Manual:Arayüz/Sitenotice

This page is a translated version of the page Manual:Interface/Sitenotice and the translation is 86% complete.
Outdated translations are marked like this.

MediaWiki:Sitenotice başka bir uyarıyla değiştirilmedikçe, tüm kullanıcılar için sayfa başlığının üzerinde görüntülenir.

Mesaj, tanımlıysa görüntülenir, bu, sitenotice sayfasının boş olmadığı ve içeriğinin "-" tek karakterinden farklı olduğu anlamına gelir.

Bir kullanıcı için hangi uyarının görüntüleneceğine şu sırayla karar verilir:

  1. CentralNotice uzantısı etkinse görüntülenir (tanımlanmamış olsa bile); aşağıya bakın.
  2. Kullanıcı anonim ise, MediaWiki:Anonnotice görüntülenir (tanımlanmışsa).
  3. Aksi takdirde, MediaWiki:Sitenotice görüntülenir (tanımlanmışsa).
  4. Aksi takdirde, $wgSiteNotice içindeki küresel uyarı görüntülenir (tanımlanmışsa).
  5. Aksi takdirde herhangi bir uyarı görüntülenmez.

Kapatma

Extension:DismissableSiteNotice kuruluysa, kayıtlı kullanıcılar uyarıdaki [kapat] seçeneğini tıklayarak herhangi bir site uyarısını gizleyebilir. Bireysel bir kullanıcının daha önce kapatılmış bir site uyarısını kurtarması için, tarayıcılarında www.mediawiki.org için dismissSiteNotice çerezini silmeleri gerekir.

Site uyarısını geri çevirenler için bile tekrar göstermek için, sistem görevlileri MediaWiki:Sitenotice id içindeki sayıyı artırmalıdır (bu, gerçek uyarının düzenlenip düzenlenmediğine bakılmaksızın uyarının herkes için yeniden görüntüler).

CentralNotice

CentralNotice uzantısı diğer tüm uyarıları yerine geçer. Mesajlar, örneğin, meta:Special:CentralNotice bir "barınma" vikisindeki bir arayüz aracılığıyla düzenlenir.

Mobil

MinervaNeue görünümü (MobileFrontend uzantısı tarafından kullanılır) yalnızca $wgMinervaEnableSiteNotice true olarak ayarlandığında site uyarılarını gösterir (bu, MediaWiki 1.36'dan beri varsayılandır). Bireysel uyarılar, nomobile sınıfı kullanılarak mobil cihazlarda seçici olarak gizlenebilir.

Hooks

The site notice can be modified by extensions/skins via the SiteNoticeBefore and SiteNoticeAfter hooks.

Ayrıca bakınız