Nápověda:Nové filtry pro kontrolu úprav/Rychlá prohlídka

This page is a translated version of the page Help:New filters for edit review/Quick tour and the translation is 100% complete.
PD Poznámka: Úpravou této stránky souhlasíte s uvolněním vašeho příspěvku pod licencí CC0. Více informací získáte na stránce nápovědy veřejné domény. PD

Více o posledních změnách?

Tato stránka je o nových filtrech. Obecné informace o nástroji naleznete v dokumentaci k posledním změnám.

Přeložte tuto šablonu

Tato stránka představuje hlavní prvky systému pro filtrování posledních změn a seznamů sledovaných položek.

Úvod

 
Snadnější přístup k filtrům (seznam, vyhledávání ...) a zvýraznění jsou k dispozici v seznamu posledních změn a seznamu sledovaných položek.

Aktivní plocha zobrazení filtru je umístěna nad vyhledávacím polem.

V této aktivní oblasti zobrazení filtrů jsou značky filtrů. Každá značka má štítek a na konci je křížek. Pod touto lištou je vyhledávací lišta filtrů.

Když kliknete na oblast zobrazení Aktivní filtr (active filter) nebo na vyhledávací lištu filtrů, zobrazí se rozevírací panel filtrů. Když kliknete mimo tento seznam filtrů, seznam zmizí.

Můžete spravovat různé filtry. Další informace o použití filtrů je na stránce nápovědy pro filtrování. Přidali jsme také funkci zvýraznění k rozlišení výsledků poskytovaných filtry.

Chcete-li získat nejnovější změny, nemusíte znovu načíst celou stránku: Místo toho je načtete kliknutím na "Zobrazit změny od $1".

Části filtrovacího rozhraní

Vyhledávací lišta filtru

Kliknutím na vyhledávací lištu filtrů otevřete rozevírací panel, který obsahuje nabídku možností filtru. Pokud znáte název filtru, který chcete použít, začněte psát název. Otevře se rozbalovací panel a přejde přímo k tomuto filtru.

Rozbalovací panel filtru

Panel filtru zobrazuje seznam možností filtrování. Když zaškrtnete políčko vedle filtru, bude tento filtr aktivní. Na rozdíl od předchozích filtrů RC Page, které byly navrženy tak, aby vylučovaly úpravy s určitými vlastnostmi, nové filtry zahrnují vlastnost s názvy filtrů (např. filtr Registrovaní vyhledává úpravy od registrovaných uživatelů).

Filtry jsou rozděleny do skupin. Pokud nejsou ve skupině vybrány žádné filtry, jsou aktivní všechny filtry v této skupině. Efekt je stejný, pokud jsou zaškrtnuty všechny filtry ve skupině.

Chcete-li vyloučit úpravy u konkrétní vlastnosti, nechte filtr u této vlastnosti nezaškrtnutý a zkontrolujte všechny ostatní filtry ve skupině. Zjistíte, že nezaškrtnuté filtry jsou šedé, což znamená, že nejsou aktivní.

V horní části rozbalovacího panelu je tlačítko Výsledky zvýraznění (highlight results). Klepnutím na toto tlačítko zobrazíte nabídku pro zvýraznění.

Více informací o různých filtrech najdete na vyhrazené stránce.

Aktivní oblast zobrazení filtru

Oblast zobrazení aktivního filtru je navržena tak, aby vám poskytla rychlý přehled o vašem aktuálním nastavení filtru a zvýraznění. Když je filtr aktivní nebo když je zvýrazněna tato vlastnost úprav, v oblasti zobrazení se objeví značka s názvem tohoto filtru. Zvýrazněné filtry ukazují tečku označující barvu zvýraznění.

Při načítání stránky zobrazuje oblast zobrazení aktivního filtru sadu (univerzálních) výchozích filtrů. Chcete-li odebrat všechny aktivní filtry, klikněte na ikonu Trashcan na pravé straně oblasti zobrazení filtru. Na místo koše se objeví ikona "Obnovit výchozí filtry". Kliknutím na tento odkaz obnovíte výchozí nastavení společně s vašimi preferencemi.

Individuální filtr můžete deaktivovat kliknutím na x v jeho značce. Pokud kliknete na tělo značky, otevře se panel rozevíracího seznamu a přejde na místo, kde je v nabídce daný filtr.

Další informace o tom, jak zacházet s různými filtry, najdete na zde.

Zvýraznění

Zvýraznění je velmi mocný nástroj k třídění některých typů úprav. Na panelu filtru rozbalovacího seznamu vám tlačítko "Zvýraznit výsledky" umožní vybrat barvu pro nejdůležitější filtry. Změny spouštějící filtry budou zabarveny podle vašeho výběru.

Další informace o této funkci naleznete zde.

Interaktivní funkce

 

Jakmile získáte nové výsledky, můžete také použít, k automatické aktualizaci seznamu, funkci "Živé aktualizace" (live updates).

Pokud jsou pro filtrované výsledky k dispozici nové úpravy (a pokud nepoužíváte funkci Živé aktualizace), objeví se odkaz Zobrazit změny od $1. Kliknutím na něj načtete výsledky.

Je možné filtrovat podle data a podle počtu změn.

Další informace o této funkci najdete zde.

Kompaktní rozhraní

K dispozici je kompaktní režim skrývající většinu příkazů.