Reading/Web/Accessibility for reading/Community prototype testing

This page is a translated version of the page Reading/Web/Accessibility for reading/Community prototype testing and the translation is 100% complete.

نکته‌ای در مورد آزمایش

 
اسکرین‌شاتی از نمونه اولیه

به عنوان تیم وب، ما به طور موقت یک آزمایشی را فعال می‌کنیم. ما در حال پرسیدن یک سری از سوالات در مورد تجربه شما در هنگام خواندن و استفاده از ویکی‌پدیا هستیم. از آنجا که انتخاب تایپوگرافی به خواندن (به جای ویرایش) بسیار مرتبط است، سوالات ما بر خواندن متن متمرکز است.

ما امیدواریم که شما روی نحوه خواندن ویکی‌پدیا تمرکز کنید. همچنین از شما می‌خواهیم که خود را در جایگاه یک خواننده معمولی یا فردی که کاملاً تازه وارد ویکی‌پدیا شده تصور کنید. فکر می‌کنید تغییرات در تايپوگرافي تا چه حد بر تجربه دیگران تاثيری خواهد گذاشت؟ آیا فکر می کنید این تجربه با تجربه یک ویراستار یا عضو جامعه که بیشتر حضور دارد متفاوت باشد؟

این نمونه اولیه پیشنهادی برای تغییرات نیست. همچنین این نسخه اولیه این ویژگی نیست. به طور خاص، ما قصد نداریم اسلایدر یا تنظیمات فردی برای اندازه فونت، ارتفاع خط یا فاصله داشته باشیم. ارسال نظر شما به ما به گفتگوها درباره اینکه تجربه خواندن ایده‌آل چه شکلی خواهد بود کمک خواهد کرد. ما ترجیحات فردی همه شرکت کننده را اجرایی نخواهیم کرد. در عوض، ما از نتایج آزمایش برای تولید یک پروپوزال استفاده می‌کنیم که این متغیرها را به تنظیماتی ساده‌تر تبدیل می‌کند.

راهنمای تست

  1. نمونه رو فعال کرده و شروع به خواندن مقالات کنید. (توجه داشته باشید که حالت ویرایش به جز ویرایشگر دیداری در این نمونه تغییری نخواهد کرد. ادیتورهای ویکی‌تکست با این نمونه کار نمی‌کند.)
  2. در طول چند روز گزینه‌های مختلف اندازه فونت، ارتفاع خط و فاصله را بررسی کنید.
  3. وقتی آماده اید، روی دکمه "ترجیحات من را به اشتراک بگذار" در ابزار کلیک کنید. فرم پر شده قبل از ارسال، آخرین تنظیمات که شما و همچنین صفحه ای که در آن هستید را ذخیره می‌کند. شما می‌توانید فرم را در هر زمانی که بخواهيد پر کنید.

بیشتر درباره پروژه

اهداف

ما می خواهیم رابط‌های کاربری ما برای خواندن و بررسی آسان‌تر باشد. پژوهش‌های ما نشان می دهد که بهبودهای زیر دسترسی و خوانایی را افزایش می دهد:

  1. بزرگ کردن اندازه فونت پیش فرض (اما نه خیلی بزرگ) برای بهبود خوانایی
  2. افزایش تراکم اطلاعات (چه مقدار اطلاعات روی صفحه نمایش ظاهر می شود) برای بهبود بررسی اجمالی
  3. افزایش فاصله بین پاراگراف ها و بخش‌های مقاله برای بهبود بررسی اجمالی
  4. اجازه دادن به خوانندگان (از جمله کاربران بدون حساب!) برای شخصی‌سازی ضخامت متن

پیش‌زمینه

وب‌گاه دسکتاپ و موبایل ما تایپوگرافیی دارند که باعث می شود خواندن دشوار باشد. مطالب ما بیشتر طول می‌کشد تا خوانده شود. در مقایسه با متن قابل دسترسی‌تر، بعد از خواندن اطلاعات موجود در ویکی‌ها، به یادآوری آنها دشوارتر است. مهم است که به یاد داشته باشید که کاربران مطالب ما را هم مطالعه عمیق می‌کنند و هم بررسی اجمالی. ما می خواهیم تایپوگرافی را بهبود دهیم تا برای هر دو روش استفاده از پروژه‌ها را بهینه‌سازی کنیم. مخصوصاً در مورد خوانندگان عادی آنها اکثریت خوانندگان ویکی‌پدیا را تشکیل می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اصلی پروژه بروید.