Nápověda:Pískoviště API

This page is a translated version of the page Help:ApiSandbox and the translation is 100% complete.
PD Poznámka: Úpravou této stránky souhlasíte s uvolněním vašeho příspěvku pod licencí CC0. Více informací získáte na stránce nápovědy veřejné domény.
Některé starší revize k této stránce byly importovány pod licencí CC BY-SA. Pouze nové příspěvky jsou Publik Domain (PD) (veřejná doména).
PD

Pískoviště API (ApiSandbox) je stránka, která umožňuje vývojářům hrátky s API MediaWiki přes okno webového prohlížeče. Inspirováno návrhem Google Summer of Code od Salil P. A..

Použití

Na wiki s nainstalovaným ApiSandbox spusťte Special:ApiSandbox. Vyberte akci, formát a další parametry. Sandbox zobrazuje interaktivní nápovědu pro každý parametr požadavku. Poté klikněte na tlačítko "Odeslat požadavek". ApiSandbox za vás odešle požadavek na api.php a zobrazí výsledek níže ve vámi zvoleném formátu. Pro opětovné použití můžete zkopírovat adresu URL požadavku (a v případě potřeby data POST).

Parametry formuláře ApiSandbox můžete předem načíst vložením řetězce dotazu na api.php do fragmentu adresy URL, například dotaz /w/api.php?action=languagesearch&search=Maratih&typos=1 se změní na Special:ApiSandbox#action=languagesearch&format=json&search=Maratih&typos=1.

Všimněte si, že ačkoli se tato stránka nazývá pískoviště (sandbox), jakékoli požadavky na zápis provedené s tímto rozšířením budou upravovat wiki.