Ohlasy MediaWiki

This page is a translated version of the page MediaWiki testimonials and the translation is 100% complete.

MediaWiki používá mnoho jednotlivců, skupin a organizací. Tato stránka se pokouší shromáždit zkušenosti uživatelů MediaWiki, aby vyjádřila různá použití softwaru. Další posudky jsou vítány. Pro váš názor nebo případ použití prosím neupravujte přímo tuto stránku. Místo toho kontaktujte jednoho ze správců výpisu:

  • Chris Koerner - ckoerner@wikimedia.org

Je to proto, aby bylo možné ověřit vaše spojení s vaší společností.

WikiVote!

WikiVote! :"Používáme MediaWiki a Semantic MediaWiki jako základ pro naši platformu pro spolupráci, protože hlavní činností naší společnosti je vytváření systémů pro úpravu zákonů a legislativních aktů. MediaWiki používáme také ke dvěma dalším důležitým úkolům: Vytváření předpovědí, strategických předpovědí a profesionálních standardů. MediaWiki byla vybrána, protože dokazuje svou efektivitu jak v projektech malých podniků, tak na vysoce zatížených veřejných webech. Je to také platforma pro Semantic MediaWiki, což je nejpokročilejší systém pro správu významového obsahu na trhu. MediaWiki považujeme za základ naší platformy pro řízení podnikových znalostí a užitečný rámec, na kterém můžeme stavět užitečné systémy pro určování dohod profesních komunit. Máme rádi aktivní uživatelskou a vývojářskou komunitu MediaWiki a chceme být její součástí."
— Yury Katkov, Chief Developer, WikiVote!.

Company profile: WikiVote je ruská společnost, která se specializuje na crowdsourcing.

Projekty zahrnují crowdsourcing legislativních aktů, vytváření strategických foresightů a roadmap pro firmy nebo profesní komunity, regionální projekty idea-managementu.

Vistaprint

Vistaprint (Wikipedia article):"V březnu 2007 jsme spustili naši interní stránku MediaWiki, Vistawiki. Vistawiki zaznamenala obrovský úspěch s více než 150 000 tématy, tisíci aktivních uživatelů po celém světě a více než 50 vlastními rozšířeními. Od počátku měla Vistawiki více než 35 milionů zobrazení stránek a 1,3 milionu úprav a v současné době průměrně 1500 úprav denně. Příběh Vistawiki byl popsán v několika obchodních časopisech a blozích, včetně Training Magazine, Portals And KM blog a blogu Jacoba Morgana."
— Daniel J. Barrett, ředitel Řízení učení a znalostí a autor knihy MediaWiki (O'Reilly Media, 2008).

Company profile: Vistaprint, N.V. (Nasdaq: VPRT) dává 15 milionům mikropodniků a spotřebitelů ročně k dispozici cenově dostupná, profesionální tisková a digitální řešení tím, že je lídrem v oblasti marketingu, inovativních technologií, zakázkových produktů a špičkové výroby.

Nabízíme širokou škálu produktů a služeb prostřednictvím 25 snadno dostupných lokalizovaných webových stránek po celém světě a zasíláním do více než 130 zemí po celém světě. Naši zákazníci těží z našeho jedinečného obchodního modelu podporovaného proprietárními technologiemi, velkoobjemovými výrobními zařízeními a odbornými znalostmi v oblasti přímého marketingu.

CUSTIS

CUSTIS :"Naše společnost začala používat MediaWiki v roce 2004. Řada organizací v té době zvažovala pouze klasické dokumentační nástroje a silně regulované dokumentační postupy – například SGML Docbook, LaTeX a různé proprietární nástroje. Znalostní báze často představovala pouze projektová dokumentace SGML, hromady dokumentů Word a CHM na sdílených discích, dlouhé role e-mailů a dokonce i komentáře v bugtrackerech. Rozhodli jsme se používat MediaWiki a od té doby se díky své skvělé rozšiřitelnosti a jednoduchosti vytváření nového obsahu stala MediaWiki výkonnou platformou pro podnikovou znalostní bázi se spoustou funkcí. Udržujeme vlastní stabilní distribuci MediaWiki s názvem Mediawiki4Intranet. Udělali jsme z ní bezplatný projekt s otevřeným zdrojovým kódem, takže ostatní lidé a společnosti mohou naše vylepšení používat a podporovat. To vše na plný úvazek podporuje a zlepšuje v průměru pouze jeden zaměstnanec.

Nyní, na začátku roku 2013, pracuje v CUSTIS téměř 200 zaměstnanců a naše znalostní báze se skládá z 12 běžících instancí Mediawiki4Intranet s více než 50 000 články. MediaWiki používáme nejen jako platformu znalostní báze v konvenčním smyslu, ale také k uchovávání záznamů ze schůzek, klientské dokumentace a dokonce i intranetových blogů a fór. A je toho ještě víc – pokrok jde dál."
— Vitaliy Filippov, Senior Software Developer.

Company profile: Společnost CUSTIS, založená v roce 1996, vyvíjí aplikační software pro komplexní a nekonvenční problémy.

Specializuje se na zakázkový vývoj a pečlivou integraci rozsáhlých analyticko-účetních informačních systémů pro společnosti s originálními a dynamicky se měnícími obchodními procesy. CUSTIS má obrovské odborné znalosti v oblasti budování základní softwarové a hardwarové infrastruktury. Mezi klienty patří Bank of Russia, Gazprombank, Sportmaster, Ministerstvo rozvoje a komunitní zařízení Saratovské oblasti.

Novell

Novell (Wikipedia article):"Novell široce používá MediaWiki. MediaWiki poskytuje Novellu výkonný nástroj, pomocí kterého mohou zákazníci, partneři a Novell sdílet a rozvíjet své znalosti (wiki.novell.com). MediaWiki je také základní platformou pro více než tucet webových stránek s otevřeným zdrojovým kódem Novellu, včetně openSUSE.org. Interně MediaWiki poskytuje Novellu nástroj pro spolupráci, který doplňuje tradiční nástroje pro zasílání zpráv, a jako úložiště organizačních znalostí. Kromě toho Novell Users International, nezávislá globální asociace technologických profesionálů Novell, používá MediaWiki na nuinet.com ke sdílení znalostí a strategií pro správu lokálních skupin uživatelů Novell po celém světě."
— Ted Haeger, ředitel uživatelské komunity Novell.

Company profile: Novell, Inc. (Nasdaq: NOVL) dodává software pro otevřené podniky.

S více než 50 000 zákazníky ve 43 zemích pomáhá Novell zákazníkům spravovat, zjednodušovat, zabezpečovat a integrovat jejich technologická prostředí využitím nejlepšího softwaru založeného na otevřených standardech. S více než 20 lety zkušeností, 5 000 zaměstnanci, 5 000 partnery a centry podpory po celém světě pomáhá Novell zákazníkům získat kontrolu nad jejich provozním prostředím IT a zároveň snížit náklady. More information about Novell can be found at http://www.novell.com.

Intel Corporation

Intel Corporation (Wikipedia article):"Implementoval jsem instanci MediaWiki pro použití všemi 100 000+ zaměstnanci společnosti. Jmenuje se Intelpedia a byla vytvořena v listopadu 2005. V prvním roce života se rychle rozrostla na více než 10 000 stran a téměř 3 000 registrovaných přispěvatelů. Průměrně to je asi 8 000 zobrazení a 150 úprav denně. Intelpedia byla uvedena na Wikimanii 2006 jako součást organizačního využití MediaWiki a byla také uvedena v článku Wall Street Journal na stejné téma."
Josh Bancroft, zaměstnanec Intelu a tvůrce Intelpedie.

Company profile: Intel Corporation (NASDAQ: INTC, SEHK: 4335), založená v roce 1968 jako Integrated Electronics Corporation se sídlem v Santa Clara, Kalifornie, USA, je největší světovou společností vyrábějící polovodiče. Intel je známý především svými mikroprocesory pro PC, kde si udržuje zhruba 80% podíl na trhu. Intel také vyrábí čipové sady základních desek, síťové karty a další síťové integrované obvody, flash paměti, vestavěné procesory a další zařízení související s komunikací a výpočetní technikou.

Wikia

Wikia (Wikipedia article):"Software MediaWiki je základem všeho, co dnes Wikia dělá. Ukázalo se, že je extrémně škálovatelné a flexibilní, protože Wikia se rozrostla na více než 230 000 článků a miliony zobrazení stránek. MediaWiki je velmi bohatý a výkonný softwarový nástroj, který Wikie umožňuje vybudovat udržitelné podnikání."
— Craig Palmer, výkonný ředitel.

Company profile: Od spuštění webu v listopadu 2004 bylo vytvořeno a upraveno přes 300 000 wikin s více než 5 miliony registrovaných uživatelů. Wikia je již dostupná ve více než 40 jazycích.

Wikia již hostí některé z největších světových wikin mimo Wikipedii. Wikia se zavázala k otevřenosti a zlepšování světa tím, že zve kohokoli, aby přispíval webovým obsahem. Autoři si ponechávají svá vlastní autorská práva a umožňují ostatním volně znovu používat jejich obsah pod licencí GNU Free Documentation License, což umožňuje široké šíření znalostí a nápadů.

End Point Corporation

End Point Corporation :"MediaWiki používáme pro náš soukromý intranet, abychom mohli sledovat většinu našeho podnikání. Přidali jsme některá přizpůsobení (základní autentizační přihlášení HTTP, možnost 'sledovat vše') a také jsme nainstalovali MediaWiki pro několik našich klientů. Naše zkušenost byla dobrá. Co nás na MediaWiki přitahovalo, je to, že její formát značek je nyní díky popularitě Wikipedie široce známý a chtěli jsme uživatelům usnadnit úpravu stránek. Instalace byla poměrně přímočará, i když některá konfigurace, která neodpovídá potřebám Wikipedie (například uzavřená stránka pouze pro přihlášení), nebyla jednoduchá a záplaty, o kterých si vývojáři myslí, že je Wikipedie nikdy nepoužije. Ale provozování MediaWiki byla hračka. Bylo zjištěno, že [Our clients] mít Wiki je velmi cenné. Osvobozuje je to od nepořádku při zasílání textových dokumentů e-mailem tam a zpět, s konfliktními verzemi, bez jasné historie úprav a bez propojení. Ponechat vše na serveru, přístupné přes webový prohlížeč, bylo velmi užitečné."
— Jon Jensen, viceprezident pro systémy a vývoj.

Company profile: End Point vyvíjí pro naše klienty v mnoha oblastech webové stránky podporované databázemi, zejména e-commerce. Našimi technologiemi jsou svobodný software, jako je Interchange, Perl, PostgreSQL, Linux a Apache.

Gyanasoft

Gyanasoft :"Když byl Gyanasoft založen, MediaWiki byl jeden z úplně prvních IT systémů, které jsme nastavili, díky našim zkušenostem s jeho používáním v předchozích společnostech. Funguje velmi dobře jako centrální úložiště všech našich znalostí. Používáme ji k uložení např. dokumentů pro správu systému, průvodce instalací softwaru, postupy HR, interní adresář, softwarové tipy a triky, týdenní zprávy o stavu a veškeré informace týkající se zákaznických projektů."
— Stephen Warren, softwarový architekt.

Company profile: Gyanasoft se zaměřuje na poskytování robustních vestavěných architektur softwarových platforem, nástrojů a služeb, zaměřených na trh System-on-a-Chip, se zvláštní odborností v oblasti spotřební elektroniky a programovatelných multimediálních procesorů.

Aperture Technologies, Inc.

Aperture Technologies, Inc. :"Aperture je jednou z prvních společností, která implementovala firemní wiki na svůj intranet pomocí softwaru MediaWiki. Po instalaci v prosinci 2003 jsme provedli některé z prvních vývojových prací na MediaWiki, abychom ji přizpůsobili pro použití na firemních stránkách. Naše stránky jsou v současné době dostupné všem zaměstnancům a jsou využívány pro všechny druhy technické dokumentace, projednávání, plánování a jako distribuční místo pro firemní informace. Uvažujeme o jejím otevření našim zákazníkům."
Nicholas Pisarro, Jr., spoluzakladatel společnosti a starší vývojář software.

Company profile: Společnost Aperture Technologies, Inc. poskytuje webový produkt Aperture VISTA®, což je podnikové softwarové řešení, které snižuje provozní riziko a zvyšuje efektivitu prostřednictvím vizuální správy datového centra.

Dosahuje toho zlepšením plánování, návrhu, zajišťování, odstraňování problémů a hlášení.

NASA

NASA :""Stará cesta": Více typů souborů/zdrojů vede ke konfliktním informacím, špatné kontrole revizí. Aktualizace vyžadovaly revizi více souborů, odstranění nebo přepsání souboru nebylo neobvyklé. „Wiki Way“: Jedinečný zdroj informací. Z wiki stránek lze odkazovat na externí databáze a zdroje. Lepší kontrola revizí. Nejen, že lze prohledávat soubory, ale také obsah: sémantický.

Wiki = Jediněčný stop shop pro informace. Pomáhá odhalit mezery v řízení znalostí. Podporuje skupinové vlastnictví znalostí. Dokud nebyla implementována wiki, byly zápisy ze schůzek pořizovány e-mailem – informace se ztrácely v přeplněných schránkách – těžkopádné vyhledávání. Rozšíření:Semantic MediaWiki byl použit k vytvoření formuláře Zápis z jednání: Sloužil jako katalyzátor pro zapojení nových uživatelů do wiki.

[Wiki] obdržela v roce 2013 cenu ředitele NASA JSC za inovaci."
— Scott Wray, Daren Welsh a James Montalvo, EVA Wiki (operace mise NASA).

Company profile: Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA) je vládní agentura Spojených států odpovědná za civilní vesmírný program, jakož i za letecký a kosmický výzkum.

Honestcollars

Honestcollars :"Jako základní software jsme zvolili MediaWiki, protože poskytuje kompletní páteř potřebnou pro všechny moderní webové stránky, včetně funkcí, jako je API, správa přístupu, přihlášení uživatele, ukládání do mezipaměti atd., které jsme spojili vzhledy a různými rozšířeními, aby vyhovovaly našim požadavkům. Mezi naše oblíbené patří vzhled Foreground, SemanticMediaWiki, SemanticResultsFormats, FbLogin, LocalS3Repo a další. MediaWiki ve společnosti Honestcollars se používá jako přední webová stránka elektronického obchodu pro různé procesy řízení prodeje a kusovníků s vlastními vyvinutými rozšířeními a knihovnami. MediaWiki ve společnosti Honestcollars se používá jako přední webová stránka elektronického obchodu pro různé procesy řízení prodeje a kusovníků s vlastními vyvinutými rozšířeními a knihovnami."
— Nischay Nahata, Spoluzakladatel, čestní spolupracovníci.

Company profile: Honestcollars je online tržiště pro domácí interiéry, kde se majitelé domů mohou spojit s pečlivě vybranými interiérovými designéry a nechat si udělat interiér svého domova se zárukou kvality od Honestcollars.

Dizions Limited

Dizions Limited :"Přivedl jsem MediaWiki, abych se vypořádal se stále rostoucím množstvím interní dokumentace, která byla sdílena mezi více zdroji. Již řadu let jsme jej úspěšně používali pro naši použitou dokumentaci určenou pro veřejnost. V roce 2017 jsme jej implementovali interně jako referenční zdroj zaměstnanců. V současné době používáme MediaWiki jako plně prohledávatelnou Wiki pro jediný zdroj aktuálních, doporučených postupů, dokumentace a obecné znalostní báze pro interní týmy."
— Hywel Watts, softwarový vývojář senior.

Company profile: Dizions Limited poskytuje škálovatelná, snadno použitelná cloudová řešení pro organizace ve veřejném a třetím sektoru.

Pro váš názor nebo případ použití prosím neupravujte přímo tuto stránku. Místo toho kontaktujte jednoho ze správců výpisu:

  • Chris Koerner - ckoerner wikimedia.org

Je to proto, aby bylo možné ověřit vaše spojení s vaší společností.