Reading/Web/Accessibility for reading/Updates/2023-12/uk

This page is a translated version of the page Reading/Web/Accessibility for reading/Updates/2023-12 and the translation is 100% complete.

Нова бета-функція: Доступність для читання (Вектор 2022)

 
Нове меню у його незакріпленому вигляді, поруч з іменем користувача

Команда Веб у Фонді Вікімедіа запустила нову бета-функцію. Її мета — зробити читання з комп'ютера більш комфортним. Ця функція доступна лише залогіненим користувачам, які використовують оформлення Вектор 2022. Щоб спробувати її, перейдіть до опції «бета» у меню користувача й оберіть «Доступність для читання (Вектор 2022)». Ви також можете увімкнути її у всіх вікі через глобальні налаштування.

У новому меню є три налаштування тексту: малий, стандартний і великий. Малий — це поточний розмір за замовчуванням. Великий — для користувачів, яким потрібне додаткове збільшення розміру шрифту. Стандартний може пізніше стати новим значенням за замовчуванням. Це випливає як з дослідження літератури, так і з тестування прототипу. У це меню ми додали також налаштування ширини сторінки. До цього воно було у нижньому кутку екрану; тепер його легше знайти. Меню можна закріпити подібно до головного та меню інструментів, які розташовуються на бічних панелях стаціонарного інтерфейсу. Коли меню не закріплене, воно показується поруч з іменем користувача.

Трохи про вищезгадане тестування прототипу: у жовтні-листопаді ми поділилися прототипом з 13 мовними спільнотами Вікіпедії. Він дозволяв користувачам поекспериментувати з різними налаштуваннями тексту і повідомити, яке поєднання налаштувань було для них найбільш комфортним. Ми отримали відгуки від 632 користувачів. Вони були зацікавлені в змінах і віддали перевагу опціям, які можна згрупувати у три розмірні категорії: малий, середній і великий. Ви можете дізнатися більше про це тестування.

Ці зміни є частиною проєкту доступності для читання. Він має на меті покращити типографіку стаціонарного і мобільного сайтів. Зрештою і залогінені, і незалогінені користувачі матимуть змогу обирати бажані налаштування шрифту.

Запрошуємо усіх вас спробувати нове меню. Ми зберемо ваші ідеї й коментарі, щоб покращити цю функцію. Будь ласка, якщо маєте час, ознайомтеся з нею і поділіться своїми враженнями!