This page is a translated version of the page Huggle and the translation is 100% complete.

Huggle, vandalizmi ve diğer yapıcı olmayan düzenlemeleri bulmak ve geri almak için düzenlemelerin hızlı bir şekilde gözden geçirilmesi için tasarlanmış bir MediaWiki fark tarayıcıdır. C++ ile yazılmıştır ve JavaScript uzantılarıyla genişletilebilir.

MediaWiki Araçları El Kitabı
Huggle
Sürüm durumu: kararlı
Uygulama API
Açıklama Antivandalizm aracı
Yazar(lar) Geliştirici listesi
En son sürüm 3.4.12
MediaWiki tüm sürümler
Lisans GNU General Public License 3.0
İndir İndirme sayfası
Sorunlar : Açık görevler · Hata bildir

Huggle aslında Vikipedi için oluşturuldu, ancak daha sonra diğer büyük Wikimedia projelerine de taşındı. Sürüm 3 Huggle WMF olmayan vikiler için de kullanılabileceğinden daha fazla bilgi için Manual:Huggle/Deploying bölümüne bakın.

Huggle, çeşitli sağlayıcıları (EventStreams, IRC RC değişiklikleri veya MW API gibi) kullanarak MediaWiki sitelerinde yapılan tüm düzenlemeleri gerçek zamanlı olarak okur ve bunları incelenmek üzere kullanıcıya sunar. Ayrıca, kullanıcıların yapıcı olmayan düzenlemeleri tanımlamasına yardımcı olur ve hızlı bir şekilde geri döndürülmelerini sağlar. Bir düzenlemenin yapıcı olup olmadığı konusunda sonuçlar çıkarmak için çeşitli mekanizmalar kullanılır. Huggle ayrıca küresel bir beyaz liste de dahil olmak üzere bir dizi kendi kendine öğrenme mekanizması kullanır ve ORES puanlarına entegre eder.

Destek ve Geliştirme sohbeti #huggle bağlan üzerinden yapılabilir.

Uzantılar

Huggle için tüm uzantılara uzantı galerisine göz atabilirsiniz

Nasıl yardımcı olabilirsiniz

Huggle'ı seviyorsanız ve programlamanın dilini anlamasanız bile, gelişimine yardımcı olmak istiyorsanız, bu projeye katkıda bulunabileceğiniz birçok yol vardır. Örneğin proje sayfalarını iyileştirebilir, belgeler yazabilir, IRC'de yardım edebilir, yeni özellikler önerebilir veya Huggle'ı daha fazla dile çevirebilirsiniz. Huggle çevirileri Translatewiki'de bu sayfada mevcuttur. Bu projeyle ilgileniyorsanız, bize katılabilirsiniz, sadece adınızı bu tabloya meta:Huggle/Üyeler girin ve nasıl katıldığınızı belirtin (örnek: geri bildirim sayfasında veya IRC'de çeviri / yardım), geliştirici olmak istiyorsanız, mevcut repo bakımcılarından / hizmeltileriden birine e-posta gönderin. Her küçük yardım ile açığız!

Dış bağlantılar