Growth/Newslettery

This page is a translated version of the page Growth/Newsletters and the translation is 70% complete.

Subskrybuj ten newsletter! Zapisz się do pomocy z tłumaczeniami

Starting , the newsletter is published every quarter. It covers the latest major improvements, and the upcoming projects. Local deployments, minor improvements and bug fixes are documented in Tech News.


Nowości od zespołu Growth, kwiecień 2024

 

Od teraz zespół Growth będzie wysyłał aktualności co kwartał. Jeżeli chcesz być na bieżąco z naszymi pracami, możesz śledzić nasze cotygodniowe wiadomości.

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o aktywnościach w zakresie ogólnych technikaliów w Wikimedia (wraz z pracami Growth), subskrybuj Tech News.

Konfigurowanie przez społeczność

Obecnie funkcje od Growth można konfigurować na Special:EditGrowthConfig. W tym kwartale będziemy pracować nad tym, aby moduł Konfigurowanie przez społeczność był dostępny także dla innych programistów MediaWiki, wraz z przeniesieniem dotychczasowego mechanizmu konfigurowania Growth do nowego rozszerzenia CommunityConfiguration.

Wstępną wersję Konfigurowania przez społeczność można testować na Spanish Beta Wikipedia. Zamierzamy wydać nowe rozszerzenie Community Configuration na wiki pilotażowe (Wikipedia arabskojęzyczna i hiszpańskojęzyczna) na początku maja 2024. Z kolei pierwszym zespołem poza Growth, który wykorzysta Community Configuration, będzie ten pracujący nad narzędziem Automoderator.

Wraz z rozwojem, zespół Growth zaproponuje wytyczne dotyczące korzystania z Konfigurowania przez społeczność, wytyczne w zakresie projektowania Konfigurowania przez społeczność oraz zapewni dokumentację techniczną.

Wyniki badań

Wyniki analizy użycia funkcji Dodaj ilustrację Zespół Growth przeprowadził badanie mające na celu ocenić wpływ zadania strukturyzowanego “Dodaj ilustrację” z modułu "sugerowane edycje" ze strony domowej dla nowicjuszy. Analiza wykazała, że to zadanie spowodowało zwiększenie udziału nowicjuszy korzystających z wersji mobilnej, głównie przez wykonywanie konstruktywnych (nie wycofanych) edycji artykułów:

  • Prawdopodobieństwo, że nowicjusze korzystający z wersji mobilnej dokonają swojej pierwszej edycji artykułu (+17,0% w stosunku do wartości bazowej)
  • Prawdopodobieństwo utrzymania ich jako nowicjuszy (+24,3% w stosunku do wartości bazowej)
  • Liczba edycji dokonanych w ciągu pierwszych dwóch tygodni na wiki (+21,8% w porównaniu z wartością bazową)
  • Niższe prawdopodobieństwo wycofania edycji nowicjuszy (-3.3% w stosunku do wartości bazowej)

Wyniki eksperymentu ze spersonalizowaną pochwałą

Ta funkcja została stworzona dla Przewodników jako część projektu Pozytywne wsparcie zespołu od Growth. Podczas testów A/B na hiszpańskojęzycznej Wikipedii odkryliśmy, że nie wpłynęło to na zatrzymanie nowicjuszy na dłużej, ale znaczny pozytywny wpływ na produktywność nowicjuszy. Mimo to wywnioskowaliśmy, że te wyniki nie są na tyle optymistyczne, aby wyrównywały czas poświęcany przez mentorów. Planujemy przedyskutować o tej funkcji z naszymi wiki pilotażowymi oraz rozważyć dalsze ulepszenia zanim rozszerzymy zakres jej działania. W międzyczasie wiki, które chcą testować te funkcję mogą prosić o jej włączenie. (T361763)

Zachęcanie anglojęzycznych darczyńców do podjęcia próby edycji

Podobnie jak w latach poprzednich, darczyńcy byli kierowani do strony z podziękowaniem po dokonaniu wpłaty (przykład). Jednakże w tym roku przetestowaliśmy wezwanie do działania “Spróbuj swoich sił w edytowaniu Wikipedii,” na stronie z podziękowaniami. To przesłanie zawierało link do specjalnie zmienionego formularza rejestracyjnego. Umożliwiło nam to śledzenie rejestracją i włączanie się do aktywności (wykonywanie pierwszych edycji). Podczas anglojęzycznej kampanii bannerowej, strona z podziękowaniami dla darczyńców skutkowała utworzeniem 4398 nowych kont, z czego 441 zaczęła edytować konstruktywnie w ciągu 24 godzin. (T352900)

Dalsze prace

Plan roczny

W nadchodzącym roku finansowym Zespoły Growth i Editing będą pracować nad kluczowym rezultatem WE1.2. Wkrótce zaczniemy pierwsze dyskusje ze społecznościami, które pomogą nam w realizacji tych planów. (T361657)

Moduł aktualności społeczności na stronie domowej dla nowicjuszy

Planujemy przeprowadzić test A/B związany z dodaniem nowego modułu na stronę domową dla nowicjuszy, konfigurowalnego przez społeczność, który pozwoli społeczności wyróżnić wybrane wydarzenia, projekty, kampanie i inicjatywy. Jesteśmy na wczesnym etapie projektowania. Najpierw zostanie wdrożony on na wiki pilotażowe i inne chętne do testowania. Zapraszamy do zgłaszania sugestii dotyczących projektów i planów, w dowolnym języku, na stronie dyskusji.

Newsletter zespołu Growth przygotowany przez zespół Growth rozsyłany przez botaWyraź opinięSubskrybuj lub wypisz się.


Interact with the Growth team | Community conversations | Newsletter | Contact page

Archiwa

Poniżej znajduje się lista wszystkich archiwalnych wydań newsletterów działu Growth.

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

Narzędzia