Příručka:Rozhraní

This page is a translated version of the page Manual:Interface and the translation is 100% complete.
Snímek obrazovky zobrazení plochy MediaWiki 1.31
Snímek obrazovky mobilního zobrazení

Rozhraní MediaWiki je celý výstupní HTML kód stránky wiki kromě samotného textu. Rozhraní obsahuje karty nad každou stránkou, sidebar a osobní odkazy.

Lokalizace rozhraní

Výchozí rozhraní pro mnoho jazyků je definováno v lokalizačních souborech MediaWiki a aktualizuje se automaticky, pokud je jazyk nastavený v $wgLanguageCode nebo pokud se změní preference uživatele.

Pomocí speciální stránky Special:Allmessages můžete pro aktuální jazyk uživatelského rozhraní upravit textové řetězce a zobrazené obrázky. Další informace o této stránce a úpravě těchto zpráv naleznete na adrese:

Přizpůsobení rozhraní

V závislosti na požadavcích a odborných znalostech programování je k dispozici několik technik přizpůsobení:

  • Systémové zprávy - Většinu úprav vzhledu a chování lze provést úpravou systémových zpráv pomocí stránky Special:AllMessages. Úprava zpráv rozhraní je obvykle jednoduchá, stejně jako úprava normální stránky wiki. Tyto zprávy nastavují výchozí hodnoty pro různé části uživatelského rozhraní a obsahují kombinaci prostého textu, označení wiki, CSS a JavaScriptu. Podrobnosti naleznete v dokumentaci jednotlivých zpráv.
  • Zobrazení - Zásadní změny v rozvržení rozhraní mohou vyžadovat připojení funkcí k jednomu nebo více zobrazení háčků a/nebo vytvoření vlastního vzhledu . Více informací najdete na stránce Příručka:Zobrazení .
  • /JavaScript - Zlepšuje chování prohlížeče pomocí některých skriptů. Zahrnuje seznam proměnných JavaScriptu.
  • /Stylesheets - Zlepšuje rozvržení a design pomocí CSS.
  • /IDs and classes - seznam běžných CSS ID a tříd.


Související odkazy