Зростання/Новини/20

This page is a translated version of the page Growth/Newsletters/20 and the translation is 100% complete.

Випуск новин Команди зростання № 20

 

Ласкаво просимо до двадцятого випуску новин Команди зростання!

Мета Команди зростання — працювати над змінами програмного забезпечення, які допомагають утримувати нових дописувачів у проєктах Вікімедіа.

Пропоновані редагування

Станом на лютий, через цю функцію було зроблено 300 тисяч пропонованих редагувань від часу її запровадження у грудні 2019 року.

Додати посилання — перше структуроване завдання команди, впроваджене у травні 2021. Воно покращило новачкам результати роботи. Зараз команда працює над другою ітерацією цієї функції на основі відгуків від спільноти й аналізу даних. Серед покращень будуть такі: кращі алгоритмічні пропозиції, захист від додавання завеликої кількості однотипних посилань, чіткіше заохочення користувачів продовжувати редагувати. Після додання цих покращень, ми впровадимо це завдання у більшій кількості Вікіпедій.

Додати зображення — це друге структуроване завдання, яке розробила наша команда. Воно було впроваджене у чотирьох пілотних вікі у листопаді 2021 року. Це складніше завдання для новачків, однак воно додає більше цінності статтям (наразі було додано понад 1000 зображень). Ми зараз вивчаємо відгуки від спільноти і дані, щоб зрозуміти, що працює добре, а що потребує покращень. Сторінка проєкту містить посилання на інтерактивні прототипи. Ми дуже зацікавлені в тому, щоб почути ваші думки щодо цієї ідеї, поки ми пишемо і тестуємо ранні версії. Невдовзі ми в рамках тесту впровадимо це завдання у більшій кількості Вікіпедій.

«Додати посилання» й «Додати зображення» тепер мають обмеження кількості завдань, які користувачі можуть виконати на добу. Це робиться для того, щоб віднадити недбалих новачків від робіння великої кількості проблематичних редагувань.

Позитивне підкріплення

Упродовж останніх двох років Команда Зростання зосереджувалася на створенні пропонованих редагувань: простих завдань для новачків, якими вони можуть почати. Завдяки цьому досвіду ми дізналися, що ці завдання допомагають багатьом новачкам зробити свої перші редагування. Тепер команда починає новий проєкт — «позитивне підкріплення». Його мета — зробити так, щоб новачки пишалися своїми редагуваннями і хотіли повернутися й робити їх іще. У рамках проєкту позитивного підкріплення ми розглядаємо три види функцій:

  • Статистика впливу: давати новачкам можливість побачити, як багато людей читають статті, які вони редагують.
  • Підвищення рівня: заохочувати новачків переходити від легших завдань до важчих.
  • Персоналізована похвала: заохочувати наставників та інших редакторів «дякувати» та нагороджувати за добру роботу.

Цей проєкт лише починається, і ми сподіваємося на думки спільноти щодо його напрямку. Ми знаємо, що якщо дати користувачам хибні заохочення, справи можуть піти кепсько, тож ми хочемо бути обачними. Будь ласка, завітайте на сторінку обговорення, щоб спрямувати проєкт!

Новини для наставників

  • Панель наставника доступна у всіх вікі. Вона допомагає наставникам дивитися, хто їхні підопічні, і слідкувати за їхньою активністю. Вона автоматично активована там, де створено список наставників. Якщо ви потребуєте допомоги зі створенням списку наставників, будь ласка, зверніться до нас.
  • Панель наставника має новий модуль: налаштування. Тепер наставники можуть зазначати свій статус (активний чи ні), можуть вказувати об'єм запитань, який вони готові отримувати, і легше брати собі підопічних. Наставники також можуть покинути цю роботу, що автоматично переспрямує їхніх підопічних іншим наставникам.
  • Ми працюємо над можливістю для підопічного відмовитися від наставника (і повернутися назад).
  • Раніше у таблиці, що показує активність підопічних, фільтри показували усіх підопічних, навіть тих, у кого нуль або навпаки, дуже багато редагувань. Ми це змінили, щоб за замовчуванням показувались лише підопічні, у кого від 1 до 500 редагувань. Наставники можуть змінити це значення у своїх фільтрах.
  • Зараз ми працюємо над спеціальною сторінкою, на якій наставники можуть записуватися.

Деякі вікі створили юзербокси, які наставники можуть додати на свою сторінку користувача. Якщо у вашій вікі є такий, будь ласка, додайте його у Вікіданих!

Масштабування

Раніше у більшості Вікіпедій функції Зростання отримували лише 80% новачків. Це робилося для експериментування, щоб мати контрольну групу. Ми змінили це налаштування: тепер усі 100% нових облікових записів у всіх Вікіпедіях отримують функції Зростання (окрім декількох вікі, залишених як тестові). Запрошуємо спільноти оновити свою документацію і посібники. Будь ласка, включіть туди функції Зростання. Щоб допомогти вам, ми створили сторінку довідки, яку можна перекласти й адаптувати до вашої вікі.

Як допомогти

Чи є у вас запитання про функції Зростання? Ці перекладні ЧаПи містять відповіді на найпоширеніші запитання про роботу команди Зростання. Ми регулярно її оновлюємо.

Для новачків важливим є переклад інтерфейсу. Будь ласка, допоможіть своїй мові, переклавши чи вичитавши переклад інтерфейсу функцій Зростання.

Новини Команди зростання підготувала Команда зростання й опублікував ботЗалишити відгукПідписатися або відписатися.