Growth/Newsletters/13

This page is a translated version of the page Growth/Newsletters/13 and the translation is 100% complete.

Vítejte v třináctém newsletteru týmu Growth!

Předmětem práce týmu Growth je pracovat na změnách v software, které pomohou udržet si více přispěvovatelů ve středněvelkých projektech Wikimedia.

Připojte se k diskusi: strukturované editace

 
Návrh nápadu strukturovaného přidávání odkazů do článku. Cílem je pomoci nováčkům uložit více editací.

Rádi bychom, aby se do diskuse o novém projektu zapojila komunita. Chceme, aby pro nováčky bylo jednoduché články editovat.

V našem předchozím newsletteru jsme mluvili o produktivních editacích, provedených v rámci projektu Editačních tipů. Tyto dobré výsledky nadále pokračují: asi 900 nováčků již uložilo přes 5000 editačních tipů. Nováčky editační tipy baví.

Nyní přemýšlíme, jak nováčkům předat seznam jednoduchých editací, na kterých se mohou naučit editovat. Nazvali jsme tento nápad Strukturovanými editacemi. Tento projekt obnáší rozdělení editací na jednotlivé kroky, které jsou pro nováčky jednoduché, a to i na mobilních zařízeních.

V minulosti již určité typy editací byly strukturovány. Například, přidávání odkazů skrz HotCat. Přemýšlíme, jak by se dalo strukturovat editování i dalších článků.

Prosím, navštivte projektovou stránku, a vyjádřete se v rámci komunitní konzultace. Budeme rádi, pokud tento projekt ukážete i dalším členům vaší komunity. Budeme také rádi, pokud přeložíte naše materiály do dalších jazyků, aby se mohlo připojit ještě více lidí. Konzultace bude probíhat až do 18. června.

Rozšíření na další projekty

Projekty týmu Growth jsou již na šesti dalších wiki, a hledáme další komunity, které projekty týmu Growth zaujaly.

Během posledních dvou měsíců jsme nasadili projekty týmu Growth na těchto šest projektů: ukrajinská, srbská, maďarská, arménská a baskické Wikipedie, plus francouzský Wikislovník. Nováčci z těchto projektů již uložili přes 600 editací.

Chceme naše projekty dostat ještě na další projekty, a budeme rádi, když se nám ozvou další komunity. Připravuje se například nasazení našich projektů na francouzskou Wikipedii.


Další informace

 
Nováčci si v editačních tipech mohou vybírat z 39 témat

Pokračujeme ve vylepšování Editačních tipů a Domovské stránky.

  • V březnu jsme aktualizovali algoritmus používaný pro výběr témat Editačních tipů. Nová verze nabízí 39 různých témat za použití nových ORES modelů.
  • V dubnu jsme dokončili A/B testování dvou konfigurací Domovské stránky. Zjistili jsme, že nováčci budou více plnit editační tipy, pokud jsou tou hlavní součástí Domovské stránky. V našem dalším testu tyto zjištění implementujeme. Viz také kompletní výsledky.
  • Momentálně pracujeme na průvodci pro Editační tipy. Ten bude používat panel Potřebuji pomoc, aby nováčky provedl jednoduchými editacemi.
  • Naším dalším krokem je vyzkoušet ještě několik dalších verzí Domovské stránky. Cílem je přimět co největší množství nováčků, aby se pustili do Editačních tipů.

Jako obvykle i nyní oceníme vaši zpětnou vazbu či otázky o našich funkcích. Prosím, kontaktujte nás na naší diskusní stránce.

Newsletter týmu Growth připravovaný týmem Growth a rozesílaný botemDejte nám zpětnou vazbuPřihlašte nebo odhlašte se k odběru.