Czytanie/Sieć/Dostępność do czytania/Społecznościowe testowanie prototypu

This page is a translated version of the page Reading/Web/Accessibility for reading/Community prototype testing and the translation is 98% complete.

Uwaga na temat testowania

 
Zrzut ekranu prototypu

Jako zespół Web tymczasowo udostępniamy eksperymentalny prototyp. Zadajemy serię pytań dotyczących doświadczenia użytkownika podczas czytania i korzystania z Wikipedii. Ponieważ wybór ustawień typograficznych jest najbardziej istotny podczas czytania (w przeciwieństwie do edycji), nasze pytania koncentrują się na czytaniu tekstu.

Mamy nadzieję, że skupisz się na sposobie, w jaki osobiście czytasz Wikipedię. Prosimy również o wyobrażenie sobie siebie w roli zwykłego czytelnika lub kogoś zupełnie nowego w Wikipedii. Jak myślisz, jak zmiany w typografii wpłynęłyby na ich doświadczenie? Czy uważasz, że to doświadczenie będzie się różnić od doświadczenia edytora lub bardziej zaangażowanego członka społeczności?

Ten prototyp nie jest propozycją zmian. Nie jest to też wczesna wersja funkcji. W szczególności nie planujemy udostępniać suwaków ani indywidualnych ustawień rozmiaru czcionki, wysokości linii i odstępów. Przesłanie nam swojej opinii wpłynie na rozmowy o tym, jak mogłoby wyglądać idealne doświadczenie czytania. Nie będziemy wdrażać indywidualnych preferencji każdego uczestnika. Zamiast tego wykorzystamy wyniki testów do opracowania propozycji, która połączy te zmienne w prostsze ustawienia.

Instrukcje dotyczące testowania

  1. Włącz prototyp i zacznij czytać artykuły. ((Należy pamiętać, że tryb edycji nie ulegnie zmianie w ramach tych prac, z wyjątkiem edytora wizualnego. Edytory wikitekstu nie będą działać z tym prototypem).)
  2. Przez kilka dni poznawaj różne opcje rozmiaru czcionki, wysokości linii i odstępów.
  3. Gdy będziesz gotowy/-a, kliknij przycisk "Udostępnij moje preferencje" w widżecie prototypu. Wstępnie wypełniony formularz skopiuje wartości ostatnio przeglądanych ustawień, a także stronę, na której się znajdowałeś. Możesz wypełnić formularz tyle razy, ile chcesz.

Więcej o projekcie

Cele

Chcielibyśmy, aby nasze interfejsy były łatwiejsze do czytania i przeglądania. Nasze badania sugerują, że następujące ulepszenia zwiększyłyby dostępność i czytelność:

  1. Zwiększenie domyślnego rozmiaru czcionki (ale nie za bardzo) w celu poprawy czytelności
  2. Zwiększenie gęstości informacji (ilości informacji wyświetlanych na ekranie) w artykułach w celu usprawnienia przeglądania
  3. Zwiększenie odstępów między akapitami i sekcjami artykułów w celu poprawy przeglądania
  4. Umożliwienie czytelnikom (w tym wylogowanym!) dostosowania gęstości tekstu

Tło

Nasze strony stacjonarne i mobilne mają typografię, która utrudnia ich wygodne czytanie. Czytanie naszych treści trwa dłużej. W porównaniu z bardziej dostępnym tekstem, informacje na naszych stronach wiki są trudniejsze do zapamiętania po przeczytaniu. Ważne jest, aby pamiętać, że ludzie angażują się zarówno w dogłębne czytanie, jak i przeglądają tekst. Chcemy poprawić naszą typografię, aby uwzględnić i zoptymalizować oba te ważne sposoby korzystania z projektów. W szczególności musimy pamiętać o zwykłych czytelnikach. Stanowią oni większość wszystkich czytelników Wikipedii. Przejdź do głównej strony projektu, aby dowiedzieć się więcej.