Help:Боти

This page is a translated version of the page Help:Bots and the translation is 100% complete.
PD Зверніть увагу! Коли Ви редагуєте цю сторінку, то погоджуєтесь робити свій внесок під ліцензією CC0. Детальніше про умови ліцензії можна дізнатися на сторінці довідки.
PD

Бот - це комп'ютерна програма, яка при старті автоматично отримує чи змінює сторінки вікі. В цілому боти використовуються для рутинних задач обслуговування, обсяг та характеристики яких перевищують можливості користувачів.

Розробка та запуск ботів зазвичай виходить за межі функцій більшості дописувачів, потребує досвіду у програмуванні та координації з адміністрацією вікі-проекту.

За замовчуванням, зміни сторінок, зроблені ботами, не відбиваються в переліку Special:RecentChanges.

Середовище та інтерфейс для створення ботів

Ботам непотрібний доступ до вікі з використанням графічного інтерфейсу, з яким працюють користувачі. В MediaWiki наявний API (Application Programming Interface - інтерфейс прикладного програмування) для цієї задачі. Коротко кажучи, API - це протокол для стандартизованої комунікації між двома комп'ютерними програмами. Додаткова інформація на API:Клієнтський код .

Для доступу до вікі з використанням цього інтерфейсу боту необхідний обліковий запис, якому надано права доступу «bot».

pywikibot

Pywikibot пропонує програмне середовище для розробки ботів, які використовуються для типових рутинних задач, таких як додавання підвалини до певних категоризованих сторінок (add_text.py ), додавання певних вікі-посилань (replace.py ), переносу застарілого тексту зі сторінок обговорення на їхні підсторінки (archivebot.py ), редагування категорій (category.py ), управління шаблонами (template.py ) тощо.

wiki-java

wiki-java - це мінімалістичне середовище розробки ботів та програм. Йому доступний широкий спектр задач, таких як додавання тексту до статті, обробка шаблонів, базовий ввод/вивід тощо. Бібліотека розповсюджується з набором простих, але потужних фрагментів ботів, які готові для використання програмістом при розв'язанні складніших задач.

Бот-класи Кріса Джі

Бот-класи Кріса G складають фреймворк для ботів PHP MediaWiki, розміщений на сервері інструментів.

Розширення з подібними до ботів функціями

  • Extension:MassEditRegex — предоставляет альтернативный способ массового редактирования с использованием регулярных выражений на специальной странице в вики. Воно доступне зазвичай лише адміністрації.
  • Розширення:Заміна тексту — другой вариант.

Див. також