Зростання/Новини/16

This page is a translated version of the page Growth/Newsletters/16 and the translation is 100% complete.

Ласкаво просимо до шістнадцятого випуску новин Команди зростання!

Мета Команди зростання — працювати над змінами програмного забезпечення, які допомагають утримувати нових дописувачів у проєктах Вікімедіа середнього розміру.

Функції Зростання дають ефект

Результати експериментів із завданнями для новачків

Нещодавно ми опублікували аналіз командою ефекту завдань для новачків. Ми раді оголосити, що за нашими даними, функції Зростання, зокрема завдання для новачків, ведуть до збільшення кількості редагувань новачками.

У листопаді 2019 року Команда зростання додала функцію «завдання для новачків» до домашньої сторінки новачка. Через шість місяців ми зібрали дані з арабської, в'єтнамської, чеської та корейської Вікіпедії, і проаналізували загальний вплив функцій Зростання, у тому числі завдань для новачків.

Цей аналіз показує, що функції Зростання ведуть до підвищення:

  • ймовірності, що новачки зроблять своє перше редагування у статті (+11,6%)
  • ймовірності, що вони залишаться як редактори
  • кількості редагувань, яку вони роблять упродовж перших кількох тижнів у вікі (+22%)

Ми також бачимо, що якість їхніх редагувань, яку можна оцінити за часткою відкинутих, порівнянна з якістю редагувань контрольної групи.

Зважаючи на ці результати, ми вважаємо, що усім Вікіпедіям варто подумати про впровадження цих функцій. Дізнайтеся більше про те, як їх можна отримати.

Ви можете дізнатися більше про цей експеримент на сторінці звіту. Будь ласка, залишайте будь-які відгуки та запитання на сторінці обговорення

Загальні показники

Станом на листопад 2020 у всіх вікі, де увімкнені функції:

  • понад 5000 новачків зробили понад 40 000 редагувань завдяки завданням для новачків.
  • понад 11 000 користувачів поставили понад 14 000 запитань наставникам-волонтерам.
  • понад 1500 користувачів поставили понад 2000 запитань на сторінках допомоги.

Дізнайтеся більше про результати Зростання тут, будь-які відгуки і запитання залишайте, будь ласка, на сторінці обговорення.

Варіанти C і D

Варіанти C і D — це два нові способи організації домашньої сторінки новачка. Ми впровадили їх у жовтні, і за шість тижнів, що минули з часу впровадження цих варіантів. ми бачимо, що вони ведуть до підвищення взаємодій із завданнями для новачків. Далі ми визначимо, який варіант кращий, і будемо використовувати його для усіх новачків.

Новини для наставників

Наставники — це волонтери, які готові допомагати новачкам із першими кроками. Новачки можуть зв'язуватися з ними через модуль наставництва на своїй домашній сторінці.

Окремий список для організаторів вишколів

Під час вишколів, які організовуються спільнотами в рамках освітніх програм, тренери хочуть бути наставниками у вікі для людей, яких вони навчають. Декілька вікі попросили про можливість набирати собі підопічних, а щоб випадкові новачки їм натомість не призначалися. Щоб задовольнити цю потребу, у вікі можна створити окремий список для наставників, які хочуть мати змогу набирати собі підопічних, але не хочуть ставати наставниками для випадкових новачків. Дізнайтеся більше про цю функцію.

Вказання кількох підопічних одночасно

Наставники можуть використовувати Special:ClaimMentee, щоб взяти під опіку новачка. Відтепер ця функція дозволяє наставникам робити це з кількома новачками за раз.

Новини спільноти

Панель допомоги дозволяє людям написати повідомлення у локальну кнайпу допомоги під час редагування. Раніше інструмент завжди розміщував повідомлення унизу сторінки, а тепер вікі мають змогу налаштувати появу нових повідомлення угорі сторінки кнайпи. T261714


Новини Команди зростання підготувала Команда зростання й опублікував ботЗалишити відгукПідписатися або відписатися.