Візуальний редактор/Дифи

This page is a translated version of the page VisualEditor/Diffs and the translation is 100% complete.

З 2017 року VisualEditor надає visual diffs (відображення візуальних відмінностей). Вони доступні в двох місцях інтерфейсу: під час попереднього перегляду змін до документа до того, як користувач збереже сторінку, і (як бета-функція) у стандартному дисплеї MediaWiki, доступ до якого здійснюється зі сторінки історії. В обох випадках візуальна відмінність відображається поряд із традиційним вікітекстом у двох стовпцях, і користувач може перемикатися між двома дисплеями.

Візуальні відмінності мають дві основні переваги перед відмінностями вікітексту. По-перше, редактори можуть безпосередньо бачити зміни, внесені ними та іншими, без необхідності розуміти вікітекст. Це особливо корисно при перегляді змін до графічних структур, таких як таблиці; наприклад, якщо редагування видаляє стовпець із таблиці, різницю вікітексту буде важко зрозуміти, тоді як візуальне відмінність буде відразу очевидним.

По-друге, ця технологія може бути використана для більш точного представлення змін читачеві. Наприклад, якщо в результаті редагування два абзаци помінялися місцями (зі змінами в абзацах або без них), візуальна відмінність визначить, що саме це сталося, тоді як відмінність вікітексту створює враження, що абзац було видалено і додано абсолютно новий абзац.

На звичайних диф-сторінках

Більшість прикладів і скріншотів нижче стосуються використання візуальних відмінностей під час попереднього перегляду сторінок під час редагування. Однак візуальні відмінності візуального редактора також можна використовувати на звичайних сторінках відмінностей у будь-якій вікі, де встановлено візуальний редактор. Ви можете побачити приклад його використання в англомовній Вікіпедії тут.

Для вікі, які мають візуальний редактор, є кілька способів активувати це відображення візуальної відмінності:

  • Додайте наступне до LocalSettings.php:
$wgVisualEditorEnableDiffPage = true;
  • Якщо у вашій вікі є вкладка «Бета-функції» в Special:Preferences, і ви хочете зробити візуальні відмінності функцією «підключення» для користувачів, ви можете додати наступне до LocalSettings.php:
$wgVisualEditorEnableDiffPageBetaFeature = true;
  • Як видно з прикладу Вікіпедії, на який наведено посилання, режим візуального відмінності також можна активувати, просто додавши «&visualdiff» до URL-адреси сторінки відмінності.

Як це працює

 
Коли ви закінчили редагування сторінки, введіть опис вашого редагування, а потім виберіть «Перевірити свої зміни». У візуальному режимі ви бачитимете додавання, видалення, нові посилання та форматування підсвіченими. Інші зміни, як-от зміна розміру зображення, описані у примітках збоку.
 
Натисніть кнопку-перемикач для перемикання між візуальними та дифами вікітексту.
 
Диф вікітексту — той самий засіб дифів, який використовується в редакторах вікітексту та на сторінці історії.

Приклади

Використана технологія

Thalia Chan, Уніфікація редагування та візуальних дифів, Вікіманія 2017

Поточні обмеження

  • Немає повідомлень про зміни «невидимих» метаданих сторінки , наприклад категорій або ключових слів із опису.
  • Має проблеми зі складними змінами таблиць.[3]
  • Недоступно на певних спеціальних сторінках:
    • Відмінити сторінки «диф».[4]
    • Редагувати конфліктні сторінки[5]

Історія

Ця функція була доступна як перший інструмент дифу у настільному візуальному редакторі, починаючи з гілки 1.31.0-wmf-20 (випущено у виробництво Wikimedia 6 лютого 2018 року). До цього він був допоміжним інструментом від гілки 1.29.0-wmf-17 і далі (випущений у виробництво Вікімедіа 21 березня 2017 року).

Див. також

Примітки