Project:Správci rozhraní

This page is a translated version of the page Project:Interface administrators and the translation is 100% complete.

Správci rozhraní mohou upravovat stránky CSS/JS, které nevlastní (tj. všechny stránky končící na .css nebo .js, které jsou buď ve jmenném prostoru MediaWiki: nebo jsou uživatelskou podstránkou jiného uživatele). Zejména mají možnost upravovat celoprojektové stránky s CSS/JS (stránky jako MediaWiki:Common.js nebo MediaWiki:Vector.css nebo stránky udělátek uvedené na Special:Gadgets). Tyto stránky jsou spouštěny prohlížečem editorů a čtenářů wiki jako kód, který lze použít ke změně stylu obsahu, ke změně chování stránek nebo dokonce k vytvoření vysoce komplexních nástrojů. Kromě toho mohou také upravovat všechny ostatní stránky ve jmenném prostoru MediaWiki.

Skupina interface-admin byla do MediaWiki zavedena ve verzi MediaWiki 1.32 .

Úpravy CSS/JS spouštěných v prohlížečích jiných uživatelů jsou velmi mocné a potenciálně nebezpečné v rukou zlomyslného uživatele. Správci rozhraní by měli být uživatelé, kteří to potřebují, kteří jsou důvěryhodní pro komunitu a kteří dodržují běžné základní postupy pro zabezpečení heslem u počítačů (používejte silná hesla, nepoužívejte hesla znovu, používejte dvoufázové ověřování, neinstalujte ve vašem počítači software sporného původu, pokud je to ve vašem prostředí běžná věc, používejte antivirový software).

Uživatelé mohou být do těchto skupin přidáni stewardy nebo byrokraty. Více o motivaci pro tuto skupinu uživatelů se dozvíte zde.

Související odkazy


Žádosti o práva