Читання/Веб/Доступність для читання/Новини/2023-10

This page is a translated version of the page Reading/Web/Accessibility for reading/Updates/2023-10 and the translation is 100% complete.

Темний режим і прототип покращення читомості

 
Приклад темного режиму
 
Скриншот прототипу

Читати це іншою мовоюPlease help translate to your language • Будь ласка, повідомте іншим користувачам про ці зміни

Знайомство з новим проєктом

Ми Команда Веб у Фонді Вікімедіа і ми починаємо проєкт під назвою «Доступність для читання». Мета полягає в тому, щоб вікі стали більш доступними і зручними для читання. Ми починаємо з розміру шрифту і типографіки для статей. На наступному етапі ми зосередимося на налаштуваннях кольорової палітри, зокрема темному режимі. Усе це буде доступними налаштуваннями як для залогінених, так і для незалогінених користувачів, у стаціонарній і мобільній версіях сайту.

Цей проєкт зародився у відповідь на численні запити від волонтерів. Ми хотіли б подякувати усім, хто просив про зміни. З технічної точки зору, темний режим легший, ніж розмір шрифту, але він потребуватиме більшої залученості спільнот. Ось чому ми просимо вас спостерігати за нашим проєктом. Додайте сторінку проєкту у список спостереження і підпишіться на нашу розсилку.

Протестуйте наш прототип

Зараз ми хотіли б зробити статті легшими для уважного і побіжного читання звичайними читачами. Наші цілі:

  1. Збільшення стандартного розміру шрифту (але не занадто велике) для поліпшення читомості
  2. Ущільнення інформації для покращення побіжного читання статей
  3. Збільшення проміжку між абзацами і розділами для покращення побіжного читання
  4. Можливість налаштування читачами (у тому числі тими, що не входили в систему!) щільності тексту

Це стосуватиметься статей у режимі читання і редагування у візуальному редакторі, але не у редакторі вікітексту. За планом, ці зміни будуть застосовані до всіх вікі. Значення за замовчуванням можуть варіювати залежно від мови чи писемності проєкту.

Ми підготували прототип, який дозволяє по-різному змінювати розмір шрифту і відступи. Щоб скористатися прототипом, перейдіть за посиланням у банері (натисніть тут, щоб він з'явився угорі сторінки). Далі спробуйте різні комбінації налаштувань і поділіться з нами тими, які вам підійшли. Цей прототип не є остаточним дизайном. Натомість, ми б хотіли дізнатися, які розміри шрифтів вікімедійці хотіли б бачити у різних мовах. Ми використаємо ці дані для того, щоб визначити, якими будуть пропонований стандарт і опції. Детальніше про тест можна почитати тут.