Help:Extension:GlobalUserPage/pl

This page is a translated version of the page Help:Extension:GlobalUserPage and the translation is 88% complete.
Outdated translations are marked like this.

Rozszerzenie GlobalUserPage pozwala wyświetlić tę samą stronę użytkownika na różnych wiki.

Włączanie globalnej strony użytkownika

W większości przypadków nie musisz nic robić. Jeżeli twoja strona na danej wiki nie wyświetla się zgodnie z oczekiwaniami, być może powinieneś wykonać jeden lub kilka spośród następujących kroków.

  • Utwórz stronę użytkownika na centralnej wiki (dla projektów Wikimedia jest to strona na Meta-Wiki).
  • Jeżeli funkcja jest domyślnie wyłączona i są zainstalowane GlobalPreferences , wejdź na Special:GlobalPreferences i zaznacz Użyj globalnej strony użytkownika oraz Użyj tych preferencji na wszystkich wiki. It is enabled by default in Wikimedia projects, and can be disabled by adding the magic word __NOGLOBAL__ to the page rather than in your personal settings.
  • Jeżeli masz już lokalną stronę na niektórych wiki z zawartością, której nie chcesz mieć już wyświetlanej, zgłoś prośbę o usunięcie tych stron. Zobacz Help:Usuwanie i przywracanie lub skontaktuj się z administratorem danej wiki. Note that deleting the local user page will mean the user page will no longer appear in search results.

Skąd pochodzi zawartość

Twoja globalna strona użytkownika jest generowana na centralnej wiki, a efekt jest widoczny na lokalnych wiki. Zawartość widoczną na centralnej wiki zobaczysz na innych wiki. Oznacza to, że:

  • transkluzja szablonów użyje szablonów z centralnej wiki (globalna strona użytkownika nie użyje lokalnych szablonów),
  • transkluzja stron specjalnych takich jak {{Special:PrefixIndex/User:''My name''/}} zaciągnie dane z centralnej wiki,
  • funkcja parsera {{int:}} wywoła komunikaty systemowe z centralnej wiki,
  • magiczne słowa takie jak {{SERVERNAME}} wywołają wartość z centralnej wiki.

Linki odnoszą się do danej wiki, więc będą odsyłały do innych stron w lokalnej wiki.

W projektach Wikimedia używaj prefiksów interwiki.

Włączanie swojej globalnej strony użytkownika

Aby wyłączyć wyświetlanie strony globalnej, użyj magicznego słowa __NOGLOBAL__. Jego użycie na stronie globalnej spowoduje wyłączenie wyświetlania tej strony na wszystkich pozostałych wiki. Określi to także czy link do strony użytkownika na innych wiki będzie niebieski czy czerwony.

Kontrola wyświetlanej zawartości

Tak jak w przypadku transkluzji szablonu, możesz użyć znaczników ‎<noinclude> i ‎<includeonly> w celu uregulowania, która część zawartości globalnej ma być widoczna tylko lokalnie albo tylko globalnie.

Możesz też wyłączyć wyświetlanie globalnej strony użytkownika, obejmując całą zawartość znacznikiem ‎<noinclude>. Jeżeli strona jest pusta (albo zawiera niewidoczną treść jak __NOINDEX__), nie będzie widoczna na innych wiki.

Zastrzeżenia

  • Twoja globalna strona może wyglądać różnie na globalnej i lokalnych wiki z powodów różnic lokalnego CSS. Sprawdź swoją stronę na wiki w językach RTL, np., :ar: lub :he:.
  • Transkluzje stron specjalnych i funkcje parsera takie jak {{#time}} nie będą aktualizowały się tak szybko jak umieszczone lokalnie.
  • Help:Page status indicators centralnej, np. koordynaty ICBM podane w <indicator name="ICBM"><samp id="coordinates" class="coordinates&nbsp;plainlinks"></samp></indicator>, nie będą działały lokalnie. Spróbuj <noinclude><indicator name="ICBM"></noinclude><samp id="coordinates" class="coordinates&nbsp;plainlinks" style="float:right"></samp><noinclude></indicator></noinclude> w celu uzyskania oznaczenia statusu strony wyłącznie na stronie centralnej, np. Meta-Wiki dla projektów Wikimedia.

Zobacz też