ויקיפדיה ל-KaiOS

This page is a translated version of the page Wikipedia for KaiOS and the translation is 84% complete.
Outdated translations are marked like this.

In line with the mission to make the sum of all knowledge free to all, the צוות אינוקה is building a Wikipedia app for KaiOS users. KaiOS היא מערכת הפעלה לאמצעי מחשוב ניידים (מובּייל) מבוססת לינוקס. היא מעניקה לטלפון פשוט (פיצ'ר פון. טלפון שמאפשר רק לדבר ולשלוח הודעות) יכולות של טלפון חכם באמצעות השימוש באפליקציות. לטלפונים מסוג זה יש יכולות חישוביות מוגבלות, מקשים עשויים ככפתורים פיזיים ומסך תצוגה קטן. הוא מאפשר למשתמשים שידם אינה משגת טלפון חכם להפעיל אפליקציות פופולריות כגון יוטיוב, טוויטר ו-ווטסאפ.

A video introducing the KaiOS app
חקר משתמשים ב-KaiOS בהודו

KaiOS משמשת 100 מיליון מכשירים ברחבי העולם, רובם טלפונים מסוג Jiophones בהודו. צוות אינוקה מחקר איכות בהודו כדי להבין מדוע וכיצד משתמשים אלה עושים שימוש בטלפונים האלה. למדנו שמשתמשים בחרו לרכוש את הטלפונים האלה גם כי הם ברי-השגה וגם בגלל שהם מאפשרים גישה לאפליקציות כמו טלפונים חכמים. כמו כן למדנו על האתגרים שעומדים בפניהם כאשר הם מנסים לקרוא את ויקיפדיה באמצעות דפדפן המובייל שלהם. האתגרים כוללים את היכולת לקרוא תכנים, גודל הטקסט על גבי המסך, חיפוש מידע וחוסר המודעות לכך שהתוכן בוויקיפדיה זמין בשפות רבות.

אתגרי עיצוב

טלפוני KaiOS יש תצוגה קטנה של 2.8 אינץ' ואין להם מסך מגע. בתכנון האפליקציה היה עלינו לקחת בחשבון איך להציג מידע מוויקיפדיה על מסך קטן באופן שיאפשר לקהל המטרה חוויית קריאה טובה.

בגירסה הראשונה הצוות רצה לוודא שהמשתמשים יוכלו לקרוא ולחפש ערכים בוויקיפדיה באיזו שפה שבה הם יבחרו. בעיצוב ובתכנון לקחנו בחשבון באיזה אופן המשתמשים ייחשפו לוויקיפדיה, איך ימצאו את הערכים ואיך ינווטו בקלות בין הערכים השונים.

מאפיינים ייחודיים

Onboarding flow

מחקר מראה שבהודו ובחלקים אחרים של השווקים המתעוררים יש מודעות נמוכה לוויקיפדיה. בעיצוב חווית הכניסה רצינו להגדיר בשפה פשוטה מה היא ויקיפדיה, עבור משתמש שאולי כן ואולי לא השתמש בוויקיפדיה בעבר.

 
מסך "ברוכים הבאים לוויקיפדיה" על KaiOS

דפדוף במקום גלילה

מאמרים בוויקיפדיה, או בכל אופן הטובים שבהם, הם ארוכים למדי. במחקר שלנו מציינים המשתמשים שהגלילה כלפי מטה באמצעות כפתורים מתסכלת, כי יש צורך להקיש עליהם הרבה פעמים. ייצרנו דיפדוף שמאפשר לקרוא את המאמרים דף אחרי דף כמו בספר ולא באמצעות גלילה למטה פיקסל אחרי פיקסל.

 
הצגת תמונות בדיפדוף באפליקציה של ויקיפדיה ל-KaiOS.

בחירת שפה

בנוסף לכך הראה המחקר שלא קל לגלות מה הן השפות שזמינות בוויקיפדיה, בעיקר בשווקים המתעוררים. הוספנו אופציה שכל הזמן זמינה לקורא, שמאפשרת לשנות את השפה.

 
במסך הזה משתמשי KaiOS יכולים לשנות את השפה.

תוכן העניינים

כמו באפליקציות לוויקיפדיה של אנדרואיד (גוגל) ו-iOS (של אפל) רצינו להעניק למשתמשים את האפשרות לעבור במהירות לקטעים שמעניינים אותם בתוך המאמר

קישור לעובדות מהירות

בתחילת המאמר יש רשימת קישורים מהירים כדי לאפשר למשתמשים לבחור איך ירצו לנווט. הם יכולים:

 • לראות את חלקי המאמר,
 • לקרוא עובדות מהירות (שהן מהוות את התוכן של תיבת המידע)
 • לראות גלריית תמונות במאמר
 • לעבור לקרוא את המאמר בשפה אחרת
 • לעבור ישירות לקרוא את סיכום המאמר
 
קישורים מהירים לוויקיפדיה ל-KaiOS

זמינות האפליקציה

הגירסה הראשונה של האפליקציה התפרסמה ב-9 בספטמבר 2020 בהודו. האפליקציה שוחררה למשתמשי KaiOS ה-7 בדצמבר 2020. הקוראים יכולים למצוא את אפליקציית ויקיפדיה ב-JioStore בהודו וב-KaiAtore בכל חלקי העולם שבהם זמינים להם טלפונינם מסוג KaiOS.

פונקציונליות עריכה

הגירסה הראשונה של האפליקציה לא תומכת בעריכה עריכת מאמרים במערכת הטלפון KaiOS היא מסובכת, גוזלת זמן וצפויה ליצור שגיאות אנחנו עוקבים אחר העבודה של צוותים אחרים בקרן ויקימדיה. צוותים אלה מאפשרים עריכות קצרות באמצעות הטלפון. אנחנו מתכננים להוסיף אפשרויות עריכה בגירסאות הבאות. קיימת אפשרות לבצע עריכות בוויקיפדיה באמצעות הדפדפן המקורי של הטלפון.

Enhanced search function

Wikipedia for KaiOS Version 1.6.0

The Version 1.6.0 was released in early 2021 with:

 • A content engagement experiment: half of the users in Nigeria, Uganda, Pakistan and Tanzania will see a feature that shows a daily refreshed list of Trending articles in their country
 • Ability to share an article URL
 • No QuickFacts button from article actions
 • Improved localization


App reach

הרחבת השימוש באפליקציה

כחלק מהשותפות של קרן ויקימדיה עם KaiOS התחלנו בינואר 2021 במסע פרסום, כדי להגדיל את הנראות וההורדות של אפליקציית ויקיפדיה על פלטפורמות KaiOS. מכיוון שרוב משתמשי KaiOS הם חדשים באינטרנט, סביר להנייח שהם לא מכירים את ויקיפדיה וקרוב לודאי שהם לא עושים בוויקיפדיה שימוש באופן קבוע.

KaiOS מציגה למשתמשי הטלפון באופן קבוע מודעה קטנה בזמן הגלישה באינטרנט. אנחנו משתמשים בפונקציה זו לצורך פרסום מודעות שלנו. לכל אחת מהמודעות שלנו יש שני חלקים:

 • מסר קצר אודות ויקיפדיה
 • כפתור שמביא את המשתמשים לקישור של ויקיפדיה בחנות האפליקציות של KaiOS, שממנו ניתן להוריד את האפליקציה של ויקיפדיה

מודעות הפרסומת האלה מופצות בכל העולם באנגלית, ספרדית, צרפתית וערבית. שפות אלה מכסות בערך 90% מבסיס המשתמשים של KaiOS. אין וגם לא יהיו פרסומות באפליקציה של ויקיפדיה ב-KaiOS.

שאלות נפוצות

הכנסו ל-דף השאלות הנפוצות

איך ניתן לתרום למיזם

ניתן לתרום תרגומים לשפה שלכם ב- translatewiki.net

ניתןלמצוא את הקוד שלנו ב- https://github.com/wikimedia/wikipedia-kaios.

ראו דף זה

Status Updates

Q1 2022/2023

 • On 26th September, Wikipedia app v1.8.1.0 was published on JioStore for all the JioPhone models (JioPhone1,2 and JPV users).

Q4 2020/2021

 • Content engagement experience based on showing readers top read content in their country increased engagement with content by 15% overall.

Q3 2020/2021

 • Release version 1.6.0 to the KaiStore that introduced the ability to share an article URL, migration to our new analytics service and improved localization.
 • Launched a content engagement experience in Nigeria, Tanzania, Uganda and Pakistan, showing readers top read Wikipedia content in their country on the app homepage.

Q2 2020/2021

 • Release the Wikipedia app for KaiOS on the KaiStore, to users around the world where KaiOS phones are available
 • Run a usability study in India where we learned of the challenges users were facing within the app. The main areas for improvement were in the search experience, and simplifying the onboarding process and allowing easier use of the feature that allows changing text size
 • Had 1.6 million app downloads at the end of Q2

Q1 2020/2021

 • Released the first version of the Wikipedia app to KaiOS users in India who use JioPhones.
 • Introduced support for RTL languages
 • Updated copy for onboarding
 • Improved image gallery
 • Performance and security optimizations

Q4 2019/2020

 • Introduced a feature where when KaiOS users in India want to select their preferred language, regional languages are shown first on the list https://phabricator.wikimedia.org/T247255
 • Fixes to support how the app works on Jiophone 2 which has a qwerty keyboard rather than a candybar keyboard https://phabricator.wikimedia.org/T248285 https://phabricator.wikimedia.org/T248443 https://phabricator.wikimedia.org/T250642
 • Allow users to provide feedback from within the app https://phabricator.wikimedia.org/T236317