Příručka:$wgLanguageCode

This page is a translated version of the page Manual:$wgLanguageCode and the translation is 100% complete.
Nastavení jazyka, regionálního kódování a kódování znaků: $wgLanguageCode
Kód jazyka webu.
Zavedeno od verze:před 1.1.0
Odstraněno od verze:stále se používá
Povolené hodnoty:(řetězec)
Výchozí hodnota:'en'

Podrobnosti

Kód jazyka webu se obvykle nastavuje automaticky pomocí instalačního programu. Seznam kódů jazyků lze nalézt na includes/languages/data/Names.php. Kód by měl být malými písmeny a jako oddělovač použijte pomlčku. Příklady: en, ku-latn, de-formal, mai

Určuje, v jakém jazyce je obsah vaší stránky a také poskytuje výchozí jazyk pro rozhraní vaší wiki. Zatímco uživatelé mohou změnit jazyk zpráv rozhraní ve svých předvolbách, anonymní návštěvníci uvidí rozhraní wiki v jazyce obsahu. Extension:LanguageSelector poskytuje způsob, jak automaticky detekovat jazyk anonymních uživatelů a nechat je vybrat si jazyk rozhraní bez přihlášení.

Pokud toto po instalaci změníte, v MediaWiki 1.18 a vyšší můžete vymazat mezipaměť zpráv spuštěním echo 'MediaWiki\MediaWikiServices::getInstance()->getMessageCache()->clear()' | php maintenance/eval.php. Buďte připraveni aktualizovat všechny zprávy, které jste si přizpůsobili ve své wiki, přesunout svou hlavní stránku a další nefunkční věci před a po regeneraci všech mezipamětí.
V MediaWiki 1.8 nebo starší, pokud to po instalaci změníte, měli byste spustit skript maintenance/rebuildmessages.php, aby se znovu vytvořily zprávy uživatelského rozhraní (jmenný prostor MediaWiki). Jinak neuvidíte rozhraní v novém jazyce nebo kombinaci starého a nového jazyka. Všimněte si, že spuštění tohoto skriptu přepíše všechny zprávy vlastního rozhraní, které jste vytvořili.
$wgContLanguageCode dává stejnou hodnotu jako $wgLanguageCode, ale je zastaralá ve prospěch $wgLanguageCode. (odstraněno od 1.35)


Změnit jazyková nastavení stávajících uživatelů

Jazyková nastavení stávajících uživatelů můžete změnit pomocí skriptu údržby userOptions.php . Stále můžete změnit svá nastavení zpět, pokud tuto možnost nezakážete (viz níže).

php userOptions.php language --old en --new cs

Zakázat uživatelskou volbu jazyka

Verze MediaWiki:
1.16

Pokud chcete mít svou wiki v určitém jazyce a nedovolit uživatelům toto nastavení měnit, je ve verzi 1.16 a vyšší nová proměnná $wgHiddenPrefs :

// zakázat výběr jazyka
$wgHiddenPrefs[] = 'language';
// pokud chcete zakázat i varianty
$wgHiddenPrefs[] = 'variant';
$wgHiddenPrefs[] = 'noconvertlink';
$wgLanguageCode = 'pt-br';

Související odkazy