Aplikace Wikimedie

This page is a translated version of the page Wikimedia Apps and the translation is 98% complete.
Toto je stránka technického týmu Wikimedia Foundation, který pracuje pouze na aplikacích Wikipedie
Obecný přehled mobilních aplikací souvisejících s Wikimedia naleznete v části m:Wikimedia Apps!

Obecné otázky týkající se aplikací týmu Wikipedie naleznete na:

Proč vytváříme aplikace?

  • Podívejte se na náš úvodní příspěvek blog, kde najdete další důvody pro vydávání aplikací.

Jaký je rozdíl mezi aplikacemi a mobilní webovou verzí Wikipedie?

Aplikace Wikipedia poskytují optimalizované a zjednodušené prostředí pro vyhledávání a čtení obsahu Wikipedie. Jako nativní aplikace umožňují rychlejší načítání článků a menší spotřebu dat. Poskytují také citlivější rozhraní, které je konzistentnější s ostatními aplikacemi, které máte rádi. Přidávají funkce, které nejsou dostupné (nebo nejsou možné) ve webové verzi Wikipedie, jako je ukládání stránek do zařízení pro pozdější čtení a sdílení obsahu a obrázků z článků do vašich oblíbených aplikací sociálních médií.


Stažení aplikací

Aktualizace a informace o týmu

Další informace o týmu iOS a jejich aktualizacích naleznete v Wikimedia Apps/Team/iOS.

Další informace o týmu Android a jejich aktualizacích naleznete v Wikimedia Apps/Team/Android.

Beta testování

iOS

  • iOS Beta jsou distribuovány pomocí systému Apple TestFlight. Připojte se k beta verzi Wikipedie!
  • Jakmile se zaregistrujete, obdržíte pozvánku, až bude k dispozici další beta. Klepněte na tuto pozvánku na svém zařízení iOS a postupujte podle pokynů k instalaci.

Android

  • Nainstalujte si aplikaci Wikipedia Beta z obchodu Google Play, abyste mohli experimentovat a poskytovat zpětnou vazbu k funkcím, které jsou aktuálně ve vývoji.

Alfa testování

Android

  • Pokud chcete být na hranici bleeding, nainstalujte si aplikaci Wikipedia Alfa, abyste viděli, s jakými funkcemi experimentujeme! Nová verze aplikace Wikipedie Alfa vychází většinou každý den s výjimkou víkendů a prázdnin. Většinou okolo 20:00 – 23:00 SELČ.

Zapojte se

Pracovní plocha

Zpravodaj

Tým aplikací Wikipedie je vždy nadšený, že může komunikovat s uživateli. Zpravodaj je jinak jedním z hlavních nástrojů, jak naše uživatele informovat o naší práci.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a dobrovolně se zapojte do překladů našeho zpravodaje, aby mohl oslovit více uživatelů.

Úřední hodiny

Tým aplikací Wikipedie začal v březnu 2023 organizovat úřední hodiny s uživateli komunity jako obousměrný komunikační kanál s uživateli. Podívejte se také na naše pracovní hodiny, kde najdete podrobné informace, oznámení a shrnutí.

Spolupráce a setkání komunity

Tato část zdůrazňuje aktivní zapojení týmu Wikimedia Apps do různých iniciativ a skupin uživatelů Wikimedian. Prostřednictvím pravidelných setkání upřednostňujeme zpětnou vazbu a nápady komunity, čímž obohacujeme funkce aplikací a uživatelskou zkušenost. Tento přístup založený na spolupráci zajišťuje, že naše aplikace odpovídají potřebám a preferencím komunity a podporují silnější a inkluzivnější platformu pro všechny uživatele.

  • 8. března 2023 měl tým Wikimedia Apps úspěšnou schůzku s s uživatelskou skupinou Wikimediánů Dagbani. Tato uživatelská skupina se věnuje propagaci projektů Wikimedie v jazycích Gur/Mabia, kterými se mluví v celé západní Africe. Během setkání jsme poskytli návod na používání aplikace Wikipedie a úpravy. Účastníci projevili velký zájem o offline editační nástroje, což nás příjemně překvapilo. Vážíme si jejich zpětné vazby a zůstáváme odhodláni spolupracovat se skupinami uživatelů na zlepšení dostupnosti a funkčnosti aplikace Wikipedie. Společně propagujeme sdílení znalostí a podporujeme jazykovou rozmanitost prostřednictvím projektů Wikimedie.
  • 30. července 2023 měl tým Wikimedia Apps plodné setkání s iniciativou Wiki Mentor Africa. Přes 100 účastníků se připojilo k Zoomu a další sledovali Živý přenos na YouTube. Prezentace zahrnovala historii aplikací, plán, otevřené otázky, recenze funkcí a často kladené dotazy. Byla sdílena cenná zpětná vazba, která zlepšila vývoj aplikací a uživatelský dojem. Tato spolupráce je zásadní pro vybudování inkluzivnější platformy Wikimedie.
  • Our Product manager presented our team's work and prototype(iOS suggested edits) to GLAM conference audience during November 2023; all the details can be found in the presentation's deck; 395 responses were received.
  • Dne 1. prosince 2023 tým Wikipedie pro Android nedávno uspořádal produktivní setkání s indonéskými uživateli, aby představili a prodiskutovali novou funkci hlídkových úkolů v aplikaci pro Android. During the session, the team provided a detailed presentation on the feature, encouraging open dialogue and collecting valuable feedback from the Indonesian community to enhance the user experience. For those interested, a recording of the meeting is available through this link.
  • We joined the Wiki Editoras Lx editathon on December 16th to gather feedback about an alt-text Suggested Edit task on iOS. Attendees were generally positive about the prospect of the feature. Experienced editors thought it could be a good task for onboarding new editors, but also a more casual way of contributing for new editors.

Seznam přání komunity

The Community Wishlist Survey je každoroční průzkum, který umožňuje přispěvatelům do projektů Wikimedie navrhovat a hlasovat pro nástroje a vylepšení platformy.

Průzkum seznamu přání komunity 2022

Podstránky