Podręcznik:$wgLanguageCode

This page is a translated version of the page Manual:$wgLanguageCode and the translation is 100% complete.
Language, regional and character encoding settings: $wgLanguageCode
Kod języka strony.
Wprowadzono w wersji:before 1.1.0
Usunięto w wersji:nadal w użyciu
Dozwolone wartości:(łańcuch)
Domyślna wartość:'en'

Szczegóły

Kod języka strony jest zazwyczaj ustawiany automatycznie za pomocą instalatora. Listę języków można znaleźć w includes/languages/data/Names.php. Kod powinien być napisany małymi literami i używać myślnika jako separatora. Przykłady: en, ku-latn, de-formal, mai

Określa ono w jakim języku jest zawartość stron oraz określa domyślny język interfejsu wiki. Podczas gdy użytkownicy mogą zmienić język interfejsu w swoich preferencjach, anonimowi odwiedzający widzą interfejs wiki w języku zawartości. Extension:LanguageSelector umożliwia automatyczne wykrywanie języka użytkowników anonimowych i pozwala na wybór języka interfejsu bez konieczności logowania.

Jeżeli zmienisz to po instalacji, w MediaWiki 1.18 i wyższych możesz wyczyścić pamięć podręczną komunikatów uruchamiając w powłoce echo 'MediaWiki\MediaWikiServices::getInstance()->getMessageCache()->clear()' | php maintenance/eval.php. Będzie trzeba zaktualizować wszystkie dostosowane komunikaty na wiki, przenieść stronę główną do właściwego tytułu i poprawić inne rzeczy przed i po regeneracji zawartości pamięci podręcznej.
W MediaWiki 1.8 lub starszych, jeżeli zmienisz to ustawienie po instalacji, musisz uruchomić skrypt maintenance/rebuildmessages.php, aby ponownie odbudować komunikaty interfejsu (Przestrzeń nazw MediaWiki:). Oczywiście nie zobaczysz interfejsu w nowym języku lub w mieszaninie starego i nowego języka. Zwróć uwagę że ten skrypt nadpisze własne treści komunikatów interfejsów, które utworzyłeś.
Zmienna $wgContLanguageCode podaje taką samą wartość jak $wgLanguageCode, ale została zdeprecjonowana na rzecz $wgLanguageCode. (usunięto w 1.35)


Zmiana ustawień języka istniejącym użytkownikom

Możesz zmienić istniejącym użytkownikom ustawienia języka za pomocą skryptu konserwacyjnego userOptions.php . Będą oni mogli nadal zmieniać swoje ustawienia, dopóki nie wyłączysz tej opcji (patrz niżej).

php userOptions.php language --old en --new cs

Blokada wyboru języka przez użytkowników

Wersja MediaWiki:
1.16

Jeżeli chcesz ustalić na stałe język wiki i chcesz zabronić użytkownikom jego zmiany, ustaw zmienną $wgHiddenPrefs dostępną od wersji 1.16:

// blokada wyboru języka
$wgHiddenPrefs[] = 'language';
// jeśli chcesz, możesz także wyłączyć warianty
$wgHiddenPrefs[] = 'variant';
$wgHiddenPrefs[] = 'noconvertlink';
$wgLanguageCode = 'pt-br';

Zobacz też