Template:Extension/CreateExtensionInputBox

This page is a translated version of the page Template:Extension/CreateExtensionInputBox and the translation is 100% complete.

MediaWiki kod deposunda kodunu paylaşan bir geliştirici şunları beklemelidir:

Geri bildirim / Eleştiri / Kod incelemeleri
Çerçeve kullanımı, güvenlik, verimlilik ve kullanılabilirlik gibi şeyler hakkında diğer geliştiricilerin incelemeleri ve yorumları.
Geliştirici ince ayarı
Diğer geliştiriciler, kodunuzu yeni çerçeve sınıfları ve yöntemlerini, kodlama kuralları ve çevirileri karşılayacak şekilde iyileştirmek veya temizlemek için gönderinizi değiştiriyor.
Viki sistem hizmetlileri için iyileştirilmiş erişim
Kodunuzu vikiye koymaya karar verirseniz, başka bir geliştirici daha kolay bakım için kodu MediaWiki kod havuzuna taşımaya karar verebilir. Daha sonra korumaya devam etmek için Geliştirici hesabı yaratabilirsiniz.
Diğer geliştiricilerin gelecek sürümleri
MediaWiki'nin yeni sürümleri yayınlandıkça kodunuzun yeni dalları otomatik olarak oluşturulur. Daha eski sürümleri desteklemek istiyorsanız bu dallara arka port eklemelisiniz.
Kodunuzun yinelenen veya benzer amaçlarla diğer uzantılara dahil edilmesi, her uzantıdan en iyi özellikleri içeren.
Katkı sağlayan
Birleştirilmiş tüm uzantılar dahil olmak üzere, çalışmanızın gelecekteki sürümlerde korunması için katkı sağlayın.
Benzer şekilde, özellikle bir birleşme gerçekleştirirken, kodundan ödünç aldığınız tüm uzantıların geliştiricilerine katkı vermelisiniz.

Bu eylemlerin herhangi birinden rahatsız olan herhangi bir geliştirici, kod deposunda barındırmamalıdır. İnsanların uzantı ve onu nereden indirebilecekleri hakkında bilgi sahibi olması için, uzantınız için vikide bir özet sayfası oluşturmanız hâlâ teşvik edilmektedir.