Help:Боти

This page is a translated version of the page Help:Bots and the translation is 94% complete.
PD Зверніть увагу! Коли Ви редагуєте цю сторінку, то погоджуєтесь робити свій внесок під ліцензією CC0. Детальніше про умови ліцензії можна дізнатися на сторінці довідки. PD

Бот - це комп'ютерна програма, яка при старті автоматично отримує чи змінює сторінки вікі. В цілому боти використовуються для рутинних задач обслуговування, обсяг та характеристики яких перевищують можливості користувачів.

Розробка та запуск ботів зазвичай виходить за межі функцій більшості дописувачів, потребує досвіду у програмуванні та координації з адміністрацією вікі-проекту.

За замовчуванням, зміни сторінок, зроблені ботами, не відбиваються в переліку Special:RecentChanges.

Середовище та інтерфейс для створення ботів

Ботам непотрібний доступ до вікі з використанням графічного інтерфейсу, з яким працюють користувачі. В MediaWiki наявний API (Application Programming Interface - інтерфейс прикладного програмування) для цієї задачі. Коротко кажучи, API - це протокол для стандартизованої комунікації між двома комп'ютерними програмами. Додаткова інформація на API:Клієнтський код .

Follow Manual:Creating a bot for guidelines how to create a bot.

Для доступу до вікі з використанням цього інтерфейсу боту необхідний обліковий запис, якому надано права доступу «bot».

Розширення з подібними до ботів функціями

  • Extension:MassEditRegex — предоставляет альтернативный способ массового редактирования с использованием регулярных выражений на специальной странице в вики. Воно доступне зазвичай лише адміністрації.
  • Розширення:Заміна тексту — другой вариант.

Див. також