Читання/Веб/Доступність для читання/Тестування прототипу спільнотою

This page is a translated version of the page Reading/Web/Accessibility for reading/Community prototype testing and the translation is 100% complete.

Замітка щодо тестування

 
Скриншот прототипу

Будучи командою Веб, ми тимчасово запускаємо експериментальний прототип. Ми поставимо ряд запитань про ваш досвід читання й використання Вікіпедії. Оскільки вибір типографіки найбільш важливий при читанні (на відміну від редагування), наші запитання стосуються читання тексту.

Ми б хотіли, щоб ви зосередилися на тому, як читаєте Вікіпедію особисто ви. Ми також просимо вас уявити себе на місці випадкового читача або когось цілком нового у Вікіпедії. Як, на вашу думку, зміни в типографіці вплинули б на їхній досвід? Чи вважаєте ви, що цей досвід відрізнятиметься від досвіду редактора або більш залученого члена спільноти?

Цей прототип не є пропозицією змін. Це також і не рання версія функції. Зокрема, ми не плануємо додавати повзунки чи можливості індивідуальних налаштувань розміру шрифту, висоти рядків або відступів. Надіслані вами думки стануть основою для дискусій про те, як може виглядати ідеальне читання. Ми не будемо впроваджувати індивідуальні побажання кожного учасника. Натомість ми використаємо результати тестування для розробки пропозиції, що суміщатиме ці змінні у простіших налаштуваннях.

Інструкції для тестування

  1. Увімкніть прототип і почніть читати статті. (Зверніть увагу, що режим редагування в рамках цієї роботи не зміниться, окрім візуального редактора. Редактори вікітексту з цим прототипом не працюватимуть.)
  2. Упродовж кількох днів подосліджуйте різні варіанти розміру шрифту, висоти рядків, відступів.
  3. Коли будете готові, натисніть кнопку «поділитися моїми налаштуваннями» у віджеті прототипу. У попередньо заповнену форму будуть скопійовані значення останніх налаштувань, які ви переглядали, а також сторінка, на якій ви були. Заповнювати форму можна стільки разів, скільки забажаєте.

Більше про проєкт

Цілі

Ми хотіли б, щоб наші інтерфейси були легкі для уважного й побіжного читання. Наше дослідження показує, що наступні покращення підвищують доступність та читомість:

  1. Збільшення стандартного розміру шрифту (але не занадто велике) для поліпшення читомості
  2. Ущільнення інформації (збільшення кількості інформації, яка є на екрані) для покращення побіжного читання статей
  3. Збільшення проміжку між абзацами і розділами статей для покращення побіжного читання статей
  4. Можливість налаштування читачами (у тому числі тими, що не входили в систему!) щільності тексту

Передумови

Основна сторінка: Доступність для читання

Наші вебсайти, у їх стаціональному і мобільному вигляді, мають типографіку, що заважає зручно їх читати. Читання нашого контенту займає більше часу. Порівняно з більш доступним текстом, інформацію у наших вікі важче утримувати в пам'яті після прочитання. Важливо пам'ятати, що люди читають текст не лише зосереджено, а й побіжно. Ми хочемо покращити нашу типографіку, щоб врахувати й оптимізуватися під обидва ці важливі способи використання наших проєктів. Зокрема, нам слід пам'ятати про випадкових читачів. Вони становлять більшість читачів Вікіпедії. Перейдіть на головну сторінку проєкту, щоб дізнатися більше.