Szablon:DownloadMediaWiki

This page is a translated version of the page Template:DownloadMediaWiki and the translation is 100% complete.

Pobierz MediaWiki 1.38.2 (.zip)

Zamiast tego pobierz .tar.gz

Pomoc z pobieraniem

Może być rozpakowany na większości systemów operacyjnych bez instalowania dodatkowego oprogramowania i jest ogólnie zalecane dla użytkowników Windowsa.

Jeśli używasz 7-Zip, zalecana jest aktualizacja do najnowszej wersji w celu dekompresji tarballa (pliku .tar.gz) z powodu buga z formatem PAX we wcześniejszych wersjach.

Użytkownicy macOS powinni zwrócić uwagę na to, że The Unarchiver nie potrafi poprawnie wypakowywać plików .tar.gz (T258716). Zamiast tego można użyć Archive Utility.

Wszystkie wersje

Do użytkowników wersji MediaWiki 1.36 oraz 1.34 i wcześniejszych: Te wersje nie są już wspierane. Proszę zaktualizować do najnowszej wersji MediaWiki:

Licencja

MediaWiki jest darmowym oprogramowaniem z licencją GNU General Public License w wersji 2. Ponieważ MediaWiki jest licencjonowane bez opłat, nie ma gwarancji, w zakresie dozwolonym przez obowiązujące prawo. Przeczytaj pełny tekst GNU GPL version 2 dla szczegółów.

Wymagania systemowe

MediaWiki wymaga PHP 7.3.19/7.4.3+, oprogramowanie serwera oraz oprogramowanie baz danych MariaDB 10.1.0+, MySQL 5.5.8+, SQLite lub PostgreSQL . Po więcej informacji przeczytaj strony: wymagania systemowe i kompatybilność.

MediaWiki nie jest kompatybilne z PHP w wersjach od 7.3.0 - 7.3.18 oraz 7.4.0 - 7.4.2 w związku z błędem w oprogramowaniu przetwarzającym język PHP. Zamiast tego użyj PHP 7.3.19+ lub 7.4.3+. Zobacz zadanie T246594, aby uzyskać więcej informacji.
Support for PHP 8.0 in MediaWiki is experimental. We are not aware of any issues, but it is not as well tested as PHP 7. PHP 8.1 is not supported. Zobacz zadanie T248925, aby uzyskać więcej informacji.