Читання/Веб/Стаціонарні покращення/Новини

This page is a translated version of the page Reading/Web/Desktop Improvements/Updates and the translation is 100% complete.

Найсвіжіші новини

вересень 2023: Результати А/Б-тестування розділення вмісту (Зебра №9)

У червні 2023 ми провели експеримент, що порівнював різні макети розділення вмісту в інтерфейсі. Цей прототип має дизайн, який піддавався тестуванню; ми називаємо його «Зебра». Наше завдання — покращити читомість і зосередження на вмісті сторінки. Експеримент полягав у тестуванні дизайну прототипу і порівнянні його з поточним повністю білим дизайном Вектора 2022. Результати експерименту показали:

 1. Збільшення кількості переглядів сторінок упродовж сесії на 3% для групи, якій показувалася Зебра
 2. Зменшення кількості редагувань упродовж сесії на 3,4% для групи, якій показувалася Зебра
 3. Зменшення кількості кліків по змісту на 17%
 4. Збільшення використання інструментів сторінки упродовж сесії на 87%

Ми переглянули налаштування нашого тесту і не знайшли жодних хиб, які б спричинили мінливість даних. Далі, ми вивчили інші фактори, що могли вплинути на результати тесту. Ми помітили, що значна частина зменшення редагувань і переглядів припала на вузькі екрани, шириною менше 1200 пкс. Ми порівняли ці результати з результатами наших користувацьких тестів. Ці результати не вказували значні відмінності читомості між тестовим і контрольним дизайном.

Ми прийшли до висновку, що прототип, у своїй тестованій формі, не покращив читомість і може негативно впливати на редагування. Ми вирішили не впроваджувати прототип у його тестованій формі. Натомість ми плануємо покращувати читомість і зосередження на вмісті через такі риси:

 1. Впровадження змін у шрифти задля покращеної читомості і сприйняття вмісту. Це мета нашого нового проєкту, Доступність читання
 2. Внесення покращень у Зебру, оптимізація для вужчих екранів, повторення тестів.

травень 2023: Продовжуємо роботу над Вектором 2022 і плануємо новий фіскальний рік

Ми зосередилися на продовженні розгортання у вікі, що залишилися, і проведенні експериментів задля подальших покращень. Ми також виконали деяку роботу над планами майбутніх проєктів.

 • Розгортання. Вектор 2022 тепер увімкнений за замовчуванням в іспанській та польській Вікіпедіях й у французьких Вікіновинах. Ми також ведемо обговорення зі спільнотою китайської Вікіпедії. Особливо вдячні усім, хто допомагає нам і редакторам краще порозумітися у дискусії, знаходити й усувати баги та пояснювати рішення. Якщо спільнота вашої вікі хотіла б увімкнути наше оформлення за замовчуванням, будь ласка, звертайтеся!
 • Експеримент: індикатор перемикача. Ми запустили експеримент із індикатором, який вказує на перемикач фіксованої ширини. Це для того, щоб читачі знали про розташування перемикача і могли перемикатися між повною і фіксованою шириною. (T335307)
 •  
  A/B-тестування розділення вмісту (Zebra #9). Ми проведемо експеримент, в якому порівняємо різні макети розділення контенту в інтерфейсі (на основі цього прототипу). Експеримент пройде у травні у десяти великих і середніх Вікіпедіях. Коли експеримент буде завершено, ми проаналізуємо дані й продовжимо процес підбору найкращого макета. Детальніше про тест у вікі тут. Детальнішу інформацію можна знайти у нашій документації з попереднього експерименту тестування користувачами. Дуже вдячні усім, хто коментує цю тему на сторінці обговорення нашого проєкту, в інших вікі чи на онлайн-зустрічах з нами! (T333180, T335972)
 • Плани на майбутнє. Наступного фіскального року Фонду ми працюватимемо над новими проєктами. Запрошуємо вас почитати чернетку річного плану Фонду Вікімедіа, розділ section Infrastructure, Bucket: Wiki Experiences. Також ви можете почитати більш детальний опис «WE2: Reading and media experience». Це та частина, на котрій зосередиться наша команда. Серед іншого, поміж можливих проєктів згадано темну тему і списки читання. Ми будемо раді почитати ваші коментарі на сторінці обговорення відповідних сторінок Мета-вікі. Пишіть будь-якою мовою! Крайній термін — .

Інші новини

березень 2023: Вектор 2022 у більшій кількості вікі та інші новини

Упродовж останніх кількох місяців команда готувалася і проводила зміни оформлення у найбільших Вікіпедіях. Вектор 2022 став оформленням за замовчуванням для залогінених і незалогінених користувачів в англійській і чеській Вікіпедіях.

Далі ми обговорюємо зі спільнотами подальші покращення оформлення. За результатами цих обговорень, а також виконання попередніх планів, ми впровадили багато змін. Серед них:

 •  
  Стабільність і доступність перемикача повної ширини. Перемикач повної ширини (доступний унизу сторінки) тепер стабільний як для незалогінених, так і для залогінених користувачів. Це означає, що вони їхній вибір ширини вмісту сторінки зберігається при перезавантаженні сторінки чи відкритті нової. Перемикач також доступний для меншої ширини екрану.
 •  
  Нове меню інструментів сторінки.
  • Воно дозволяє розділити навігацію по всій вікі від інструментів, пов'язаних із конкретною сторінкою. У першій групі будуть, наприклад, Головна сторінка і Випадкова стаття. До другої групи належать, наприклад, Посилання сюди, Пов'язані зміни і Цитувати сторінку. Нове меню збирає інструменти, пов'язані з конкретною сторінкою, в єдине меню. До цього деякі посилання були на бічній панелі, а деякі — у меню «Більше» поруч з переглядом історії. Наша мета — полегшити новим читачам і редакторам розуміння того, що ці посилання роблять. Користувачі також можуть прикріпити або відкріпити нове меню. Більше інформації доступно на сторінці проєкту.
  • Перевагою цієї змінити є також те, що можна показувати зміст стабільно збоку при прогортуванні сторінки вниз. Тепер людям рідше треба прогортати сторінку дуже вниз, щоб побачити зміст. Це турбувало користувачів, які зверталися до нас упродовж останніх днів, і ми сподіваємося, що вирішили це.
 • Переміщення посилання на вхід за межі випадного меню для незалогінених користувачів. Завдяки цій зміні перейти до входу в систему легше, без потреби відкривати випадне меню.
 • Різні дрібні покращення змісту:
  • Збільшення висоти змісту. Таким чином зміст стає довшим і видно більше розділів (T319315).
  • Поява змісту на сторінці при натисканні на посилання змісту (T314419). Ми чули, що зміст відкривається надто близько до початку розділу, без відступу для назви і попереднього розділу. Ця зміна збільшить цей відступ, що зробить навігацію комфортнішою.
  • Поріг розпізнання розділу активним і виділеним у змісті (T317661). Ми також почули, що розділ стає активним, лише якщо користувач прогорнув сторінку настільки, що попередній розділ зник з поля зору. Таким чином активний статус розділу дещо спантеличував. Ця зміна дозволить розділам позначатися активним раніше: коли більша частина розділу показується на сторінці.
  • Перехід прямо до підрозділів і розгортання батьківського розділу, якщо він згорнутий (T325086). Деякі відгуки стосуються того, як на сторінці з'являються підрозділи. Ми почули, що підрозділи мають з'являтися більш послідовно, коли потрібні. Ця зміна забезпечує, щоб підрозділи були розгорнуті, коли користувач відкриває пряме посилання на цей підрозділ.

Майбутні зміни та дослідження

 

Наразі ми працюємо над такими змінами:

 • Вигляд сторінки. Ми хочемо звернути увагу на одне з головних зауважень, яке помічаємо зараз у відгуках про оформлення. Мова про розподіл вмісту і про яскравість інтерфейсу. Ми розробили прототип, на який хотіли б отримати ваші відгуки. Як нам вимірювати потенційні зміни, порівняно з поточним виглядом? Ми написали більше деталей і конкретніших запитань на сторінці обговорення. Є кілька розділів обговорення різними мовами. Додавайте там свої коментарі і запитання!
 • Налаштування змісту. Ми хочемо дозволити більшу налаштовність змісту. Тоді редактори зможуть визначати, коли розгортати чи залишати зміст згорнутим за замовчуванням, скільки розділів змісту показувати. Це відтворюватиме функціонал деяких «магічних слів», які використовує зміст. Особливо помічними такі налаштування будуть для Кнайпи та інших координаційних сторінок у просторі назв «Вікіпедія:» (T317818).

грудень 2022: Нові впровадження у вікі, перемикач повної ширини, інструменти сторінки та інші оновлення

Упродовж останніх кількох місяців ми зосереджувалися на обговоренні впровадження у різних великих вікі. У тому числі в англійській Вікіпедії. Її спільнота погодилася увімкнути Вектор 2022 як оформлення за за замовчуванням на певних умовах. Ми їх виконали. Зараз ми обговорюємо зі спільнотою англійської Вікіпедії наступні кроки.

Ми також уже увімкнули оформлення у більшості Вікіпедій. Наразі близько 300 Вікіпедії мають Вектор 2022 за замовчуванням. Минулого тижня це оформлення стало базовим в арабській та грецькій Вікіпедіях. Ми сподіваємося, що усі Вікіпедії його матимуть до кінця лютого 2023.

За результатами отриманих відгуків ми внесли нові зміни у саму тему:

Обмеження ширини

 • Ми вбудували налаштування для зареєстрованих користувачів, яке дозволяє налаштовувати ширину на сторінках і вікі. Це налаштування доступне у розділі «Зовнішній вигляд» на сторінці налаштувань («Увімкнути режим обмеженої ширини»). Його також можна встановити як глобальне налаштування.
 • Ми вбудували перемикач для залогінених і незалогінених користувачів. Цей перемикач доступний на кожній сторінці, якщо монітор має ширину 1600 пікселів чи більше. Перемикач збільшує ширину сторінки.

Інструменти сторінки

 
 • Переміщення інструментів сторінки на її правий край. Ця зміна стосується групування інструментів сторінки і їх відділення від інструментів всієї вікі. Ця зміна також пов'язана з зауваженнями щодо розташування змісту. З нею бічна панель (меню ліворуч) стає коротшою, а зміст підсовується вище на сторінці.
 • Ми плануємо зробити оновлене меню інструментів доступним до кінця грудня 2022. Якщо ви бажаєте стежити за розробкою, переглядаючи, як працює функція, додайте ?vectorpagetools=1 до URL (якщо ви вже використовуєте Вектор 2022) або ?useskin=vector-2022&vectorpagetools=1 (якщо не використовуєте Вектор 2022).

Доступність

Ми завершили свою перевірку доступності нової теми спільно з Американською фундацією для сліпих (AFB). Не було виявлено жодних великих хиб. Ми взяли до уваги побажання щодо подальших покращень. Ми також думаємо над потенційними майбутніми покращеннями. Деталі задокументовано тут: T323634.

Фіксована шапка

 

Ми додали кнопку редагування до фіксованої шапки, щоб полегшити доступ до редагування цілої сторінки (без необхідності прогортувати сторінку вгору). Після тестування у кількох вікі ми дійшли до такого висновку:

 • Люди ймовірніше закінчать свої редагування, коли починають користуватися фіксованою шапкою, порівняно з редагуваннями, які почати через інші кнопки редагування на сторінці.
 • Редагування, які люди почали натисканням на кнопку редагування на фіксованій шапці і таки опублікували, були відкинуті в меншій частці випадків, ніж ті, які було почато іншими кнопками редагування на сторінці.

вересень 2022: Плани та обговорення впровадження у вікі Вікімедіа

 • Високий рівень використання у вікі, які отримали оновлення першими. Згідно зі свіжим дослідженням командою продуктової аналітики, у вікі, які першими отримали Вектор 2022, ним користуються 87 % активних дописувачів. Під «активними дописувачами» тут маються на увазі користувачі, які зробили принаймні 5 редагувань з 1 листопада 2021 по 31 серпня 2022. Дякуємо!
 • Візуальні удосконалення. Ми завершили список візуальних удосконалень. Ми планували завершити їх до розгортання у більшій кількості вікі. Ці зміни включають роботу над кольорами посилань, іконками та загальним виглядом і духом Вектора 2022. Будемо раді відгукам і запитанням щодо будь-якої з цих змін. Напишіть нам на сторінці обговорення проєкту.
 • Рішення спільноти англомовної Вікіпедії після запиту-на-коментар. Упродовж минулих двох місяців ми вели обговорення зі спільнотою англомовної Вікіпедії. Англомовні вікіпедисти визначили проблеми, які перешкоджають розгортанню Вектора 2022 у їхній вікі. Також вони попросили, щоб рішення про впровадження було проведене через процедуру запиту-на-коментар (RfC). Уже можна переглянути нашу чернетку. Ми плануємо почати RfC у середу 21 вересня. Якщо ви редагуєте англійську Вікіпедію, запрошуємо взяти участь!
 • Плани розгортання в інших проєктах. Ми плануємо провести обговорення щодо впровадження у всіх інших проєктах Вікімедіа. Ми почнемо з найменших вікі. Під найменшими маються на увазі менші, ніж 30 найбільших активних спільнот. Ми сподіваємося завершити це на початку жовтня 2022. Далі ми почнемо обговорення з середніми й великими вікі. Дати залежатимуть від консенсусу в кожній окремій спільноті.
 • Інші активності, спрямовані на спільноту.
  • У блозі Diff ми опублікували нове есе під назвою Prioritizing equity within Wikipedia's new desktop («Ставимо справедливість в пріоритет у новому стаціонарному вигляді Вікіпедії»). В есе йдеться про те, чому і як різні групи користувачів були представлені у процесі розробки Вектора 2022.
  • Ми опублікували розширену сторінку частих запитань. Перегляньте її і скажіть нам, чи вона корисна. Невдовзі ми зробимо її доступною для перекладу.
  • Ми також показуємо банери, що заохочують спробувати Вектор 2022. Банери видимі лише залогіненим користувачам старого Вектора (2010), поточного оформлення за замовчуванням.

серпень 2022: Вікіманія, візуальні удосконалення та інші зміни

 
Слайди нашої презентації на Вікіманії 2022. Ви також можете прослухати запис на YouTube.

Структурні зміни функцій завершено, і цим закінчується розробка Вектора 2022. Зокрема:

 • Ми працюємо над візуальними удосконаленнями. Будемо змінювати стилі, кольори посилань, розмір шрифту, ширину поля вмісту та інше. Робимо це на основі результатів відгуків, які ми отримали з останнього раунду тестування прототипу.
 • Ми публікуємо оновлення змісту на основі отриманих від спільнот відгуків. Після цих оновлень стане легше користуватися змістом на менших і більших екранах. Буде більше кастомізації, ніж досі. За наступні кілька тижнів ви побачите такі зміни:
  • Зміст буде згортуваним на екранах усіх розмірів
  • У згорнутому стані зміст буде доступним угорі сторінки, поруч з назвою статті, а також у фіксованій шапці.
 • Команда редагування, яка зосередилася зараз на покращенні сторінок обговорення, додала кнопку «додати тему» у фіксовану шапку на сторінках обговорення. Так буде легше починати нові теми на сторінці обговорення з будь-якої частини сторінки, без потреби прогортувати її догори. Більше інформації про цю зміну і загалом можна знайти на їхній сторінці проєкту.

Ми також продовжуємо обговорення щодо того, як увімкнути Вектор 2022 за замовчуванням для більшої кількості спільнот. Ваш відгук допоможе нам зробити це оформлення кращим. Нам це важливо. Давайте зустрінемося знову! У суботу 13 серпня ми проводимо сесію на Вікіманію, а також окрему зустріч для запитань і відповідей прямо після неї.

липень 2022: Міняємо місцями назву сторінки і вкладки

 

Ми впроваджуємо одне зі своїх останніх оновлень. Назва сторінки показуватиметься над такими вкладками як Обговорення, Читати, Редагувати, Переглянути історію чи Більше.

Завдяки цій зміні ми покращуємо одразу дві речі. По-перше, так стає зрозуміліше, що елементи на вкладках стосуються сторінки, яку переглядають. Це очевидніше, коли назва сторінки йде першою. Ця зміна також полегшує перемикання мов. Кнопка перемикання мов перемістилась у більш помітне місце угорі сторінки. Дізнатися більше на Фабрикаторі.

Ми впроваджували цю зміну маленькими кроками. З кінця червня вона доступна усім користувачам, які увімкнули собі Вектор 2022, і деяким пілотним вікі. На тижні з 4 липня ця зміна буде видима у всіх пілотнихз вікі.

Крім цього, наступні офісні години будуть 26 липня, а не 12-го. Це дасть нам змогу підготуватися до оголошення того, що Вектор 2022 стане виглядом вікі за замовчуванням. Ми також працюємо над покращенням мовної підтримки офісних годин на майбутнє. Більше інформації про це буде згодом!

квітень 2022: Доступний зміст

Ми впровадили новий зміст. Він полегшує сприйняття вмісту сторінки і навігацію по ній без потреби прокручувати нагору.

Наразі він доступний трьом групам користувачів. Перша — всі, хто використовує Вектор 2022 і не є у наших пілотних вікі. Друга й третя — 50% користувачів, які ввійшли в систему, у Вікіпедіях баскською мовою й івритом. Наступного тижня ми будемо проводити A/B-тестування змісту у решті наших пілотних вікі. Ми хочемо перевірити, чи зменшується потреба прокручувати сторінку догори.

А перед тим, ми підготували серію тестувань прототипу для читачів і редакторів. Дізнатися більше про те, як ми працювали над цією функцією на основі відгуків, можна на сторінці проєкту.

Тепер ми працюємо над функцією на основі відгуків користувачів, згаданих у другому абзаці. Зокрема:

 • Зміст на вужчих екранах. Ми збільшили поріг, за яким зміст ховається, до 1000 px. (Див. більше контексту у T306904). Це для того, щоб було комфортніше читати з вужчих екранів. Однак це тимчасове рішення. Обговорення найкращого рішення триватиме у T306660. До кінця квітня — початку травня ми сподіваємось мати чіткі кроки щодо того, що ми вибираємо з поданих варіантів.
 • Ми починаємо працювати над зменшенням рамки для екранів шириною 1000px — 1200px. Це зменшить зміст і створить більше простору для тексту. Ми відслідковуватимемо це у T307004 й імплементація буде доступна за кілька днів.

березень 2022: Розвиток змісту

Результати нашого тестування третього прототипу показало величезну підтримку пропонованого змісту. Виходячи з цього, команда зосередилась на розробці цієї фукнції. Нових зміст буде постійним — користувачі матимуть до нього доступ весь час. Це також полегшить розуміння контексту сторінки. Окрім цього, можна буде перемикатися на інші частини сторінки без необхідності прогортувати на самий верх сторінки. За планом, новий зміст з'явиться у наших пілотних вікі на початку квітня.

березень 2022: Відгуки щодо інструментів сторінки

Команда починає роботу над інструментами сторінки (інколи їх ще називають інструментами статті). Наша мета — полегшити розпізнавання призначення окремих елементів бічної панелі. Ми зараз збираємо відгуки щодо нашого пропонованого прототипу. Чекаємо на Ваші думки! Будь ласка, перейдіть на нашу сторінку тестування прототипу і заповніть форму.

березень 2022: Підтверджено, що фіксована шапка зменшує потребу прогортувати сторінку догори

 

З 5 по 31 січня 2022 ми проводили A/B-тестування. Ми хотіли оцінити вплив запровадження фіксованої шапки. Тестування велося у 22 наших пілотних вікі. Користувачі в системі, які потрапили у групу тестування, бачили нову версію оформлення з фіксованою шапкою. Користувачі у контрольній групі бачили стару функцію.

Основною ціллю A/B-тесту було перевірити нашу гіпотезу. Ми очікували, що фіксована шапка знизить потребу прогортувати наверх сторінки. Загалом ми побачили зменшення прогортування сторінки в середньому на 15% користувачами в системі у 15-ти пілотних вікі у тестованій групі (з новою фіксованою шапкою) порівняно з контрольною групою (без фіксованої шапки). У 7 інших пілотних вікі було замало активності, тож ми їх виключили. Результати вказують на те, що наша гіпотеза правильна. Додавання фіксованої шапки на сторінку значно знизило потребу прогортувати сторінку догори. Повний звіт.

січень 2022: Нові пілотні вікі

Стаціонарні покращення увімкнені за замовчуванням у ще 12-ти вікі. Насамперед це Вікіпедії марокканською арабською, індонезійською, тайською та в'єтнамською, французькі Вікіцитати, португальські та польські Вікіновини, в'єтнамський Вікіпідручник та MediaWiki-вікі. Окрім цього ми увімкнули зміни також на вікі, пов'язаних із Фондом Вікімедіа: вікі врядування, колаб-вікі та стратегічній вікі. Наразі є майже 30 пілотних вікі. Серед них вікі різних писемностей і розмірів, наповнювані на всіх континентах і керовані як спільнотами, так і Фондом. Ми сподіваємося, що невдовзі до списку приєднаються принаймні одні Вікіджерела.

грудень 2021: Новини про фіксовану шапку

 
;Додаткові вкладки для автентифікованих користувачів

Команда працювала над липкою шапкою. Вона дасть змогу автентифікованим користувачам мати доступ до важливого функціоналу (пошуку, сторінок обговорення, історії, перемикання мови та інших), де б вони не були на сторінці. Ми завершили розробку першої версії липкої шапки. Тепер ми збираємося до кінця січня почати А/Б-тестування у пілотних вікі. Шапка відштовхується від результатів нашого користувацького тестування і відповідей волонтерів на тестування прототипу.

грудень 2021: Наступна версія функціоналу перемикання мови

Цього року ми перемістили кнопку мови у зручніше місце угорі сторінки. Однак результати нашого А/Б-тесту показали, що нове розміщення кнопки може бути складно знайти у таких випадках:

 • якщо користувачі звикли до попереднього розташування функціоналу перемикання мови
 • якщо користувачі схильні перемикати мови у багатьох вікі. В такому разі, це створює ситуацію, коли функціонал перемикання мови розміщений у різних місцях залежно від вікі, якщо інші вікі не є пілотними.

Щоб покращити це, ми змінюємо нову кнопку мови. Наша мета — зробити так, щоб її легше було знайти у всіх сценаріях. Ми сподіваємося випустити ці покращення у січні 2022.

грудень 2021: Тестування прототипу змісту

У наступні кілька місяців ми зосередимося на роботі зі змістом. Зараз зміст доступний лише угорі сторінки. Якщо ви не вгорі сторінки, то важко зрозуміти контекст усієї статті чи сторінки або пересуватися між окремими розділами. Ми сподіваємося зробити так, щоб зміст полегшив пересування сторінкою, а також розуміння її контексту.

Ми опублікуємо свої дослідження, подальшу документацію та макети у наступні кілька тижнів. Тим часом запрошуємо вас залишити нам свої відгуки про поточний прототип на цій сторінці.

серпень 2021: Меню користувача

Меню користувача тепер доступне усім користувачам, які увімкнули Стаціонарні покращення. Це меню полегшує новим редакторам та читачам виокремлення тих посилань, які пов'язані з їхніми особистими інструментами. До цих інструментів належать: сторінка користувача і сторінка обговорення користувача, список спостереження тощо. Воно також дозволяє візуально згрупувати елементи угорі наших сторінок.

Ми стежимо за тим, як ця зміна вплине на кількість натискань на ці посилання. Залежно від результатів, ми можемо вирішити покращити меню. Окрім цього, волонтери коментували розташування посилання на список спостереження. Ми працюємо над цим. Детальніше про це у Фабрикаторі.

липень 2021: Новий функціонал перемикання мови

 
Changes to language switching capabilities on the vector skin

Останні кілька місяців команда зосереджувалася на покращенні функціоналу перемикання мови у наших проєктах. Раніше мовні посилання були доступні унизу меню бічної панелі і читачам і новим редакторам було складно їх знайти. Ми зробили зміну, яка дозволяє функціоналу перемикання мови з'являтися угорі сторінки натисканням на кнопку. Ми розробили цю функцію на основі відгуку редакторів і читачів про наш прототип та іншого тестування користувачами.

Функціонал було впроваджено для 50% зареєстрованих користувачів у червні 2021, що дозволило провести A/B-тестування, яке порівнює використання з попереднім розміщенням. Наразі A/B-тест завершено й усі користувачі у пілотних вікі мають бачити новий функціонал перемикання мови.

липень 2021: Виходить звіт про тестування прототипу

 
Ранній концепт меню користувача, січень 2019

У травні й червні 2021 команда просила відгуків від 30 різних мовних спільнот щодо прототипу найсвіжіших ідей функцій для проєкту. Це користувацьке меню, яке дозволить користувачам мати усі особисті посилання в одному місці, і фіксована «липка» шапка, що дозволяє отримати доступ до функцій (наприклад, редагувати, переглядати історію та сторінку обговорення) у будь-який момент. І те, й інше раніше було доступне лише угорі сторінки. Загалом ми отримали 305 відповідей від зареєстрованих користувачів про їхній досвід з прототипами.

Переважна більшість користувачів зазначили позитивні враження від прототипу. Однак ми також отримали деякі відгуки про поведінку липкої шапки. Зокрема були запити зробити її постійною замість реагування лише на прокручування сторінки. Ми зараз впроваджуємо ці пропоновані зміни.

Повний звіт про аналіз отриманих відгуків буде опубліковано пізніше цього місяця.

травень 2021: Доступний звіт про тестування користувачами

 

На початку 2021 року команда Веб і команда Досліджень дизайну найняли три незалежні дослідні групи для вивчення використання двох пропонованих функцій фіксованої «липкої» шапки і постійного змісту. Ми мали на меті зробити частовикористовуваний функціонал доступним на всій сторінці, зменшивши час, який люди витрачають на прокручування вгору-вниз сторінки в пошуках потрібних інструментів. Ми тестували на нових читачах, регулярних читачах і редакторах у трьох різних країнах: Гані, Індонезії й Аргентині — трьома різними мовами: англійською, індонезійською й іспанською. Цей звіт містить результати наших досліджень. Загалом обидві пропоновані функції були сприйняті користувачами дослідження позитивно.

березень 2021: Новий віджет пошуку уже в пілотних вікі, триває A/B-тестування для зареєстрованих користувачів

Ми раді оголосити, що наш новий віджет пошуку уже доступний в усіх наших поточних пілотних вікі за замовчуванням. Новий функціонал пошуку оптимізує пошуковий досвід через надання контексту результатам пошуку, такого як зображення й описи, що полегшує знаходження потрібних результатів.

Ми також проводимо A/B-тестування на пілотних вікі лише для зареєстрованих користувачів. A/B-тестування передбачає показування нового віджета для 50% користувачів і порівнює його зі старим пошуком, яким користуються інші 50%. Результат тесту дозволить нам виміряти успіх функції та виявити місця, які треба покращити чи відтворити. Тест триватиме 2 тижні, після чого ми проаналізуємо й опублікуємо результати.

січень 2021: Новий віджет пошуку та інші загальні оновлення

Упродовж останніх кількох місяців ми працювали над новим віджетом пошуку, який оптимізує поточний досвід, додавши контекст до результатів пошуку, такий як зображення й описи. У нас були деякі затримки із його впровадженням, але зараз ми запланували його на лютий.

Ми також почали переглядати деякі дані з проєкту Стаціонарних покращень загалом та окремих функцій зокрема. Ми опублікували звіт про використання приховуваної бічної панелі. Згідно з даними, користувачі не в системі більш схильні залишати бічну панель згорнутою, ніж користувачі в системі. Ці результати підтвердили нам, що кінцевим рішенням за замовчуванням буде тримати бічну панель розгорнутою для користувачів, що ввійшли у систему, і згорнутою для тих, які ні.

Окрім цього, ми також почали спостерігати за часткою зареєстрованих користувачів, які вимикають стаціонарні покращення у наших пілотних вікі. Середня частка користувачів, які вимкнули функції, серед усіх зареєстрованих становить 1,78% в euwiki та 4,09% у hewiki. Серед активних редакторів частка становила щось між 5% та 14%. Ми приділимо більше уваги цим даним у наступні тижні.

Наостанок, ми хотіли дати швидкий розклад на наступні кілька місяців:

 • Лютий 2021: новий віджет пошуку впроваджується у пілотних вікі. Список пілотних вікі поповниться і включатиме португальську Вікіпедію, турецьку Вікіпедію, корейську Вікіпедію та німецькі Вікімандри.
 • Лютий 2021: другий раунд прототипів для зареєстрованих користувачів. Ми проводитимемо другий раунд тестування прототипів липкої шапки та користувацького меню для зареєстрованих користувачів упродовж лютого. Запрошуємо усіх переглянути ці функції і залишити нам відгук!
 • Березень 2021: ми зараз зосереджені на покращенні наших можливостей перемикання мови. Ми плануємо запровадити новий функціонал у наших пілотних вікі у березні.

вересень 2020: Нове розташування панелі пошуку тепер доступне в усіх вікі

Ми впровадили нове розташування функціоналу пошуку в усіх проєктах. Нове розташування доступне за замовчуванням для анонімних користувачів у наших перших вікі і в налаштуваннях для усіх інших користувачів.

Ми також проводимо A/B-тестування нового розташування для зареєстрованих користувачів у наших перших вікі. 50% зареєстрованих користувачів зараз бачать по-новому, а решта 50% зберігають старий досвід. Цей тест триватиме два тижні. Наша гіпотеза в тому, що група з новим досвідом буде користуватися пошуком частіше. Результати стануть доступними приблизно за місяць.

липень 2020: Приховувана бічна панель, максимальна ширина і нова шапка уже доступні для всіх користувачів euwiki, fawiki, frwiktionary, euwiki та ptwikiversity

Вікіпедії баскською, фарсі та івритом, а також французький Вікісловник та португальський Віківерситет тепер мають нову версію векторного оформлення за замовчуванням. Наразі серед нових змін доступні приховувана бічна панель, максимальна ширина і нова шапка. Щоб залишити відгуки і запитання, будь ласка, перейдіть на нашу сторінку обговорення.

липень 2020: Приховувана бічна панель, максимальна ширина та нова шапка тепер доступні у налаштуваннях для всіх проєктів

Ми запровадили нашу приховувану бічну панель, максимальну ширину та нову шапку в усіх проєктах як налаштування користувачів. Щоб увімкнути їх, перейдіть до вкладки «Зовнішній вигляд» у своїх налаштуваннях і зніміть пташку збереження «старого векторного оформлення». Коли ви це зробили, то надалі отримуватимете майбутні оновлення, як тільки вони будуть готові. Щоб залишити відгуки й запитання, будь ласка, перейдіть на нашу сторінку обговорення.

Наша перша зміна, приховувана бічна панель, дозволяє користувачам приховати довге меню ліворуч на сторінці. Ми вважаємо, що така зміна покращує зручність, дозволяючи людям зосередитися на самому вмісті: на читанні, редагуванні чи модеруванні.

Наша друга зміна впроваджує максимальну ширину рядків контенту на сторінках статей та обговорень. Дослідження показують, що обмеження ширини може вести до кращого збереження вмісту, а також зменшення навантаження на зір. (будь ласка, загляньте у наші FAQ, де є список опрацьованої нами літератури)

червень 2020: Приховувана бічна панель на officewiki, нова шапка та майбутні описи

Ми запровадили нашу приховувану бічну панель на officewiki та testwiki. Ви можете побачити її, перейшовши на котрусь із цих вікі, або додавши параметр ?useskinversion=2 до url в будь-якому вікіпроєкті.

Окрім цього, ми також опублікували більше інформації про приховувану бічну панель та зміни до шапки і логотипа, у тому числі детальні описи функцій та плани щодо аналізу й оцінки.

березень 2020: User Research with Readers - phase 1 report

Starting in January 2020 we have been working with Hureo, a user research firm based in India, to perform a user study on how new and casual readers use the desktop interface of Wikipedia. The outcome of the first phase of the study is a report detailing their observations from 24 user interviews. Read more

березень 2020: Full results from prototype feedback

In December, 2019 we published a prototype of the first few features of the desktop improvements project for community feedback. We received detailed, thoughtful feedback from over 200 logged-in users, across five languages. We have published a report which highlights the main points raised, both positive and negative, and our plans going forward in response to this feedback. The prototype presented a collapsible version of the sidebar, a fixed-width layout, and a more prominent location for the language switcher. The feedback was mostly positive, with the majority of users seeing the proposed changes as an improvement over the current design. However there were also some areas of concern. Many of the issues raised were due to bugs in the prototype (particularly with the language switching menu), while others exposed areas for improvement that we will iterate on and/or keep an eye on during development.

лютий 2020: Update on initial features and overall feature sequence

 • We have began building the opting-in and opting-out structure for the project.

The setting for turning the improvements on will be within the user preferences list for logged-in users. For test wikis, the improvements will be on by default, but logged-in users will be able to turn them off anytime via their preferences or a button in the sidebar. Please see the Opting in and Release Plan page for more details and mockups.

As we will be testing each individual feature prior to building, this list is subject to change based on the feedback we receive.

лютий 2020: Feedback Round 1 Summary

We have finished our first round of feedback for the prototype of the first few features of the desktop improvements project: the new header, collapsible sidebar, and improved language switching. So far, the results have been mostly positive, with the majority of users seeing the changes as a significant improvement over the current design. However, we also found a few areas for improvement that we will iterate on and consider during development. Here are a few highlights of the results so far:

 • A majority of the editors who tested the prototype really liked the new location of the language switcher.
 • A few editors raised concerns around internationalization and the ability to switch languages using one click.
 • A majority of the editors liked the collapsibility of the sidebar, especially for readers
 • There were some concerns around the amount of white space introduced with a collapsible sidebar and fixed-width layout
 • We saw many requests for a dark/night mode for the site

We are currently running the second feedback round on English and Polish Wikipedias. If you haven’t had a chance yet, please let us know your thoughts on the prototype page. Once both feedback rounds are completed, we will be publishing a more in-depth report.

січень 2020: Language Switching Users Tests

In December we did some usability testing to compare the current placement of the Universal Language Selector (in the sidebar) with the proposed location in the article header. We tested a prototype with 21 users in order to determine if people have an easier time switching languages given the new location of the language switcher. The results of the test confirmed our hypothesis — participants in the test group (new location) were able to switch languages more quickly than participants in the control group (old location). Based on these results we plan on continuing to explore moving the language selector to this location as a part of the desktop improvements project.

грудень 2019: Prototype testing

Between December 2019 and February 2020, we will be performing tests on a prototype for the first few features of the desktop improvements project. We will be gathering feedback from a variety of test wikis by encouraging editors to participate using a central notice banner. We ran the banners and received feedback from the majority of our test wikis during December 2019. In February 2020, we will continue running the banners on English and Polish Wikipedias. So far, the feedback we have received is mostly positive but we have also identified some areas of our prototype that we will iterate on based on the feedback. We will be publishing the results of the first round of feedback over the next few weeks, and of the second, sometime in February. In the meantime, we encourage you to give us feedback (if you haven't yet) on the prototype page.

жовтень 2019: Technical Research pt 2

We have published the results of our technical research in preparation for beginning the work on the project. In particular, we have focused on gathering more information on the following:

We reached out to all wikis with a MassMessage, and asked for communities to volunteer to be test wikis for this project.

вересень 2019: Wikimania research report

 
Wikimania 2019 research PDF summary (in English)

During Wikimania 2019, we interviewed editors with the goal of sharing the plans for our upcoming Desktop improvements project, and collecting valuable feedback on a number of preliminary design ideas. Our research consisted of user interviews, a free-form feedback exercise, and a presentation with breakout groups for more focused discussion. We have published a report and a PDF summary (in English) of the feedback we received. Overall, we received positive feedback on the focus areas selected, as well as the individual prototypes for ideas. However, we were also able to identify areas for improvements.

We will be iterating over this feedback over the next few weeks and plan on developing a prototype that we can test with a wider audience across wikis.

In the slideshow below is a sample of 19 of the ideas we tested. For more context, please read the full report and then give us feedback on the talk page!

вересень 2019: Desktop usage and behavior data analysis

As a part of our research process, we wanted to learn more about the way people currently use the site. In particular, how often they use available functionality such as links in the sidebar, language switching, and search. We have published our results. Overall, usage of sidebar links is low - only about 0.5% of all logged out users and 1.6% of all logged-in desktop users clicked on one of the pages linked in the sidebar. Language switching usage varied, generally based on the size of the wiki, with smaller wikis switching languages more often.

серпень 2019: Research and brainstorming at Wikimania

 
Slides used in the Wikimania session

Wikimania provided us with the opportunity to speak with experienced members of our communities. Over the five days of the conference we were able to share the plans for the project, and collect valuable feedback on a number of design ideas. Our research consisted of user interviews, a free-form feedback exercise, and a presentation + brainstorming session (you can see the slide-deck we used at the side). We will soon be publishing the summary of the feedback, as well as interview session results.

серпень 2019: Technical Research

To explore different technical possibilities for the project, the team spent a week hacking on different approaches to a single problem - how to enable the sidebar in the desktop experience to be collapsible. We are hoping to use the results from these experiments to determine the technical architecture for the improvements, as well as the skin we would like to build these improvements within. Here is a list of the experiments themselves: