Growth/Newslettery/21

This page is a translated version of the page Growth/Newsletters/21 and the translation is 100% complete.

Newsletter zespołu Growth #21

 

Witamy w dwudziesty pierwszym wydaniu newslettera zespołu Growth!

Nowy projekt: Pozytywne wzmocnienie

 
Makieta modułu Wpływ przeprojektowanego tak, aby dodać Pozytywne wzmocnienie
 • Zespół Growth rozpoczął nowy projekt: Positive reinforcement. Chcemy aby nowicjusze uświadomili sobie, że jest zainteresowanie ich regularnym edytowaniem Wikipedii.
 • Poprosiliśmy użytkowników z Wikipedii w językach arabskim, bangala, czeskim i francuskim o komentarze. Niektórzy uczestniczyli także na mediawiki.org.
 • Podsumowaliśmy wstępne reakcje społeczności i zaplanowaliśmy harmonogram pracy.
 • Pomysł Pozytywne wzmocnienie polega na przeprojektowaniu modułu "Wpływ": dołączenie statystyk, wykresów i innych informacji o wkładzie. Ten pomysł otrzymał szerokie poparcie i planujemy pracować na podstawie projektu pokazanego z boku.
 • Daj nam znać, co sądzisz o tym projekcie, w dowolnym języku.

Wiadomości dla wikiprzewodników

Postęp

 • Funkcja "Dodaj link" dostępna na większości wiki ― Funkcja Dodaj link wdrożona na kolejnych wiki: Wikipedia w języku katalońskim, Wikipedia w języku hebrajskim, Wikipedia w języku hindi, Wikipedia w języku koreańskim, Wikipedia w języku norweskim bokmål, Wikipedia w języku portugalskim, Wikipedia w języku Basic English, Wikipedia w języku szwedzkim, Wikipedia w języku ukraińskim, Wikipedia w języku abchaskim, Wikipedia w języku aceh, Wikipedia w języku adygejskim, Wikipedia w języku afrykanerskim, Wikipedia w języku akan, Wikipedia w języku alemańskim, Wikipedia w języku amharskim, Wikipedia w języku aragońskim, Wikipedia w języku staroangielskim, Wikipedia w języku syryjskim, Wikipedia w języku egipskim arabskim, Wikipedia w języku asturyjskim, Atikamekw Wikipedia, Wikipedia w języku awarskim, Wikipedia w języku ajmara, Wikipedia w języku azerskim, Wikipedia w języku południowoazerskim. To część stopniowego wdrażania tego narzędzia na kolejne wersje językowe Wikipedii. Społeczność może lokalnie skonfigurować działanie tej funkcji.
 • Funkcja "Dodaj ilustrację" dostępna jest na większości wiki ― Funkcja Dodaj ilustrację wdrożona na kolejnych wiki: Wikipedia w języku greckim, Wikipedia w języku indonezyjskim, Wikipedia w języku polskim, Wikipedia w języku chińskim. Społeczność może lokalnie skonfigurować działanie tej funkcji. [1]

Sugerowane edycje

 • Wybieranie tematów ― Stworzyliśmy filtr "ORAZ" dla listy tematów na Special:Homepage. W ten sposób nowicjusze mogą wybierać bardziej konkretne tematy (np. "Transport" I "Azja") albo rozszerzyć wybór ("Transport" LUB "Azja"). Na razie testujemy to na wiki pilotażowych.
 • Zmiany w funkcji Dodaj linkDodaliśmy kilka ulepszeń wynikających z dyskusji społeczności i analizy danych. Wkrótce pojawią się one na wiki.
  • Usprawnienia algorytmu ― Algorytm nie proponuje już dodawania linków w sekcjach, gdzie zazwyczaj się ich nie dodaje oraz do imion. Ogranicza także liczbę podpowiedzi podlinkowań do trzech (ograniczone do sugestii o najwyższej dokładności spośród wszystkich dostępnych w artykule).
  • Usprawnienia obsługi przez użytkownika ― Dodaliśmy okno potwierdzenia wyświetlane gdy użytkownik wyjdzie z trybu sugestii przed wprowadzeniem zmian. Udoskonaliliśmy także zachowania okna dialogowego widocznego po edycji i umożliwiliśmy nowicjuszom przeglądanie sugestii zadań w oknie dialogowym po edycji.
  • Konfigurowanie przez społeczność ― Umożliwiliśmy społeczności ustawienie maksymalnej liczny linków w artykule poprzez Special:EditGrowthConfig.
  • Przyszła zmiana dla funkcji Dodaj linki ― Będziemy sugerować artykuły z najmniejszą liczbą linków. [2]
 • Patrolowanie edycji sugerowanych ― Niektórzy użytkownicy z Wikipedii w językach arabskim, hiszpańskim, rosyjskim oznajmili, że edycje "Dodaj link" oraz "Dodaj ilustrację" ciężko jest patrolować. Wspólnie pracujemy nad rozwiązaniem. Mamy kilka pierwszych pomysłów jak to rozwiązać. Jeżeli masz jakieś przemyślenia na temat trudności w przeglądaniu tych zadań albo jak powinniśmy je ulepszyć, daj nam znać.

Konfigurowanie przez społeczność

Społeczność może konfigurować działanie tych funkcji poprzez Special:EditGrowthConfig.

 • Można ustawić maksymalną liczbę zadań "dodaj ilustrację" jaką nowicjusz może wykonać na dzień. [3]
 • Przyszła zmiana: będzie można ustawić poprzeczkę jakości w "dodaj link" poprzez Special:EditGrowthConfig. [4]

Newsletter zespołu Growth przygotowany przez zespół Growth rozsyłany przez botaWyraź opinięSubskrybuj lub wypisz się.