Büyüme/Bültenler/13

This page is a translated version of the page Growth/Newsletters/13 and the translation is 100% complete.

Büyüme ekibinin on üçüncü bültenine hoş geldiniz!

Büyüme ekibinin hedefi, orta boy Wikimedia projelerinde yeni katılımcıları korumaya yardımcı olan yazılım değişiklikleri üzerinde çalışmaktır.

Sohbete katılın: yapılandırılmış görevler

 
Bir maddeye bağlantı eklemek için yapılandırılmış bir iş akışı fikrinin taslağı. Amaç, yeni gelenlerin yüksek ses seviyesinde düzenleme yapmasına yardımcı olmaktır.

Yeni gelenlerin gerçek makale düzenlemeleri yapmasını kolaylaştırmak için yeni bir projede topluluk girdisi arıyoruz.

önceki bültenimizde, yeni gelen görevleri özelliğinden gelen verimli düzenlemelerden bahsettik. Bu iyi sonuçlar devam etti: Şimdiye kadar 5.000'den fazla önerilen düzenleme yapan yaklaşık 900 yeni gelen. Yeni gelenlerin önerilen düzenlemeleri almakla ilgilendiklerini öğrendik.

Şimdi, onlara daha fazlasının hızlı bir şekilde başarılı olmalarına yardımcı olacak kolay düzenlemelerin bir özetini nasıl sağlayacağımızı düşünüyoruz. "Yapılandırılmış görevler" adında yeni bir fikrimiz var. Bu, düzenlemeleri yeni gelenler için kolay ve mobil cihazlarda kolay olan adımlara bölmeyi amaçlayacaktır.

Geçmişte, bazı düzenleme görevleri yapılandırılmıştı. Örneğin, HotCat aracılığıyla kategori ekleme. Şimdi, maddelerin düzenlenmesini nasıl yapılandıracağımızı düşünüyoruz. Amaç, yeni gelenlerin özellikle mobil cihazlarından büyük içerik eklemeleri yapabilmelerine izin vermektir.

Lütfen proje sayfasını ziyaret edin ve tartışma sayfası da listelenen tartışma sorularını yanıtlayın. Bu projeyi topluluğunuzdaki diğer kişilere gösterebilirsiniz. Daha fazla sesin katılabilmesi için materyalleri dilinize çevirerek yardımcı olabilirsiniz. Bu konuşmayı 18 Haziran'a kadar yapacağız.

Daha fazla vikiye genişleme

Altı yeni vikiye genişledik ve daha ilgi çekici topluluklar arıyoruz.

Son iki ayda, Büyüme özelliklerini altı yeni vikiye konuştuk: Ukraynaca, Sırpça, Macarca, Ermenice ve Baskça Vikipedi ve Fransızca Vikisözlük. Bu vikilerden yeni gelenler, Büyüme özellikleriyle zaten 600'den fazla düzenlemeye katkıda bulunmuşlardır.

Önümüzdeki aylarda daha fazla vikiye ulaşmak istiyoruz ve ilgilenen topluluklar arıyoruz. Fransızca Vikipedi zaten kabul etti ve deneye katılacak bir sonraki kişi olacak. Önümüzdeki haftalarda katılımlarını teklif etmek için başka vikilerle iletişime geçeceğiz.

Büyüme Ekibi özelliklerinin wiki'nize iyi bir katkı olacağını düşünüyor musunuz? Lütfen Büyüme özelliklerinin bu çevrilebilir özeti bölümüne bakın. Topluluklarınızla paylaşabilir ve bir tartışma başlatabilirsiniz. Ardından, işleme başlamak için lütfen bize ulaşın!

Diğer güncellemeler

 
Yeni gelen görevler için 39 konu mevcut

Yeni görevlerin ve ana sayfanın iyileştirilmesine yönelik çalışmalar devam etmektedir.

  • Mart ayında, yeni görevlerde eşleşen konuya bir yükseltme uyguladık. Mevcut sürüm yeni ORES modelleri kullanarak 39 farklı konu sunuyor.
  • Nisan ayında, iki ana sayfa yapılandırmasından A/B testi tamamladık. Modül daha belirgin hale getirilirse daha yeni gelenlerin önerilen düzenlemeleri deneyeceğini öğrendik. Bu öğrenmeleri bir sonraki testimizde uyguluyoruz. Tüm sonuçları burada bulabilirsiniz.
  • Şu anda yeni görevler için kılavuz üzerinde çalışıyoruz. Kolay düzenlemeleri tamamlayarak yeni gelenlere rehberlik etmek için yardım panelini kullanacaktır.
  • Bir sonraki adımımız, ana sayfanın yeni yapılandırmalarını oluşturmaktır. Amaç, daha fazla yeni gelen kişi için önerilen düzenlemeleri yapmaya teşvik etmektir.

Her zamanki gibi, özelliklerimizle ilgili geri bildirimlerinizi ve sorularınızı bekliyoruz. Lütfen proje tartışma sayfasında bizimle iletişime geçin!

Büyüme ekibi tarafından hazırlanan ve bot tarafından yayınlanan Büyüme ekibinin bülteniGeri bildirim verAbone olun veya abonelikten çıkın.