Growth/Newslettery/16

This page is a translated version of the page Growth/Newsletters/16 and the translation is 100% complete.

Witamy w szesnastym wydaniu newslettera zespołu Growth!

Celem zespołu Growth jest praca nad zmianami w oprogramowaniu, które pomogą pozyskiwać nowych użytkowników w projektach Wikimedia o średnim rozmiarze.

Narzędzia Growth wykazują wpływ

Wyniki eksperymentu dotyczącego modułu zadań dla nowicjuszy

Opublikowano właśnie analizę wpływu modułu zadań dla nowicjuszy. Z przyjemnością oznajmiamy, że odkryliśmy, że narzędzia Growth, w tym moduł zadań dla nowicjuszy, wpłynął na zwiększenie liczby edycji od nowicjuszy.

W listopadzie 2019, zespół Growth dodał funkcję "zadania dla nowicjuszy" na stronę domową nowicjusza. Po sześciu miesiącach zebraliśmy dane z Wikipedii w językach: arabskim, wietnamskim, czeskim i koreańskim. Przeanalizowaliśmy wpływ narzędzi Growth, w tym zadań dla nowicjuszy.

Analizy wykazały, że funkcje od Growth spowodowały wzrosty:

  • prawdopodobieństwa, że nowy użytkownik dokona swojej pierwszej edycji artykułu (+11.6%)
  • prawdopodobieństwa, że pozostanie dalej by edytować
  • liczby edycji, jaką wykonają przez pierwsze kilka tygodni na wiki (+22%)

Wywnioskowaliśmy też, że jakość ich edycji, mierzona jako wskaźnik edycji wycofanych, jest porównywana do grupy kontrolnej.

Na podstawie tych wyników uważamy, że każda wersja językowa Wikipedii powinna włączyć te funkcje. Dowiedz się jak do tego doprowadzić.

Więcej szczegółów na temat tego eksperymentu znajdziesz na stronie z raportem. Informacje zwrotne i pytania umieść na stronie dyskusji

W liczbach

Według danych na listopad 2020, we wszystkich wiki z włączonymi tymi funkcjami:

  • Ponad 5000 nowicjuszy wykonało powyżej 40000 edycji przy wykorzystaniu modułu zadań dla nowicjuszy.
  • wysłano ponad 14000 zapytań do wikiprzewodników przez ponad 11000 użytkowników.
  • ponad 2000 pytań zadano przez ponad 1500 użytkowników na stronie z zapytaniami nowicjuszy

Więcej szczegółów na temat tych wyników znajdziesz tutaj. Informacje zwrotne i pytania umieść na stronie dyskusji.

Warianty C i D

Warianty C i D to modyfikacje strony domowej dla nowicjuszy. Wprowadziliśmy je w październiku. Po sześciu tygodniach od ich wdrożenia możemy zauważyć, że spowodowało to zwiększenie liczby interakcji z zadaniami dla nowicjuszy. Następnie, ustalimy, który wariant jest najlepszy i wdrożymy go u wszystkich nowicjuszy.

Wiadomości dla wikiprzewodników

Wikiprzewodnicy to wolontariusze, którzy wyrazili gotowość pomocy nowicjuszom w podejmowaniu pierwszych kroków. Nowicjusze mogą się z nimi skontaktować poprzez moduł mentorstwa na swojej stronie domowej.

Oddzielna lista dla organizatorów warsztatów

Organizatorzy warsztatów prowadzonych w ramach programów edukacyjnych chcą, by byli oni przypisani jako przewodnicy podopiecznych ze swojego warsztatu. Z kilku wiki doszły prośby, aby umożliwić wybieranie podopiecznych, czyli umożliwić przydzielanie nie losowe, a celowe. Aby dostosować się do tych potrzeb, można utworzyć oddzielną listę dla przewodników, którzy chcą sami wybierać podopiecznych zamiast automatycznego, losowego ich przydzielania. Dowiedz się więcej.

Przydzielanie samodzielne więcej niż jednego podopiecznego za jednym razem

Wikiprzewodnicy mogą użyć Special:ClaimMentee aby przydzielić sobie nowicjusza pod opiekę. Teraz można wpisać tam więcej nazw użytkowników za jednym razem.

Wiadomości dla społeczności

Panel pomocy umożliwia na umieszczenie zapytania na stronie pytań nowicjuszy w trakcie edytowania. Do tej pory zapytania umieszczane były na dole strony dyskusji. Teraz każda wiki może je skonfigurować tak, aby nowe wiadomości były umieszczane na górze. T261714


Newsletter zespołu Growth przygotowany przez zespół Growth rozsyłany przez botaWyraź opinięSubskrybuj lub wypisz się.