مطالعه/وب/بهبودهای دسکتاپ/آزمایش نمونهٔ اولیه

This page is a translated version of the page Reading/Web/Desktop Improvements/Prototype testing and the translation is 96% complete.
Outdated translations are marked like this.

طی دو سال آینده، ما روی بهبود سایت دسکتاپ خود کار خواهیم کرد. بسیاری از پیشرفت‌های پیشنهادی بر اساس ابزارها و اسکریپت‌های کاربری موجود، تحقیقات کاربر، و بازخوردی است که از ویرایشگران در طول ویکی‌مانیا و پس از آن دریافت کردیم. پیوند زیر یک نمونهٔ اولیه از چند ویژگی اولیه است که می‌خواهیم پیاده‌سازی کنیم.

این نمونهٔ اولیه فقط شامل ایده‌های مرحلهٔ اول پروژه است. برای مشاهده ایده‌های بیشتر در مورد بخش‌های باقی‌مانده از پروژه، لطفاً از صفحهٔ پروژهٔ ما دیدن فرمایید

ما از هر نظر یا بازخوردی در مورد این تغییرات پیشنهادی قدردانی خواهیم کرد. از هر و همه نظرات قدردانی می‌شود! برای اطلاعات بیشتر در مورد طراحی، لطفاً گزارش تحقیق ویکی‌مانیا استکهلم را بخوانید.

دستورالعمل‌ها

 1. لطفاً نمونهٔ اولیه را در یک زبانهٔ جدید باز کنید (در رایانه رومیزی یا لپ تاپ): https://people.wikimedia.org/~jdrewniak/dip/#/en/wiki/Moon
 2. با استفاده از فرم زیر یک بخش جدید ایجاد کنید (با سوالاتی از قبل پرشده تا شما پاسخ دهید).
 3. بازخورد خود را درباره نمونه اولیه در بخش جدیدی که ایجاد شده بنویسید.


 • ⓘ اگر ترجیح می دهید بازخورد خود را از طریق ایمیل ارسال کنید، لطفاً برای اولگا واسیلوا به olga wikimedia.org ارسال کنید.
 • ⚠ به یاد داشته باشید که در نمونه اولیه بسیاری از پیوندها کار نخواهند کرد، و احتمالا به مشکلاتی برخورد خواهید کرد.
 • ⚠ متاسفانه فرم بخش جدید با ویرایشگر دیداری سازگار نیست. اگر از ویرایشگر دیداری استفاده می‌کنید، لطفا بخش جدید را به صورت دستی ایجاد کرده و سوالات و بازخورد خود را کپی کنید. (در زیر لیست شده)

پیش‌نمایش نمونه اولیه

  

پیش‌نمایش سوالات بازخورد

 1. یک دقیقه وقت گذاشته و کل صفحه را نگاه کنید. برداشت اولیه شما چیست؟ چیز گیج‌کننده‌ای پیدا کرده‌اید؟ مناسبه؟ جالب است؟ (به یاد داشته باشید که در نمونه اولیه بسیاری از پیوندها کار نخواهند کرد، و احتمالا به مشکلاتی برخورد خواهید کرد.)
  (بازخورد شما)
 2. تصور کنید که می‌خواهید مقاله را به زبان دیگری تغییر دهید. آیا متوجه شدید که چطور آن را انجام دهید؟ در مورد این تجربه جدید چه فکری می‌کنید؟
 3. تصور کنید که می‌خواهید منوی کناری را ببندید. توانستید آن را انجام دهید؟ نظرتان در مورد این تجربه چیست؟
 4. تجربه خروج از سیستم کمی متفاوت است. لطفا روی پیوند “$log-out” در گوشه بالای صفحه کلیک کنید. متوجه چه تفاوتی با تجربه زمان ورود شده‌اید؟ نظرتان چیست؟
 5. تصویر کنید که هدف اصلی شما خواندن مقاله است. در مورد طرح صفحه و تجربه خواندن چه فکری می‌کنید؟ در مقایسه با تجربه فعلی ویکی‌پدیا چگونه است؟
 6. لطفا هرگونه فکر، ایده یا سوالات نهایی خود را بنویسید.

بازخورد