MediaWiki'de IRC

This page is a translated version of the page MediaWiki on IRC and the translation is 71% complete.
:IRC buraya yönlendirir. IRC uzantıları için, Category:IRC uzantıları uzantıya bakın. IRC tabanlı son değişiklik botları için, $2 sayfasına bakın.

The MediaWiki project uses IRC channels (hosted on Libera.Chat) for real-time communication. Here you can ask technical questions, or chat with the developers. IRC is one of our communication channels.

Hangi kanalı kullanacağınızdan veya nerede bir soru soracağınızdan emin değilseniz, #mediawiki adresinden isteyin. Yanlış yerdeyseniz, birileri sorunuzu sormak için sizi en iyi yere yönlendirecektir. Mediawiki'yi yardım için kullanmadan önce:

  1. SSS okuduğunuzdan ve Project:Yardım baktığınızdan emin olun.
  2. MediaWiki.org, Meta Viki ve internet arama motorunda sorununuzu çözmek için arama yapın.

Kanallar

#mediawiki

#mediawiki IRC (Internet Relay Chat) kanalı (libera.chat'ta), MediaWiki yazılımıyla ilgili tartışmalar veya sorular için en iyi gerçek zamanlı iletişim şeklidir. Genellikle, sahip olabileceğiniz tüm teknik soruları yanıtlamaktan mutlu olacak geliştiriciler veya diğer bilgili kullanıcılar bulacaksınız.


#mediawiki bağlan logs old logs (pre-2021)#mediawiki-it bağlan - İtalyanca

#mediawiki-es bağlan - İspanyolca

#wikimedia-tech

Bu kanal öncelikle, şablonlar veya küçük araçlar gibi Wikimedia projelerinde teknik yardım almak içindir. Katılımcılar genel olarak MediaWiki ile ilgili teknik soruları da cevaplayabilirler.


#wikimedia-tech bağlan logs old logs (pre-2021)

#wikimedia-dev

Bu kanal, hatalar ve kod taahhütleriyle ilgili güncellemeleri içerir. Bazen geliştiriciler bu kanaldaki özellik geliştirmeyi tartışırlar, ancak çoğu zaman bu kanaldaki bot etkinliği nedeniyle #mediawiki gibi diğer kanalları kullanırlar.


#wikimedia-dev bağlan logs old logs (pre-2021)

#wikimedia-office

Bu kanal genellikle halka açık toplantılar için kullanılır. Buna hem teknik toplantılar hem de teknik olmayan toplantılar dahildir. Genellikle teknik toplantılar önceden wikitech-l posta listesinde ilan edilir.


#wikimedia-office bağlan logs old logs (pre-2021)

Diğer kanallar

Topluluk ve geliştiriciler tarafından kullanılan diğer kanallar için Meta-Viki'deki IRC/Kanallar sayfasına bakın.

IRC’ye bağlanma

Bir IRC kanalına bağlanmak için, kurulu bir IRC istemcisine sahip olmanız veya IRC'ye bir Web bağlantısı kullanmanız gerekir. Önceden kurulmuş bir IRC istemcisine sahipseniz ve tarayıcınız doğru ayarlanmışsa, daha önce belirtilen doğrudan bağlantıların tıklatılması sizi doğrudan uygun kanala yönlendirmelidir.

İşte yardımcı olabilecek bazı bağlantılar:

Etiquette

  • Check that this is the best method of communication for your particular problem.
  • Boşta durmakta sorun yok. Bağlantıda kalabilir veya konuşmadan birlikte okuyabilirsiniz. Bazen hemen cevap alamazsınız.
  • Don't ask to ask. If you have a question - just ask it!
  • Provide all the info when asking a question. Feel free to include details right away. Use a pastebin for long error messages and share the link.

Bağlantılar