This page is a translated version of the page Miraheze and the translation is 93% complete.
Outdated translations are marked like this.

Miraheze, barındırma motoru olarak MediaWiki sürümünü kullanan ve en son kararlı sürüme yükseltmeyi taahhüt eden, kar amacı gütmeyen ücretsiz bir viki barındırma hizmetidir. Miraheze, yeni vikilere birkaç MediaWiki uzantısını otomatik olarak yükler; kullanıcılar, VisualEditor ve StructuredDiscussions dahil olmak üzere vikide diğer birçok uzantıyı etkinleştirme (ve yenilerini isteme) seçeneğine sahiptir. Miraheze, kullanıcı bağışları tarafından desteklenir ve barındırdığı vikiler hakkında herhangi bir reklam içermez.

Miraheze Logosu

Miraheze şu anda 8,800 fazla vikiye ev sahipliği yapıyor.

Uzantılar

Miraheze, bir güvenlik incelemesinden geçmesi şartıyla, viki operatörünün isteği üzerine herhangi bir MediaWiki uzantısını indirebilir. Bunların birçoğunu Wikimedia'nın Git kodu depolarında bulabilirsiniz. Şu anda Miraheze'de indirilen uzantıları görmek için GitHub sayfasına bakın.

Ayrıca, ücretsiz açık kaynaklı yazılım olarak kullanılabilen Miraheze Uzantıları da bulunmaktadır.

Özel alan adları

İstenirse, Miraheze, alan onlara yönlendirildiği sürece özel alanlar burada belirtildiği gibi için destek sağlar.

Kod

Miraheze açık kaynak kod kullanır ve GitHub'da barındırır.

Uzantılar, ayarlar ve izin yönetimi

Miraheze, bireysel vikilerdeki kullanıcıların uzantıları etkinleştirmesine/devre dışı bırakmasına, çeşitli ayarları değiştirmesine (logoları, faviconları vb.), izinleri değiştirmesine ve ad alanlarını yönetmesine izin vermek için ManageWiki kendi uzantısını kullanır.

Sorun bildirme

Miraheze, vikiler için bazı özellikler talep etmenin yanı sıra, sorun/hata raporları [$phabricator kendi Phabricator'u] kullanıyor.

Sunucular

Miraheze şu anda farklı amaçlarla (MediaWiki, Vernish, Database, Puppet, Test, Gluster, vb.) kullanılan 49 farklı sunucularla çalışmaktadır. Bu sunucuların ve işlevlerinin her birinin bir listesi burada görülebilir.

Ayrıca bakınız