Template:DownloadMediaWiki

This page is a translated version of the page Template:DownloadMediaWiki and the translation is 100% complete.

Stáhnout MediaWiki 1.41.0 (.zip)

Stáhnout místo toho .tar.gz

Pomoc se stahováním

Většina počítačů dokáže extrahovat soubor zip bez dalšího softwaru.

Uživatelé 7-Zip: Upozorňujeme, že před rokem 2021 nebyl 7-Zip schopen správně extrahovat soubory .tar.gz (T257102). Doporučuje se nejprve jej aktualizovat na nejnovější verzi.

Uživatelé macOS: Pamatujte, že The Unarchiver nedokáže správně extrahovat soubory .tar.gz (T258716). Místo toho lze použít Archive Utility.

Všechny verze

Pro uživatele verzí 1.38 a starší: Podpora těchto větví skončila. Aktualizujte, prosím, na novější verzi MediaWiki.

Licence

MediaWiki je svobodný software nabízený za podmínek licence GNU GPL verze 2 (nebo novější verze). Jelikož je MediaWiki poskytována bezplatně, nejsou k ní poskytovány žádné záruky s výjimkou omezení daných platnými zákony. Podrobnosti se můžete dočíst v úplném textu GNU GPL verze 2.

Systémové požadavky

MediaWiki vyžaduje PHP 7.4.3+, software webového serveru a buď MariaDB 10.3.0+, MySQL 5.7.0+, SQLite 3.8.0+ nebo PostgreSQL 10.0+. Doporučuje se používat MariaDB nebo MySQL, protože Wikipedie používá MariaDB. Jakékoli jiné databázové servery jsou méně testovány a pravděpodobně narazíte na nějaké chyby.

Pro více informací si prosím přečtěte stránky o systémových požadavcích a o kompatibilitě.

MediaWiki není kompatibilní s PHP 7.4.0 - 7.4.2 kvůli upstreamové chybě. Místo toho použijte PHP 7.4.3+. Pro další informace viz úkol T246594.
Pokud používáte PHP8, doporučujeme použít MediaWiki 1.38.4 nebo vyšší. PHP8 není používáno wikinami Wikimedie, a proto se méně testuje, ale jiné skupiny používají MediaWiki s PHP8 bez problémů. Pokud při používání MediaWiki s PHP8 narazíte na nějaké chyby, nahlaste je. Další informace získáte na stránce úkol T248925.