Переклад вмісту/Шаблони

This page is a translated version of the page Content translation/Templates and the translation is 98% complete.

Переклад вмісту підтримує перекладення статей між мовами, і це включає шаблони.

Коли ви натискаєте на шаблон в інтерфейсі перекладу, в бічній панелі покажеться картка. Картка показує назву початкового шаблону. Якщо еквівалентний шаблон цільовою мовою під'єднаний до початкового за допомогою міжмовного посилання, то його назва також покажеться. Якщо еквівалентний шаблон не може бути знайдений, то картка скаже «Недоступно мовою».

Картка показує наступні опції для кожного шаблону:

Пропустити шаблон
Це нічого не вставляє в перекладену статтю. Це корисно, коли інформація з шаблону непотрібна в перекладі.
Зберегти оригінальний шаблон
Це вставляє вікі-синтаксис оригінального шаблону в перекладену статтю. Це, ймовірно, не працюватиме правильно, коли стаття опублікована, і доведеться редагувати в подальших версіях статті, але іноді це легкий спосіб зробити переклад (ви також можете захотіти опублікувати такий переклад спочатку до свого простору користувача шляхом зміни назви перекладу на «Користувач:ваше_ім'я_користувача/назва статті», а потім, коли будете готові — перейменувати її на правильну назву).
Використати еквівалентний шаблон
Ця опція доступна тільки, якщо еквівалентний шаблон доступний, і дозволяє адаптувати шаблон цільовою мовою.


Адаптування шаблону під час перекладання

Редагування параметру шаблону

Якщо еквівалентний шаблон доступний, ви можете адаптувати його. Знову натисніть на шаблон для відкриття редактора шаблону.

Редактор шаблону покаже поряд усі параметри початковою та цільовою мовами.

Значення параметру початковою мовою автоматично скопіюється в цільову мову, якщо наступні умови істинні:

 • Це параметр із ідентичною назвою.
 • Для параметру визначено синонім у TemplateData, однойменний із параметром початковою мовою.

Якщо параметр не може бути знайдений автоматично будь-яким із вищеперелічених способів, то перекладач матиме знайти та заповнити їх по черзі. Натискання на поле в редакторі шаблону поруч із початковим полем автоматично заповнить значення параметру. Перекладач повинен вибрати назву відповідного параметру з випадного списку «Виберіть цільове поле» в полі. Зверніть увагу, що структура параметрів шаблону різними мовами часто не збігається, і ви маєте писати параметри способом, правильним у Вікіпедії, в яку перекладаєте.

Коли ви заповнили всі параметри, закрийте редактор перекладу. Це збереже ваші редагування та покаже шаблон так, як він з'явиться після публікації статті.

Крок за кроком

Наприклад, переклад картки нагорі статті «Замок Йошіда» з англійської на португальську показує приклад перекладу всього шаблону:

  Для початку перекладу шаблону натисніть на абзац, як ви зазвичай робите для його перекладу.
  Коли ви починаєте переклад, шаблон показується з частковою чи навіть плутаною інформацією. Знову натисніть на вставлений шаблон для його редагування.
  Натисніть на поле параметру шаблону, який ви хочете передати перекладеній статті.
  Значення скопіюється з початкової статті. Виберіть назву параметру. Відредагуйте значення, щоби зробити його правильним для своєї мови.
  Для додавання поля, недоступного в початковій статті, натисніть «Додати більше властивостей» внизу редактора шаблону. Тут, наприклад, це назва замку початковою мовою — японською.
  Продовжуйте заповнювати всі необхідні вам поля шаблону.
  Коли зробите, закрийте редактор шаблону. Покажеться завершений шаблон. Дизайн шаблону може виглядати інакше мовою, якою ви перекладаєте, але важливо перевірити, що ваші значення параметрів вставилися правильно.

Шо робити, якщо шаблон неадаптовний

Якщо еквівалентний шаблон недоступний цільовою мовою, то ви матимете опублікувати переклад без нього. Якщо шаблон потрібний у перекладеній статті, то ви матимете відредагувати перекладену статтю та додати шаблон після публікації першої перекладеної версії.

Проте, ви також можете піти далі та зробити подальші перекладання ефективнішими, зробивши шаблони своєю мовою подібнішими до шаблонів мовами, з яких ви перекладаєте. Якщо вам некомфортно змінювати шаблони самому, то, будь ласка, скажіть комусь у своїй Вікіпедії, хто часто підтримує шаблони, про неперекладний шаблон і вкажіть йому на цю сторінку тут.

Спрощення перекладності шаблонів

Для спрощення перекладності шаблонів, будь ласка, використовуйте ці поради:

TemplateData

TemplateData — технологія опису кожного шаблону та його параметрів точним і машиночитаним способом. Вона допомагає дописувачам Вікіпедії, котрі використовують візуальний редактор, заповнювати параметри шаблону, і ті самі дані використовуються Перекладом вмісту.

 • Створіть TemplateData для шаблонів у своїй Вікіпедії.
 • Впевніться, що TemplateData оновлюються щоразу, коли оновлюється сам шаблон.
 • Якщо назва параметру у вашій Вікіпедії відрізняється від назви еквівалентного параметру у Вікіпедії, з якої статті часто перекладаються у вашу Вікіпедію, то додайте синонім до такого параметру. Якщо ви зробите це, значення параметру автоматично попередньо заповнюватиметься під час перекладання.
  • Наприклад, статті часто перекладаються з англійської іспанською. В картці, що описує місто, англомовна назва параметру може бути «mayor», а іспаномовна — «alcalde». В іспанському шаблоні визначте «alcalde» назвою параметру, а «mayor» — синонімом.
  • З практичною метою вам не слід визначати синоніми, що відповідають усім мовам, а тільки тим, із яких статті часто перекладаються. Ви можете знайти, які мови є таким, подивившись на сторінці Special:CXStats у своїй Вікіпедії.
 • Давайте параметрам чіткі, людиночитні мітки. name — назва параметру, який вставляється у вікі-синтаксис, а label — те, що показується дописувачам у формах редагування шаблону у візуальному редакторі та Перекладі вмісту.
 • Пишіть описи для параметрів, де можливо.
  • Поясніть, яким має бути формат параметру: простим текстом, посиланням, іншим шаблоном, конкретним набором значень тощо.
  • Якщо параметр можна заповнити автоматично з Вікіданих, зверніть на це увагу в описі.

Уподібнення шаблонів між мовами

Структура параметрів часто відрізняється між різними мовами. Наприклад, у деяких мовах зображення надаються як завершені посилання на файли (наприклад, {{Infobox person|image=[[File:Sophie Kowalevski.jpg|thumb|300px|Sofia Kovalevskaya, 1880]]}}), а в інших є окремі параметри для назви, розміру та підпису ({{Infobox person|name=Sofia Kovalevskaya|image=Sophie Kowalevski.jpg|image_size=300|caption=Sofia Kovalevskaya, 1880}}). Уподібнення структури параметрів структурі мовою, з якої статті часто перекладаються зробить роботу значно ефективнішою для перекладачів і підтримувачів статей.

Деякі шаблони незбалансовані, тобто, один шаблон починає розділ вставкою деяких відкривальних тегів HTML або вікі-синтаксису, а інші шаблони закривають розділ вставкою відповідних тегів. Наприклад, це робиться в деяких мовах для розмітки колонок. Такі шаблони загалом проблемні, їх особливо складно перекладати, і вони зазвичай замінні збалансованим шаблоном, який містить увесь необхідний синтаксис у собі.

Вікідані

Робіть шаблони такими, що більше залучають Вікідані, змушуючи їх витягувати значення параметрів із Вікіданих. Такі шаблони стають дедалі поширенішими в деяких Вікіпедіях, серед яких російська, естонська, єврейська, каталонська й інші. Коли параметр витягується з Вікіданих, його взагалі не слід заповнювати перекладачами статей (хоча його мітка має бути перекладена на Вікіданих).

Відомі проблеми

Редактор шаблону — нова можливість у Перекладі вмісту, і деяка функціональність досі відсутня. Тут деякі значимі відомі проблеми:

 • Редагування шаблонів усередині виносок неможливе (phab:T152444)
 • Параметри шаблону зберігаються тільки після того, як перекладач активно закриває редактор шаблону (phab:T151630)

Див. також