İki dilli uygulamalar için Android klavyesi

This page is a translated version of the page Android keyboard for bilinguals and the translation is 100% complete.

Bu sayfada, YuviPanda kullanıcısını iki dilli kullanıcıları hedefleyen açık kaynaklı bir Android klavye oluşturma konusundaki önerilen çalışmaları açıklanmaktadır. Project Milkshake (Extension:Narayam tabanlı) ve otomatik düzeltme/otomatik önerme sözlükleri tarafından üretilen IME'nin bir limanını içerecektir. Tüm proje GPL lisanslı olmaktır.

Neden?

Çok sayıda İngilizce konuşan insan doğası gereği iki dilli - hem İngilizce hem de ana dillerinde akıcı. Onlar için iletişim doğal olarak iki dilli - sorunsuz bir şekilde diller arasında geçiş yapıyor. Ancak, şu anda mobil cihazlarda iki nedenden dolayı kolay değildir:

  1. Mobil kullanım için optimize edilmiş yerel diller için yeterince iyi geliştirilmiş ve bakımı yapılmamış klavyeler (Swiftkey ve Swype'ı düşünün).
  2. Diller arasında geçiş yapmak çok hantaldır (Klavyeyi değiştirin, yüklenmesini bekleyin, yeni düzeni tanıma vb.)

Bu proje, varsayılan Android klavyeyi bir seferde iki dil desteğiyle genişleterek (tek bir dokunuşla hızlıca değiştirilir) ve Narayam tarafından desteklenen tüm diller için harf çevirisi motorları sağlayarak otomatik düzeltme/otomatik sorgulama olanaklarını sağlayarak bunları düzeltmeyi amaçlamaktadır. Daha hızlı, daha doğru mobil giriş.

Teslim edilecekler

  1. Project Milkshake/Narayam'dan Java'ya harf çevirisi motoru
  2. Project Milkshake/Narayam tuş haritalarının Java'dan kullanıma uygun bir formata dönüştürülmesine izin veren araç
  3. Project Milkshake/Narayam'dan testlerin değiştirilmemiş çalışmasına izin veren bağlamalar
  4. Hedef dilde büyük bir metin topluluğundan geçmek ve potansiyel sözlük girişlerini ayıklamak ve bunları otomatik düzeltme/otomatik önerme kullanımına uygun bir biçime dönüştürmek için bir araç.
  5. Android IME (yerleşik Android Jellybean klavyeden türetilmiştir) ve diller arasında hızlı geçiş desteği ve sözlükleri olan diller için otomatik düzeltme/otomatik önerme desteği.

Zaman izin verirse,

  1. Klavyede kullanmak için kitle kaynaklı özel sözlükler oluşturmak için bir araç.

Oluşturmak için çalış

  1. Tüm projeyi varsayılan stok Klavyesi olan Android'in LatinIME'sine dayandıracaktır. Ayrıca, kullanımımıza uyarlanabilecek bir kelime tahmini/düzeltme algoritması vardır.
  2. Project Milkshake/Narayam, klavyenin çekirdeğini oluşturmak için Java'ya taşınacak JS harf çevirisi motoru + dil tuş haritaları + testlerine sahiptir.