Довідка:Візуальний редактор/Посібник користувача/Шаблони цитат

This page is a translated version of the page Help:VisualEditor/User guide/Citation templates and the translation is 72% complete.
Outdated translations are marked like this.
PD Зверніть увагу! Коли Ви редагуєте цю сторінку, то погоджуєтесь робити свій внесок під ліцензією CC0. Детальніше про умови ліцензії можна дізнатися на сторінці довідки. PD

Ця сторінка посібник із додавання виносок (також званих «цитати», «вбудовані цитати» або «посилання»), коли локальні шаблони цитат налаштовано для вашої вікі, але службу citoid не налаштовано для вашої вікі.

Мої інструменти

 
Панель інструментів візуального редактора з’являється у верхній частині екрана, коли ви починаєте редагувати.
 
Джерело меню: Меню або кнопка «Джерело» використовується для додавання виносок. Усі проекти мають доступ до форматування посилання «Базовий» і можливість цитування «Повторне використання» тут. Це меню також надає швидкий доступ до локальних шаблонів цитат.

(Інструкції щодо додавання додаткових шаблонів локальних цитат до меню Джерело у вашій вікі доступні у Візуальний редактор/Інструмент цитування .)

 
Вставити: У деяких проєктах меню «Вставити» може відрізнятися. Для цитування корисні два варіанти:
  • Значок «Шаблон» (частина пазла) дозволяє вставляти та редагувати шаблони. Ви можете використовувати це, щоб створити цитату за допомогою стандартного шаблону, якщо ви хочете, щоб цитата, яка не була виноскою.
  • Значок «Список приміток» (три книги) призначений для вказівки, де читач побачить список виносок для сторінки. Зазвичай це потрібно зробити лише один раз на кожній сторінці. (Якщо на сторінці вже є виноски, тоді ви не хочете натискати цей значок.) Ви також можете встановити групу посилань для відображення за допомогою діалогового вікна.


Редагування наявної виноски

 
Щоб відредагувати наявну виноску, клацніть на ній, де вона з’являється в тексті (зазвичай у вигляді числа в дужках). Потім ви побачите піктограму «Базовий» (закладку), або іншу піктограму з назвою шаблону, який використовувався для створення цієї виноски. При натисканні на кнопку «Редагувати» відкриється діалогове вікно, де ви можете редагувати виноску.

 
Якщо ви редагуєте виноску «Базовий», натискання «Редагувати» відкриє діалогове вікно «Довідник», де ви можете редагувати текст у виносці. Редагування цього тексту подібне до редагування в головному вікні – ви можете форматувати текст, додати посилання або використовувати спеціальні символи.

Якщо ви не впевнені, що знаєте, що робите, не використовуйте меню «Цитування» або «Вставка» в діалоговому вікні «Довідка».


 
Якщо замість піктограми «Базовий» (закладки), що з’являється, коли ви натискаєте на виноску, є піктограмою стандартного шаблону для цитат, то натискання «Редагувати» переведе вас безпосередньо до діалогового вікна міні-редактора шаблону.

 
У міні-редакторі шаблонів спочатку відображатимуться лише поля (параметри шаблону), які мають вміст. Ви можете змінити вміст цих полів, а також видалити ці поля, якщо хочете. While some recommended parameters will also be shown, not all of them are required. You can remove them from the main dialog by unchecking the checkbox in the sidebar. If a parameter’s checkbox is greyed out and not clickable, that field is required and can't be removed.

Щоб додати поля, натисніть «$vitrans» внизу міні-редактора.


 
Натисніть «Застосувати зміни», коли закінчите.

Повторне використання наявної виноски

 
В ідеалі кожне речення або абзац у статті має бути підкріплено цитатою, у виносці. Якщо у вас є текст, який потребує цитування (джерело) для його підтримки, і на сторінці вже є виноска, яка стосується (підтримує) цей текст, ви можете повторно використати наявне цитування, оскільки одна виноска може підтримувати кілька різних речень або параграфів. If you have some text that needs a citation (source) to support it, and the page already has a footnote that applies to (supports) that text, then you can re-use the existing citation, because one footnote can support multiple, different sentences or paragraphs.

Щоб повторно використати наявне посилання, помістіть курсор у текст, куди потрібно додати виноску. Потім у меню «$toolbel» натисніть на пункт «$usex». Then from the "Джерело" dialog, click on the "Re-use" tab.

У діалоговому вікні $reftitle перегляньте список посилань, які потрібно використати повторно, і виберіть його. Якщо є багато посилань, ви можете скористатися вікном пошуку (з позначкою «$place»), щоб знайти лише ті посилання, які містять певний текст. If there are many references, you can use the search box (labeled "Пошук у поточних примітках") to find only those references that include certain text.Додавання нової виноски

Використання стандартного шаблону цитування для нової виноски

 
Меню «$toolcite» використовується для додавання нової виноски. Спочатку помістіть курсор у те місце, де ви хочете додати виноску, у тексті. Потім у цьому меню виберіть стандартний тип цитування в меню. Якщо потрібного типу цитування немає в меню, виберіть пункт «$dialbutt». (Інструкції щодо додавання додаткових шаблонів цитат до цього меню у вашій локальній вікі доступні за Джерело.) First, place your cursor where you want to add a footnote, in the text. Then, click on the "Вручну" tab. Then select a standard citation type in the dialog. If the citation type you want is not on the menu, select the "Базовий" item. (Instructions for adding more citation templates to this menu, on your local wiki, are available at Візуальний редактор/Інструмент цитування .)

 
Натиснувши на стандартну піктограму шаблону цитування, наприклад «Книга», ви перейдете в міні-редактор шаблону для цього шаблону. Хоча будуть показані найпоширеніші поля (параметри шаблону), не всі вони є обов’язковими. Важливі поля можуть бути позначені зірочкою. Optional fields (blue checkbox) can be added and removed from the template by checking and unchecking them in the sidebar.

To add an entirely new field, use the shortcut Ctrl+⇧ Shift+D and then click on "Add undocumented parameter" at the bottom of the mini editor.

Натисніть «Вставити», коли закінчите.

Використання цитати «Основне» для нової виноски

 
Ви також можете вибрати пункт «Базовий» з меню «Джерело».

Елемент «Базовий» використовується для двох цілей. Ви можете створити виноску, яка не використовує жодного шаблону цитування. Або ви можете створити виноску, використовуючи шаблон цитати, якого немає в меню «Джерело».


 
Тут показано приклад вибору елемента «Базовий», а потім у редакторі довідників додавання тексту, включаючи форматування, але без використання шаблону цитування.

Ви можете зробити нову виноску належати до групи, відмінної від загальних посилань, хоча зазвичай це не робиться. (Якщо у вас є дві або більше груп виносок, інструмент «Список приміток» повинен вказати групу виносок, які будуть відображатися).


 
У діалоговому вікні «Посилання» ви можете перейти до шаблону цитати, якого (поки що) немає в меню «Джерело». У меню панелі інструментів «Вставити» клацніть значок Шаблон (шматок пазла).

 
Потім введіть назву (або частину назви) шаблону цитати, який ви хочете використовувати, виберіть його, натисніть «Додати шаблон» і відредагуйте його, як і будь-який інший шаблон. (Див. розділ Редагування шаблонів нижче, якщо вам потрібна додаткова інформація про шаблони.)

Після того, як ви закінчите редагувати шаблон, натисніть «Вставити», щоб повернутися до редактора посилань, і «Вставити» знову, щоб повернутися на сторінку, яку ви редагуєте.


Додавання цитати за межами виноски

Як створити список == Додаткове читання == за допомогою «Вставка» > «Шаблон» > «Цитувати книгу» (тощо)

 
Ви можете додати шаблони цитат безпосередньо в статтю, не розміщуючи їх у примітках або за допомогою редактора базових посилань. У меню «Вставка» клацніть піктограму «Шаблон» (шматок пазла)

 
Потім введіть назву (або частину назви) шаблону цитати, який ви хочете використовувати, виберіть його, натисніть «Додати шаблон» і відредагуйте його, як і будь-який інший шаблон. (Див. розділ Редагування шаблонів у посібнику користувача, якщо вам потрібна додаткова інформація про шаблони.)

Після того, як ви закінчите редагувати шаблон, натисніть «Вставити», щоб повернутися до редактора посилань, і «Вставити» знову, щоб повернутися на сторінку, яку ви редагуєте.