İçerik çevirisi/Ürün Tanımı/AbuseFilter

This page is a translated version of the page Content translation/Product Definition/AbuseFilter and the translation is 100% complete.

İçerik Çevirisi ile oluşturulan içerik, yerel viki filtrelerine (normal düzenlemelerde olduğu gibi) göre değerlendirilir. Farklı vikilerin vandalizmi önlemek için farklı bir filtre seti vardır, ancak bazen meşru içeriği yanlış tanımlarlar (harici bağlantılara ve yeni kullanıcılara karşı özellikle duyarlıdırlar).

İçerik çevirisi, düzenlediğinizde çeviriyi doğrulamaya ve sizi hedef dil viki filtreleriyle tanımlanan sorunlar hakkında uyarmaya çalışacaktır. Çeviri editörünün araçlar sütununda size bir uyarı kartı sunulacaktır. Çeviriyi yayınlamadan önce sorunu gidermeniz önerilir.

Sorunlar nasıl düzeltilir

 
Çeviri, hedef viki için uygun olmayan içeriğe sahip olduğunda gösterilen uyarı. Bu durumda, İspanyolca Vikipedi'deki filtreler sorunlu YouTube bağlantıları buldu. Sorunu çözmek için çevrilmiş paragrafınızdan kaldırmanız gerekir. Uyarı kartından daha fazla bilgi edinebilir ve gerekirse davanızı tartışmak için İspanyolca Vikipedi editörleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Araçlar sütunundaki uyarı kartında, sorunun ayrıntılı belgelerine ilişkin bilgiler ve bağlantılar bulunur.

Bazı sorunlar uyarıdır, ancak bazıları çeviriyi yeni bir madde olarak yayınlamanızı engelleyecektir. Yayınladığınızda İçerik Çevirisi aracı, yayınlama işleminin başarısız olduğunu size bildirir. Bu çabanızın kaybolduğu anlamına gelmez. Çeviriniz her zaman içerik çevirisi ile kaydedilir. Hata iletisinde, yayınlamanızı engelleyen sorunun ayrıntıları bulunur. Düzeltmeyi (veya şüpheli içeriği kaldırmayı) deneyin ve yayınlamayı tekrar deneyin. Başarılı olacak.

Diğer kullanıcıların benzer sorunları yaşamamasına yardımcı olmak için filtrelerden sorumlu yöneticilerin bu sorunları ayarlamasıyla ilgili yaşadığınız sorunları bildirebilirsiniz. Daha fazla bilgi için aşağıdaki bölüme bakın.

Daha fazla bilgi