Нові вимоги до підписів користувачів

This page is a translated version of the page New requirements for user signatures and the translation is 98% complete.

На багатьох вікі є певні вимоги до користувацьких підписів. Команда з редагування потребує ваших відгуків щодо пропозиції кодифікувати деякі з цих вимог в програмному забезпеченні Вікіпедії. Це полегшить додавання відповідей на конкретні коментарі на сторінках обговорень і використання деяких інших інструментів.

Ви можете знайти більше подробиць про те, що і для чого пропонується, нижче:

Введення: ваш відгук

Команда бажає отримати ваш відгук про цю пропозицію.

Будь ласка, залишіть свої коментарі до цих питань на сторінці обговорення:

 1. Чи зумовить валідація підписів проблеми на вашій вікі?
 2. На що, на вашу думку, повинна звернути увагу команда перед внесенням змін?
 3. Як слід вчинити з вже наявними підписами, які не відповідають новим обмеженням? Наприклад, чи потрібно їх заборонити?

Просимо не обмежувати себе вищенаведеними питаннями. Команда хотіла б почути всі думки, якими ви можете поділитися.

Передісторія: чому така зміна?

У 2019 році добровольці з 20 проєктів Вікімедіа та груп користувачів, спільно з працівниками Фонду Вікімедіа, взяли участь в консультації про сторінки обговорення. Це був захід з визначення кращих засобів спілкування на вікі.

Одним з наслідків цієї консультації був запит на полегшення відповіді на конкретні коментарі на сторінках обговорень.

Для забезпечення правильної роботи цієї можливості, програмне забезпечення мусить працювати з «машино-читабельними» підписами, щоб точно знаходити коментарі користувачів і давати змогу відповідати на них.

Проблема в тому, що, хоч на багатьох вікі вже існують вимоги до підписів, ці вимоги не включені в саме програмне забезпечення. Це збільшує шанс появи підписів, які порушують правила вікі, а в перспективі — ускладнять участь в обговореннях.

Ця додаткова послідовність форматування підписів покращила б наявні можливості, наприклад сповіщення про «згадки», які надсилаються лише тоді, коли у вашому редагуванні можна виявити підпис.

Пропозиція: вимоги до підтвердження підпису (2020)

This is an archived record of a previous proposal. Please do not modify it. A summary of the conclusions reached is in the #Outcome section.

Якщо не виявиться значних перешкод, зміна відбудеться в квітні 2020 року. Якщо команда буде змушена внести значні зміни як результат ваших відгуків, то це потребуватиме більше часу.

В цьому розділі описано три запропоновані критерії. Вони застосовуватимуться до користувацьких підписів у Налаштуваннях, коли користувач зберігатиме відредагований підпис. За пропозицією Команди з редагування наявні підписи *НЕ БУДУТЬ* зачеплені.

Заборона неді1йсної HTML та інших помилок Linter

Перш за все, ця зміна заборонить незакриті теги форматування, наприклад ‎<i> або відповідну розмітку вікі-тексту, '', без парного закриваючого тегу (в цьому випадку, ‎</i> або '', відповідно). Підписи, що містять недійсну розмітку, можуть датися взнаки всій сторінці обговорення, оскільки форматування пошириться на подальші коментарі.

Критерій також виявлятиме неправильне вкладання тегів, як-от <b>foo<i>bar</b></i> (або обидва теги i, або обидва теги b мають бути назовні), і непарні теги, закриваючі теги без відповідних відкриваючих тегів (протилежність «незакритих тегів форматування», згаданих вище).

Підписи, які містять менш критичні помилки, також будуть заборонені, як-от застарілі теги HTML ‎<tt>...‎</tt> і ‎<font>...‎</font>. Хоча вони безпосередньо не викликають проблем, така заборона зупинить поширення застарілого коду на нові вікі-сторінки, яке дратує редакторів, що прибирають помилки Linter.

Повний список можливостей синтаксису, які буде заборонено, разом з посиланнями на сторінки пояснень, як оновити або виправити код з помилками Linter, доступний за цією адресою.

Програмне забезпечення мало б вже нині запобігати появі незакритих тегів форматування, але через обмеження нинішнього парсера вікітексту це працювало в небагатьох випадках. Більш надійний засіб став можливим завдяки Parsoid.

Обов'язкове посилання на сторінку користувача, сторінку обговорення або внеску

Багато інструментів не працюють належним чином, якщо підпис не містить хоча б одного з наступних посилань: на сторінку користувача, сторінку обговорення користувача, або сторінку внеску користувача. Наприклад, сповіщення про «згадки» не надсилаються, а очікуване невдовзі розширення DiscussionTools не зможе відповідати на коментарі з такими некоректними підписами. Гаджети та інші інструменти, які взаємодіють з підписами, також можуть працювати неочікуваним чином.

Ця вимога давно присутня в багатьох правилах проєктів Вікімедіа, але MediaWiki досі не забезпечує її обов'язкове виконання.[1]

Заборона «вкладених» підстановок у підписах

Деякі використання розмітки subst: і тильд також будуть заборонені в підписах. До цього можна було використовувати ці можливості для створення підпису, який підставляв у ваш коментар ім'я наступного редактора. Усі форми фальсифікації підписів давно заборонені правилами великих вікі, і цьому виду фальсифікації віднині буде запобігати програмне забезпечення. Проста розмітка subst: і далі дозволятиметься.

Additional proposal (2021)

Disallow line breaks in signature

This is an archived record of a previous proposal. Please do not modify it. A summary of the conclusions reached is in the #Outcome section.

The signature must consist of a single line of wikitext. Line breaks can result in incorrect formatting when the signature is used in a nested comment. They can also cause problems with tools used on discussion pages. This affects the literal carriage return and line feed characters, not ‎<br> and ‎<p>.

At this time, you cannot add these characters to a custom signature in Special:Preferences. This proposal will prevent them from being added via a substituted signature template or by editing your preferences programatically.

Наслідки: ефекти зміни

Що буде з наявними підписами?

Всі наявні підписи, які стануть некоректними за новими правилами, залишаться дозволеними (зворотньої дії немає). При перегляді ваших налаштувань ви побачите попередження про це, і якщо ви пробуєте відредагувати ваш підпис, результат має бути коректним. Але якщо ви його не редагуватимете, старий некоректний підпис і далі використовуватиметься, і ви зможете змінювати інші налаштування, оминаючи його.

Ми чекаємо на відгуки щодо заборони вже наявних некоректних підписів. Якщо некоректні підписи буде заборонено, то в коментарі зачеплених користувачів буде додаватися підпис за замовчанням, доки вони не виправлять свої користувацькі підписи.

Коли можуть відбутися ці зміни?

Будь ласка, залиште коментар до 31 березня 2020 року. Команда з редагувань прийме рішення щодо цього проєкту на початку квітня. Результати буде опубліковано на сторінці обговорення.

Якщо не буде виявлено значних перешкод, зміни відбудуться не раніше квітня 2020 року. Цей термін може бути відкладено, якщо команда буде змушена внести значні зміни в результаті ваших відгуків.

Як ми дізнаватимемося, які зміни відбудуться?

Ми зробимо оповіщення в m:Tech/News, коли цю зміну скоро буде реалізовано.

Як можуть виглядати помилки перевірки підпису?

Помилки HTML/lint включатимуть посилання на наявну документацію про помилки lint, як-от Help:Extension:Linter/missing-end-tag, і кнопку для підсвітки проблемної частини підпису.

Помилки обов'язкового посилання включатимуть приклад вікітексту для використання.

Результат

Оригінальна пропозиція

Пропозиція була загалом прийнята. У відповідь на коментарі добровольців було зроблено декілька незначних змін і прояснено деякі моменти.

 1. Заборона недійсної HTML та інших помилок Linter
  Масштаб цих змін буде зменшено. Неправильно вкладені й непарні теги буде заборонено. Деякі помилки з низьким пріоритетом залишаться прийнятними. Зокрема, застарілі теги HTML на зразок ‎<tt>...‎</tt> і ‎<font>...‎</font> поки що не заборонятимуться. Це рішення не впливатиме на майбутні рішення за чи проти усунення цих застарілих тегів HTML.
 2. Обов'язкове посилання на сторінку користувача, сторінку обговорення або внеску
  Реалізація відбудеться згідно початкового плану.
  Для ясності, підпис має містити хоча б одне пряме посилання (не через перенаправлення, наприклад, зі старого імені користувача) на одну з цих сторінок. Таким чином, підпис [[User:Example|Example]] ([[m:User talk:Example]]) буде прийнятним (одне локальне посилання, одне посилання на іншу вікі), але підпис, який містить тільки посилання на іншу вікі, або тільки перенаправлення зі старого імені користувача, буде некоректним. Додано з технічних причин.
 3. Заборона «вкладених» підстановок у підписах
  Реалізація відбудеться згідно початкового плану.

Процес реалізації цієї зміни наступний:

 •   Готово Загальне оголошення буде зроблено в технічних новинах, коли нові вимоги буде реалізовано.
 •   Готово Як тільки програмне забезпечення буде модифіковано на серверах, користувачі більше не зможуть зберігати некоректні користувацькі підписи. Втім, вже наявні підписи буде збережено.
 •   У процесі Активних користувачів з некоректними підписами заохочуватимуть змінити їхні підписи. Очікується, що цей процес триватиме кілька місяців.
 • З часом всі підписи будуть узгоджені. Якщо користувачі не виправлять свої користувацькі підписи, тоді ці підписи припинять працювати, а замість них з'являтиметься підпис за замовчуванням.

Сторонні вікі зможуть ввести цю зміну самостійно.

Пропозиція 2021 року

Символи повернення каретки та переведення рядка (але не HTML-коди для них, наприклад, ‎<br /> і ‎<p>) заборонені.

Примітки

 1. Див. список прикладів у T237700.