This page is a translated version of the page Brickimedia and the translation is 92% complete.
Outdated translations are marked like this.

Brickimedia, Lego ile ilgili projelerinin birçoğunu oluşturan MediaWiki uzantıları viki ailesidir. As of 2017, Brickimedia projects are hosted by ShoutWiki.[1]

Tarihçe

Brickimedia ilk olarak, kendi ihtiyaçlarını karşılamak için kendilerini bağımsız olarak barındırmaya çalışan Wikia barındırılan Lego ile ilgili birden fazla viki tarafından kurulmuştur. Birkaç yıllık planlama ve organizasyon sayesinde Brickimedia 2013'ün ortalarında piyasaya sürüldü.

9 Şubat 2016'da, SamanthaNguyen GitHub hakkında bir tartışma başlattığı bilet izleme yazılımlarını karşılaştırmaya başladı: GitHub ve Phabricator. Daha sonra Nisan ayında bir anlaşmaya vardı ve Brickimedia projesi 13 Nisan 2016'da Jack Phoenix tarafından oluşturuldu. 18 Nisan'da, tüm depolar taşındı; Brickimedia GitHub platformundan Wikimedia Phabricator platformuna tamamen taşındı.

Uzantılar ve görünümler

Brickimedia, Wikimedia vikileri tarafından kullanılan birçok uzantıyı ve başkaları tarafından geliştirilen uzantıları kullanır, aynı zamanda kendi özel uzantılarının birçoğunu kullanır. Brickimedia'nın tüm özel uzantıları ya Wikimedia'nın git deposunda bulunabilir. Bu vikide bulunan Brickimedia tarafından geliştirilen uzantıların tam bir listesi için Category:Brickimedia'ya göre uzantılar ve tüm dış görünümler için Category:Brickmedia'a göre görünümler.

Ayrıca bakınız

References

  1. Brickipedia:Proposal to move Brickipedia to ShoutWiki on Brickipedia, the free LEGO wiki. Accessed 23 April 2024.