Open main menu

Template:Extension/CreateExtensionInputBox/pl


Twórcy udostępniający swój kod na wiki MediaWiki lub do repozytorium kodu, powinni się spodziewać:

Opinii / krytycyzmu / przeglądu kodu
Przeglądy i komentarze innych deweloperów o użyciu frameworka, bezpieczeństwie, wydajności i użyteczności.
Dopasowywanie
Inni programiści mogą zmienić kod, aby ulepszyć lub posprzątać, aby dopasować Twój kod do nowych klas i metod frameworka, konwencji kodowania i tłumaczeń.
Dostęp administracyjny
Jeżeli zdecydujesz się umieścić kod na wiki, inny deweloper może zadecydować o przeniesieniu go do repozytorium kodu MediaWiki dla łatwiejszego utrzymania. Możesz wtedy wnioskować o dostęp do możliwości zapisu, aby kontynuować jego dalszy rozwój.
Przyszłe wersje innych twórców
Nowe gałęzie Twojego kodu mogą być tworzone przez innych twórców, gdy będą wydawane nowe wersje MediaWiki.
Włączenie Twojego kodu do innego rozszerzenia o takim samym lub podobnym przeznaczeniu — połączenie najlepszych funkcji z każdego rozszerzenia.
Uznanie autorstwa
Informacje o Twoim autorstwie będą zachowane w przyszłych wersjach — także w każdym połączonym rozszerzeniu.
Podobnie powinieneś wymienić autorów rozszerzeń, od których zapożyczyłeś kod.

Każdy, komu nie odpowiadają powyższe akcje, nie powinien hostować swojego kodu na wiki MediaWiki lub w repozytorium kodu. Nadal zachęcamy do stworzenia strony opisu Twojego rozszerzenia na tej wiki, aby ludzie mogli się o nim oraz o dowiedzieć oraz gdzie je pobrać. Możesz także dodać szablon {{Extension exception}} na taką stronę, aby inni programiści powstrzymywali się przed modyfikowaniem Twojego kodu, ale mimo to nie ma gwarancji, że mogą zostać dokonane poprawki jeżeli zostaną uznane za ważne dla bezpieczeństwa lub kompatybilności. Możesz użyć tablicy ogłoszeń, jeżeli stwierdzisz, że inny programista naruszył duch tych oczekiwań edytując Twoje rozszerzenie.

Inne języki: English  • français • 日本語 • polski • português do Brasil