Growth/Zpravodaj/16

This page is a translated version of the page Growth/Newsletters/16 and the translation is 100% complete.

Vítejte v šestnáctém newsletteru týmu Growth!

Předmětem práce týmu Growth je pracovat na změnách v software, které pomohou udržet si více přispěvovatelů ve středněvelkých projektech Wikimedia.

Funkce týmu Growth mají reálný dopad

Výsledky projektu editačních tipů

Tým nedávno publikoval svou analýzu dopadu editačních tipů. S radostí oznamujeme, že jsme zjistili, že funkce týmu Growth, zejména editační tipy, mají za následek zvýšení početu editací od nováčků.

V listopadu 2019 tým Growth přidal implementoval editační tipy do Domovské stránky nováčka. Po šesti měsících jsme stáhli data z arabské, vietnamské, české a korejské Wikipedie, a zanalyzovali jsme celkový dopad funkcí týmu Growth, včetně editačních tipů.

Analýza zjistila, že funkce týmu Growth zvýšily následující metriky:

  • pravděpodobnost, že nováček uloží první editaci v článku (+11,6 %)
  • pravděpodobnost, že u Wikipedie zůstanou
  • počet editací, které provedou během prvních několika týdnů od reigstrace (+22 %)

Zjistili jsme, že kvalita editací (měřeno podle počtu revertovaných editací) je srovnatelná s kontrolní skupinou.

Na základě těchto výsledků soudíme, že všechny jazykové verze Wikipedie by měly zvážit implementování těchto funkcí. Zjistěte více.

Můžete zjistit více informací o proběhlém experimentu v publikované zprávě. Jakoukoli zpětnou vazbu či otázky můžete vložit na diskusní stránku.

Všeobecné metriky

K listopadu 2020 na všech projektech s aktivovanými funkcemi týmu Growth:

  • více než pět tisíc nováčků uložilo více než čtyřicet tisíc editací pomocí editačních tipů.
  • mentoři obdrželi více než čtrnáct tisíc otázek od více než jedenácti tisíců uživatelů
  • více než 1 500 uživatelů položilo více než dva tisíce otázek na stránce Potřebuji pomoc.

Zjistěte více o funkcích týmu Growth, jakoukoli zpětnou vazbu či otázku můžete vložit na diskusní stránku.

Varianty C a D

Varianty C a D jsou novými vzhledy domovské stránky. Nasadili jsme je již v říjnu. Po šesti týdnech můžeme s jistotou říci, že zvýšily míru interakce s editačními tipy. Nyní budeme zjišťovat, která z těchto variant je lepěší, a nasadíme ji pro všechny nováčky.

Novinky pro mentory

Mentoři jsou dobrovolníky, kteří nováčkům pomáhají při jejich prvních krocích Wikipedií. Nováčci je mohou kontaktovat prostřednictvím mentorského modulu na jejich Domovské stránce.

Zvláštní seznam pro organizátory workshopů

Organizátoři komunitních workshopů by rádi byli nastavení jako mentoři pro nováčky na akcích, které organizují. Několik wiki požádalo o vymyšlení způsobu, který by organizátorům workshopů umožnil mentorovat vybrané nováčky bez toho, aby jim systém přiřazoval nováčky náhodně. Proto jsme vytvořili zvláštní seznam mentorů, pro mentory, kteří chtějí mít možnost převzít nováčky, ale nechtějí, aby jim systém přiděloval nováčky náhodně. Zjistit více o této funkci.

Převzetí více nováčků najednou

Mentoři mohou využít Special:ClaimMentee, aby převzali některého z nováčků. Tato funkce nyní umožňuje mentorům převzít více nováčků najednou.

Novinky z komunity

Panel Potřebuji pomoc umožňuje lidem položit dotaz na stránce Potřebuji pomoc. Dříve tento nástroj vždycky vkládal zprávy na konec Potřebuji pomoc, projekty nyní mohou panel nastavit tak, aby se dotazy vkládaly na začátek stránky. T261714


Zpravodaj týmu Growth připravovaný týmem Growth a rozesílaný botemDejte nám zpětnou vazbuPřihlašte se nebo se odhlašte k nebo z odběru.