Příručka:$IP

This page is a translated version of the page Manual:$IP and the translation is 100% complete.
Adresy URL serveru a cesty k souborům: $IP
Úplná cesta k instalačnímu adresáři.
Zavedeno od verze:před 1.1.0
Odstraněno od verze:stále se používá
Povolené hodnoty:(Řetězec obsahující absolutní cestu.)
Výchozí hodnota:Proměnná prostředí MW_INSTALL_PATH nebo pokud není nastaveno, aktuální pracovní adresář

Ve starších verzích MediaWiki bylo nutné tuto proměnnou v LocalSettings.php nastavit na absolutní cestu k MediaWiki na disku. Minimálně od MediaWiki 1.18 však ruční definování $IP v LocalSettings.php již není potřeba a nefunguje tak, jak byste mohli očekávat. Výchozí bude aktuální pracovní adresář a lze jej použít, aniž byste jej museli definovat ručně.

Pokud musíte přepsat výchozí hodnotu, musíte deklarovat proměnnou prostředí MW_INSTALL_PATH. Postup naleznete v dokumentaci vašeho webového serveru.

Všimněte si, že nemůžete jednoduše přepsat $IP z vašich LocalSettings.php , pokud nechcete opravit také všechny proměnné, které jsou na něm založeny, jako jsou $wgExtensionDirectory atd.

Podrobnosti

IP znamená Install Path. Proměnná obsahuje lokální cestu k základní instalaci vaší wiki. Pokud z jakéhokoli důvodu chcete přepsat její výchozí hodnotu - ujistěte se, že odkazujete na plně kvalifikovanou cestu k souboru. Na konec cesty nepište lomítko.

V MediaWiki 1.16 a dřívějších, kde ještě musel být soubor DefaultSettings.php načten z LocalSettings.php, byl adresář, ze kterého byl načten, určen proměnnou IP.

Na rozdíl od jiných proměnných je výchozí hodnota nastavena na WebStart.php.

Nastavení environmentální proměnné MW_INSTALL_PATH může být někdy užitečné při spouštění skriptů údržby, které jsou v nestandardních adresářích. (Skripty údržby ve výchozím nastavení používají nadřazený adresář aktuálního pracovního adresáře jako $IP).