Help:ApiSandbox

This page is a translated version of the page Help:ApiSandbox and the translation is 100% complete.
PD Not: Bu sayfayı düzenlerken katkınızı CC0 altında yayınlamayı kabul edersiniz. Daha fazla bilgi için Kamu Malı Yardım Sayfalarına bakın.
Bu sayfa için yapılan bazı eski değişiklikler CC BY-SA lisansı altına kaydırılmıştır. Yalnızca yeni katkılar PM'dir.
PD

ApiSandbox, geliştiricilerin bir tarayıcı biçiminde MediaWiki API ile deneme yapmasını sağlar. Salil P. A. tarafından Google Summer of Code ilham verdi.

Kullanım

ApiSandbox yüklü bir vikide Special:ApiSandbox sayfasına gidin. Eylem, biçim ve diğer parametreleri seçin. Deneme tahtası, her istek parametresi için etkileşimli yardım görüntüler. Ardından "Talep yap" düğmesine tıklayın. ApiSandbox sizin adınıza api.php talepte bulunur ve aşağıdaki sonucu seçtiğiniz biçimde görüntüler. Yeniden kullanım için istek URL'sini (ve gerekirse POST verilerini) kopyalayabilirsiniz.

URL parçasındaki sorgu dizesini api.php ile koyarak ApiSandbox form parametrelerini önceden yükleyebilirsiniz, örneğin, /w/api.php?action=languagesearch&search=Maratih&typos=1 sorgusu Special:ApiSandbox#action=languagesearch&format=json&search=Maratih&typos=1 olur.

Deneme tahtası olarak adlandırılmasına rağmen, bu uzantı ile gerçekleştirilen herhangi bir yazma isteğinin vikiyi değiştireceğini unutmayın.