Help:Nowe filtry dla patrolowania edycji/Szybki przegląd

This page is a translated version of the page Help:New filters for edit review/Quick tour and the translation is 51% complete.
Outdated translations are marked like this.
PD Uwaga: Jeżeli edytujesz tę stronę, to umieszczając na niej treści wyrażasz nieodwołalną zgodę na udostępnianie Twojego materiału na podstawie wolnej licencji CC0. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj Strony Pomocy w Domenie Publicznej. PD

Więcej na temat funkcji Ostatnie zmiany?

Ta strona jest o nowych filtrach dla strony Ostatnie zmiany. Jeżeli chcesz dowiedzieć się ogólnych informacji na temat Ostatnich zmian, zobacz tę dokumentację.

Przetłumacz ten szablon

Ta strona oprowadza po głównych elementach nowego systemu filtrów na Ostatnich zmianach, dostępnych po włączeniu funkcji eksperymentalnej “New features for edit review”. Te narzędzia pojawią się na stronie Specjalna:Ostatnie_zmiany i Specjalna:Zmiany_w_linkowanych na kolejnych wiki począwszy od marca 2017.

Łatwiejszy dostęp do filtrów (lista, wyszukiwanie) i podświetlanie to najbardziej zauważalne zmiany.

Widoczne jest pole wyświetlające aktywne filtry, umieszczone nad innymi opcjami listy Ostatnich zmian.

W polu aktywnych filtrów widoczne są tagi filtrów. Każdy tag ma etykietę, a na jej końcu przycisk z krzyżykiem. Pod tym paskiem znajduje się pasek wyszukiwania filtrów.

Gdy klikniesz obszar z aktywnymi filtrami lub pasek wyszukiwania filtrów, wyświetli się rozwijany panel filtrów. Kliknięcie poza tym okienkiem spowoduje jego ukrycie.

Możesz zarządzać tymi różnymi filtrami. O tym jak z nich korzystać, dowiesz się ze strony pomocy o filtrach. Dodaliśmy też funkcję podświetlania, aby odróżniać które wyniki są rezultatem jakiego filtru.

You don't need to reload the whole page to get the newest changes: click on "Zobacz zmiany od $1" instead to load them.

Elementy nowego interfejsu filtrowania

Pasek wyszukiwania filtrów

Kliknij na pasek wyszukiwania filtrów, aby otworzyć rozwijalny panel filtrów, który zawiera menu z opcjami filtrowania. Jeżeli znasz nazwę filtru, którego chcesz użyć, zacznij wpisywać jego nazwę; zostanie wtedy rozwinięta lista, przewinięta do pasującego filtru.

Rozwijalny panel filtrów

Panel filtrów wyświetla listę opcji filtrowania. Gdy zaznaczysz pole obok jakiegoś filtru, dany filtr stanie się aktywny. W odróżnieniu od tradycyjnych filtrów Ostatnich zmian, które zostały zaprojektowane do wykluczania edycji o określonych właściwościach, nowe filtry dołączają właściwość o nazwie danego filtra (np. filtr Zarejestrowani wyszukuje edycje zalogowanych użytkowników).

Filtry są podzielone na grupy. Jeżeli w danej grupie nie zostały wybrane żadne filtry, wszystkie filtry w tej grupie są aktywne; taki sam efekt odnosi zaznaczenie wszystkich filtrów w grupie.

Aby wykluczyć jakąś właściwość, pozostaw jej filtr odznaczony i zaznacz wszystkie pozostałe filtry z grupy. Można zauważyć, że niewybrane filtry są zaznaczone na szaro, aby wskazać ich nieaktywność.

Na górze rozwijanego panelu znajduje się przycisk podświetlania wyników. Kliknij go, aby otworzyć menu podświetlania.

Zobacz stronę poświęconą różnym rodzajom filtrów.

Obszar wyświetlania aktywnych filtrów

Pole wyświetlania aktywnych filtrów służy do szybkiego wglądu na Twoje bieżące ustawione filtry i ustawienia podświetlania. Kiedy jakiś filtr zostanie aktywowany lub kiedy będą podświetlane edycje o określonych właściwościach, w tym obszarze zostanie wyświetlony jego znacznik. Filtry z włączonym podświetleniem są pokazywane z kropką wskazującą kolor podświetlenia.

Po załadowaniu strony, pole z aktywnymi filtrami będzie pokazywać (uniwersalne) domyślne filtry. Aby dezaktywować wszystkie filtry, kliknij ikonkę kosza na śmieci po prawej stronie obszaru wyświetlania filtrów; po tym w jej miejsce pojawi się ikona "Przywróć domyślne filtry" - kliknij na nią, aby przywrócić domyślne filtry zgodne z preferencjami.

Możesz dezaktywować poszczególne filtry klikając x na jego nazwie. Jeżeli klikniesz na samą nazwę znacznika, zostanie otwarty rozwijalny panel, przewinięty do miejsca, gdzie kliknięty filtr znajduje się w menu.

Zobacz stronę poświęconą różnym rodzajom filtrów, aby dowiedzieć się, jak je obsługiwać.

Podświetlanie

Podświetlanie to rozbudowane narzędzie do segregowania różnych rodzajów edycji. W rozwijalnym panelu filtrów, przycisk "Podświetl wyniki" umożliwia wybór kolorów dla najważniejszych dla Ciebie filtrów. Zmiany spowodują kolorowanie filtrowanych wyników zgodnie z Twoimi preferencjami.

Zobacz stronę poświęconą tej funkcji.

Interactive functions

You can also use the "Odświeżaj na bieżąco" function to automatically update the list as new results come.

If new edits are available for the filtered results (and if you don't use the Live Updates function), a link Zobacz zmiany od $1 will appear. Click on it to load the results.

It is possible to filter by date and number of changes.

See the dedicated page to have more information about that feature.

Compact interface

A compact mode, hiding most of the commands, is available.