Довідка:Візуальний редактор/ВР як основний редактор

This page is a translated version of the page Help:VisualEditor/VE as the main editor and the translation is 95% complete.
Outdated translations are marked like this.


Про цю сторінку

Ось короткий посібник із початку роботи, щоб ви могли навчитися підтримувати свою спільноту, поки візуальний редактор стане доступним за замовчуванням для редакторів у вашій вікі. Деякі моменти можуть не стосуватися вас, тому що, можливо, робота вже виконана. Ура!

Не соромтеся запитувати роз'яснення; «робота крос-вікі» членів спільноти, які мають досвід роботи з переліченими нижче завданнями, також працює, і вони можуть надати поради та підтримку. Запрошуємо сьогодні приєднатися до робочої групи!

Увага, перекладачі: ви можете перекласти цей ресурс. Однак, будь ласка, майте на увазі, що плануються подальші вдосконалення, тому ваші переклади незабаром можуть стати застарілими. Дякуємо за ваше розуміння!

Залучайте свою спільноту

Обговорення з членами спільноти; широко оголосити про розгортання; оновлювати документацію, пов’язану з редагуванням; налаштувати спеціальну пісочницю для тестування.

 • Ви тут експерт. Ви знаєте про найкращі способи залучити свою спільноту, щоб повідомити їм, що візуальний редактор тепер доступний для редакторів у вашій вікі — або незабаром — і щоб отримати додаткову допомогу з наступними завданнями.
  • Ви можете розпочати розмову у вашому Village Pump своєю мовою, а потім посилатися на цю сторінку, або ви можете налаштувати sitenotice або сповіщення про список спостереження для авторів, які ввійшли в систему , або скористайтеся іншими методами, які, як відомо, добре працюють для членів вашої спільноти. Ви, безумовно, отримуватимете численні оголошення та оновлення від представників громади: будь ласка, переконайтеся, що вони перекладені або принаймні узагальнені вашою мовою.
  • Ви можете створити щось на кшталт «вікі-проєкту» або все-таки сторінку, де користувачі спільноти, які зацікавлені у вашій підтримці, можуть зареєструватися.
  • Переконайтеся, що в локальній документації, особливо на сторінках, прочитаних новими редакторами, таких як підручники для новачків, посібники з редагування тощо, згадується візуальний редактор та його документація.
  • Ви можете надати спеціальний простір (пісочницю в головному або в просторі назв Користувач:), де навіть редактори, які вийшли з системи, зможуть спробувати візуальний редактор. Ось приклад того, як це було зроблено в англійській Вікіпедії (зверніть увагу на рядок ?veaction=edit в кінці URL-адреси).

Перевірте статус перекладів

Розгортання буде плавніше, як тільки переклади інтерфейсу та посібника користувача, як мінімум, будуть на місці!

 • Існує ключова документація для перекладу, в основному посібник користувача та сам інтерфейс.
 • Якщо ваша вікі отримує візуальний редактор у поєднанні з розгортанням однієї вкладки редагування, пов’язана сторінка допоможе вам пояснити, що стосується цієї зміни. Сторінка, яку ви зараз читаєте, також є хорошим джерелом для розгляду.

Переконайтеся, що основні шаблони містять інформацію TemplateData

Заповнювати інфобокси та шаблони Cite, зокрема, буде набагато простіше з візуальним редактором.

 • Довідка:TemplateData містить інформацію про те, як додати інформацію TemplateData до поширених шаблонів у вашій вікі. Це важливо, оскільки це зробить редагування шаблону подібним до заповнення форми, і так само легко.
  • Тепер є інструмент редагування, який дозволяє додавати TemplateData простішим способом.
  • Почніть із шаблонів, які часто використовуються в статтях, таких як шаблони цитат і посилань, а також інформаційні блоки. Спеціальна сторінка Special:MostTranscludedPages у вашій вікі може допомогти вам дізнатися, над якими шаблонами вам потрібно працювати. Пріоритет мають ті, які активно використовуються в просторі назв статті.
  • Перевірте, як це зробили інші вікі. Наприклад, ось TemplateData для шаблону {{Cite web}} в англійській Вікіпедії. Якщо ви нещодавно імпортували {{Cite web}} з цієї вікі та не налаштовували його далі, то копіювання та вставка їхніх TemplateData, ймовірно, підійде для вас.

Додайте популярні локально шаблони Cite до меню Cite

Які шаблони ваша спільнота найчастіше використовує для створення цитат? Візуальний редактор має спеціальне меню, своєрідний ярлик для доступу до них!

 • Налаштуйте персоналізоване меню Джерело з найбільш використовуваними шаблонами Джерело у вашій вікі. Зауважте, що коли Citoid увімкнено, таке меню буде доступне на вкладці «⧼Citoid-citefromiddialog-mode-manual⧽» діалогового вікна $citywo. Якщо ваша вікі використовує звичайні теги ‎<ref>, ви можете пропустити цей крок.
 • Перегляньте сторінку інструкцій на mediawiki.org, щоб дізнатися більше про це.
 • Якщо ваша вікі насправді не використовує шаблони для цитат, ми рекомендуємо просто імпортувати останню версію Шаблон:Citation, а потім увімкнути Citoid, використовуючи лише один шаблон.

Увімкніть Citoid у своїй вікі

 

Бажаєте простіше та безболісно використовувати посилання? За допомогою цього потужного інструменту це так само просто, як скопіювати та вставити URL-адресу.

 • Налаштувати Citoid, який автоматично створює для вас шаблон цитування з кількох типів джерел.
 • Перегляньте сторінку інструкцій на mediawiki.org, щоб дізнатися більше про це.Налаштуйте меню «Спеціальні символи»

Персонажі, які ваша спільнота найчастіше використовує, можуть зайняти чільне місце у відповідному меню візуального редактора.

 • Ви можете додати спеціальні символи, які відповідають вашій мові, до наявного набору символів.
 • Перегляньте сторінку інструкцій на mediawiki.org, щоб дізнатися більше про це.

Повідомте розробників про проблеми, які виникають на місці

Станьте послом своєї спільноти, переконавшись, що команда розробників знає про проблеми чи побажання, які ви чуєте.

Перевірте, як йдуть справи після випуску

Ми налаштували процес розгортання, враховуючи ваші потреби. Отже, повідомте нам, що ви спостерігаєте протягом перших тижнів після того, як візуальний редактор потрапить у вашу вікі.

 • Патрульні можуть захотіти стежити за журналом змін, зробленим за допомогою візуального редактора, протягом кількох тижнів. Ви можете отримати доступ до нього за цим посиланням (вам потрібно буде змінити код мови та назву дочірнього проєкту в адресному рядку браузера після того, як ви клацнете по ньому!).
 • Досвідчені користувачі можуть зробити більше помилок, ніж очікувалося на початку, оскільки їм потрібен деякий час, щоб адаптуватися до нового середовища.

Тримайте себе та свою спільноту в курсі новин візуального редактора

Ми публікуємо багатомовний інформаційний бюлетень раз на два місяці, щоб ви могли дізнаватися про нові, захоплюючі функції в міру їх появи, а також про заплановані покращення.

Дізнайтеся про існуючі гаджети та як розробити нові

З часом користувачі спільноти розробили код для розширення можливостей візуального редактора.

У двох словах — рейтинг завдань на цій сторінці

Розкажіть про свої наміри Фонду Вікімедіа Важливо
Залучайте свою спільноту Важливо
Перевірте статус перекладів Важливо
Переконайтеся, що основні шаблони містять інформацію TemplateData Важливо
Додайте популярні локально шаблони Cite до меню Cite Приємно мати (якщо прості теги посилань є нормою для вашої вікі; якщо замість цього використовуються шаблони Cite, тоді цей момент є важливим)
Увімкніть Citoid у своїй вікі Приємно мати (але перевірте, як це працює, і ви нам розкажете!)
Налаштуйте меню «Спеціальні символи» Добре мати
Повідомте розробників про проблеми, які виникають на місці Важливо
Перевірте, як йдуть справи після випуску Добре мати
Тримайте себе та свою спільноту в курсі новин візуального редактора Nice to have
Дізнайтеся про існуючі гаджети та як розробити нові Добре мати

Ресурси, створені спільнотою

 • Videos about using the visual editor (in Greek); video about using the visual editor (in German)
  • video about using the automatic reference system (in Czech)
 • …додайте свій!
Будь ласка, повідомте команді візуального редактора, якщо у Вас виникнуть додаткові запитання.
Натисніть тут, щоб перейти на головну сторінку візуального редактора.