E-posta listeleri

This page is a translated version of the page Mailing lists and the translation is 100% complete.

MediaWiki yazılımı ile ilgili konuşmak (bilgi alış-verişinde bulunmak) için birkaç e-posta listesi vardır. Bu listelerin, Vikipedi veya Wikimedia Vakfı diğer vikileri için tartışma yeri olmadığını unutmayın. Meta'daki MediaWiki e-posta listelerinin tamamı.

Listeler konulara göre ayrılmıştır. Aşağıdaki tabloda bulunan bağlantıları kullanarak sizde katılabilirsiniz.

Liste Açıklama


mediawiki-l MediaWiki yazılımının hizmetlileri ve kullanıcıları için, bazı özellik ve geliştirme tartışmaları da dahil olmak üzere Wikimedia ile ilgili olmayan projeler dedir. Kendi MediaWiki kurulumunuzla ilgili sorun yaşıyorsanız, burası yardım istemek için yerdir.


wikitech-l Wikimedia sunucularıyla ilgili teknik sorunların tartışılması, MediaWiki yazılımının vb. özellikleri ve geliştirilmesi. Bu, kullanıcı yardımı için bir forum değildir (yukarıdaki mediawiki-l'e bakın). Biraz daha fazla bilgi wikitech-l altında edinilebilir.


mediawiki-announce Yeni MediaWiki sürümleri ve güvenlik güncellemeleriyle ilgili duyurular için düşük trafik listesi. Bu listedeki tüm mesajlar da mediawiki-l'ye gider, bu yüzden her ikisinde de olmanıza gerek yoktur.


mediawiki-api-announce Değişikliklerin sonlandırılması ve yeni MediaWiki sürümleri gibi API ile ilgili duyurular için düşük trafikli bir liste. Bu listedeki tüm mesajlar da mediawiki-api'ye gider, bu yüzden her ikisinde de olmanıza gerek yoktur.


#REDIRECTm:Mailing lists/Overview#MediaWiki
Bu sayfa bir esnek yönlendirmedir.

Ayrıca bakınız