Зростання/Позитивне підкріплення

This page is a translated version of the page Growth/Positive reinforcement and the translation is 69% complete.
Функції Зростання Використання інструментів Оновлення Проєкти Команда Зростання
Подивитися увесь вміст
Знайомство з наявними функціями Сторінки довідки і ресурси щодо функцій Свіжі новини проєкту Поточні ініціативи та стратегічні міркування щодо розробки функцій чи створення ресурсів. Хто ми такі

Загальна довідка і ресурси

Довідкові ресурси для наставників Довідкові ресурси для спільнот

Ця сторінка описує роботу над «позитивним підкріпленням» як частиною набору функцій Зростання. На цій сторінці подано основні активи, дизайни, відкриті запитання і рішення.

Більшість поступових змін буде публікуватися на загальній сторінці оновлень Команди зростання, а деякі великі або детальні оновлення публікуватимуться тут.

Поточний стан

 • 2021-03-01: створено сторінку проєкту
 • 2022-02-25: проєкт розпочато обговореннями в команді
 • 2022-03-01: розширено сторінку проєкту
 • 2022-05-11: обговорення спільнотою

Короткий опис

Команда Зростання зосереджується на розбудові «єднального досвіду новачка», що дає новачкам потрібний їм доступ до елементів, що допомагають їм долучитися до практичної спільноти Вікіпедії. Наприклад, через завдання новачка ми дали їм доступ до можливостей взяти участь, а через модуль наставництва ми дали їм доступ до наставництва. Пропоновані редагування змогли залучити більше новачків до їхніх перших редагувань. Маючи цей успіх, ми хочемо активно заохотити новачків продовжувати робити редагування. Це звертає нашу увагу на нерозвинений елемент, до якого новачка потрібен доступ: оцінка роботи. Ми називаємо цей проєкт «позитивним підкріпленням».

Ми хочемо, щоб новачки розуміли, що постійний внесок у Вікіпедію має прогрес і цінність — там ми покращимо утримання тих користувачів, що вже зробили перший крок, зробили редагування.

Наше велике питання таке: Як ми могли б заохотити новачків, які відвідали нашу домашню сторінку і спробували наші функції, до продовження редагування і надати їм імпульсу?

Передумови

Коли у 2019 році була запроваджена домашня сторінка новачка, вона містила базовий «модуль впливу», де показувалася кількість переглядів сторінок, які редагував новачок. Це єдина частина функцій Зростання, яка давала новачку відчуття свого впливу, і ми не покращували її з час впровадження.

 
Знімок екрану модуля впливу в англійській Вікіпедії

Маючи це за точку відліку, ми зібрали деякі важливі моменти щодо позитивного підкріплення:

 • Ми почули добрі відгуки від членів спільноти про модуль, у яких досвідчені редактори говорили, що він цікавий і цінний для них.
 • Показано, що висока оцінка від інших користувачів підвищує утримання, наприклад, у випадку «подяк» (тут і тут) та в експерименті у німецькій Вікіпедії. Ми вважаємо, що такі підкріплення від живих людей були б більш ефективними, ніж автоматичні від системи.
 • Члени спільноти пояснили, що високопріоритетним для новачків є перехід від простих завдань до більш цінних, замість того, щоб застрягати на простому виконанні простих завдань.
 • Інші платформи, такі як Google, Duolingo та Github, використовують численні механізми позитивного підкріплення, як то значки і цілі.
 • Спільноти із пересторогою ставляться до заохочення нездорових редагувань. Ми вже бачили, що коли конкурси статей пропонують цінні призи або коли корисні ролі на зразок «автопідтвердженого» залежать від кількості редагувань, це може заохотити людей робити більше проблемних редагувань.

Особистість користувача

 
Діаграма шляху нового редактора, що показує можливості для позитивного підкріплення

Є багато моментів шляху новачка, у яких ми могли б спробувати підвищити утримання. Ми могли б зосередитися на новачках, які припинили редагувати після всього одного чи кількох редагувань, або ж ми могли б зосередитися на пізнішій точці — новачках, які припинили редагувати після кількох тижнів активності. Для цього проєкту ми вирішили зосередитися на тих новачках, які завершили свою першу сесію редагування, і ми б хотіли, щоб вони повернулися для другої. На діаграмі вони позначені жовтою зірочкою.

На цьому етапі ми хочемо зосередитися на новачках, оскільки це наступний з етапів, на якому ми б хотіли покращити утримання. Також ми бачимо тут зараз значний рівень відтоку, тож якщо ми зможемо утримувати новачків на цьому етапі, то це матиме відчутний вплив на зростання редакторів з часом.

Дослідження і дизайн

Було проведене дослідження різних механізмів, які використовуються для заохочення людей робити внесок у вікі й поза вікі. Нижче подано деякі ключові висновки з дослідження:

 • Мотивація редакторів Вікіпедії багатогранна і змінюється з часом і набуттям досвіду. Новими редакторами часто більше керує цікавість та соціальний зв'язок, ніж ідеологія.
 • Внутрішні проєкти зосереджуються на глибинних спонуках, апелюють до альтруїстичних мотивів і не застосовуються систематично.
 • Розширення заохочень за межі ідеологічних мотивів може покращити різноманіття редакторів, які залишаються у Вікіпедії.
 • Відомо, що позитивні повідомлення від досвідчених редакторів та наставників ефективні для короткотермінового утримання.

Переглянути огляд поточних ідей дизайну для позитивного підкріплення можна у цьому дизайновому брифі. Наші доробки будуть розвиватися далі з врахуванням відгуків від спільноти та кількох раундів тестування користувачами.

Ідеї

У нас є три головні ідеї для позитивного підкріплення. Ми можемо розробляти кілька ідей у процесі роботи над цим проєктом.

Вплив

 • Вплив: ревізія модуля впливу із вмонтуванням в нього статистики, графіків та іншої інформації про внесок. Перероблений модуль впливу даватиме новим редакторам більше контексту щодо їхнього впливу, а також заохочуватиме їх продовжувати робити внесок. Серед сфер дослідження такі:
  • Віха пропонованих редагувань, щоб підштовхнути користувачів спробувати пропоновані редагування.
  • Статистика редагувань за весь час (подібно до X Tools).
  • Число «отриманих подяк», щоб підкреслити можливість отримувати визнання від спільноти.
  • Недавня активність редагування — включно з кількістю днів, коли новачки редагували підряд («серії»), для заохочення тривалого залучення або нагадування почати робити внесок знову.
  • Кількість переглядів статей, які новачки редагували за увесь час (подібно до Вікіпедія:Статистика відвідувань статей).

Підвищення рівня

 • Підвищення рівня: для спільнот важливо, щоб новачки прогресували й переходили до цінніших завдань. Ми б хотіли підштовхнути тих, хто робить багато легких завдань, до того, щоб вони спробували важчі. Це може відбуватися після виконання ними певної кількості легких завдань або через заохочення на домашній сторінці. Серед сфер дослідження такі:
  • Новачок бачитиме повідомлення про успіх після редагування, що мотивуватиме їх робити більше редагувань на тому ж чи інших рівнях складності.
  • У модулі пропонованих редагувань надавати можливості робити складніші редагування, щоб новачки ставали більш вмілими редакторами.
  • У модулі впливу включити лічильник віх чи місце для нагород.
  • На домашній сторінці додати новий модуль із заданими викликами, за які можна отримати нагороду (значок/сертифікат).
  • Додати сповіщення, які пропонуватимуть новачкам спробувати складніше завдання.

Персоналізована похвала

 • Персоналізована похвала: дослідження показує, що похвала й заохочення від інших користувачів підвищує утримання новачків. Ми хочемо обдумати, як можна заохотити досвідчених користувачів дякувати й нагороджувати новачків за добрий внесок. Можливо, можна заохотити наставників до цього з їхньої панелі наставника або через сповіщення. Ми можемо використати наявні механізми комунікації, які, за даними попередніх досліджень, мали певний позитивний ефект. Серед сфер дослідження такі:
  • Особисте повідомлення від наставника новачка, що з'являється на домашній сторінці.
  • Сповіщення від наставника чи Команди Зростання.
  • «Подяка» за конкретне редагування.
  • Новий значок, яким нагороджує наставник чи Команда Зростання, що стосується певного редагування, певної віхи.

Обговорення спільнотою

We received direct feedback about the three main ideas, along with many other ideas for improving new editor retention.

Below is a summary of the main themes from the feedback, along with how we plan to iterate based on the feedback.

Impact

We heard... Plans to iterate based on feedback
😊 Looks good! This idea seems the least controversial and most supported. We will plan to start development on this first, and allow for more time to refine other ideas.
😐 The impact module would be more effective if it scaled with editors as they gained experience. We plan to focus on newcomers for now, but the new impact module will be built in an extensible way to accommodate improvements in the future.

Leveling up

We heard... Plans to iterate based on feedback
😊 Leveling up ensures newcomers don't get "stuck" on easy tasks Once users have a certain number of unreverted edits of one type, we should suggest they try more difficult tasks.
😊 Newcomers are often eager for awards If we give awards they will need to feel meaningful to newcomers, and ideally are sharable either on-wiki (on their user page) or off-wiki.
Goal-based incentives might be problematic, and may result in low-quality edits Incentives that include a time-based element (similar to service awards) might be an effective approach as they factor in not only number of edits, but length of time registered. Certain "quality gates" could help slow down and guide newcomers if they are making edits that are getting reverted. We plan to reduce the scope on the award-side of "Leveling Up" for now, and focus more on encouraging users to try more difficult task-types as they are successful with easier tasks.
Daily goals might be stressful and demotivating for some people We will review this idea further and likely allow for goal customization if we pursue this idea.

Personalized praise

We heard... Plans to iterate based on feedback
😊 Spreading praise and positivity might help increase newcomer retention. We are still refining designs for how to encourage more Thanks and personalized paise of newcomers, but hope to have further design ideas to present soon.
😐 Scaling personalized praise might be a challenge as it takes more time for experienced editors. Mentors are already busy, so we hope to find a way to surface "praise-worthy" mentees. We will also brainstorm other ideas that don't rely on just mentees.
😐 We should use existing systems (Thanks, WikiLove, etc.) Plans aren't finalized, but we definitely plan to take advantage of existing systems.

Other ideas:

Community members suggested several other ideas for improving newcomer engagement and retention. We think these are all valuable ideas (some of which we are already exploring or want to work on in the future) but the following ideas won't fit within the scope of the current project:

 • Send newcomers onboarding and welcome emails (the Growth team is actually currently exploring engagement emails in collaboration with the Marketing and the Fundraising teams).
 • Expose newcomers to Wikiprojects that relate to their interests.
 • Include a customizable widget on the newcomer homepage to allow wikis to promote certain newcomer tasks or events.
 • Send notifications to users who welcome newcomers once the newcomer reaches certain editing milestones (to help prompt the user to offer Thanks or Wikilove).


Тестування користувачами

Поруч з обговоренням спільнотою ми хочемо отримати схвалення і доповнення до наших початкових дизайнів і гіпотез. Ми проведемо користувацьке дослідження позитивного підкріплення, спрямоване на те, щоб краще розуміти вплив проєкту на внесок новачків кількома різними мовами. Ми поділимося результатами тут.

Вимірювання й результати

Коли обговорення спільнотою буде завершене, дизайни відточені, а розробка й тестування виконані, наш спеціаліст з даних буде моніторити вплив проєкту позитивного підкріплення. Ми поділимося початковим планом вимірювання й пізнішими результатами тут.