до Інтернету, якщо ви не змінили вручну налаштування довіри Acrobat.

Додаткова інформація: